Album příběhů

Album příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495526/bmid_album-pribehu-8Kt-495526.jpg 4 4 2

Album příběhů je románová mozaika Kypru a jeho obyvatel. Babiččino úmrtí a vzpomínání pozůstalých začíná rozvíjet klubko příběhů. Od babičky se záhy zakutálí k širší rodině, sousedům na vesnici, a nakonec obsáhne celý ostrov. Vyprávění připomínají osudy každého člověka kdekoliv na světě: jsou o životě i smrti, o lásce a o válkách, o emigraci či návratu. Proplétají se v nich příběhy staré i nové, různí lidé, doby a místa. Někdy se příze příběhů zamotá a někdy se v ní zamotá i sám vypravěč. Jak příběh pokračuje? Jak končí? Který je váš a který cizí? A není to vlastně jedno...? Vypravování je doplněno skutečnými i fiktivními výstřižky z novin, recepty, dětskými kresbami, lidovými písněmi, žalozpěvy, říkankami či básněmi – a zejména mnoha fotografiemi. A celé klubko dostalo název Album příběhů.... celý text

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: , Bourdon

ένα άλπουμ ιστορίες , 2014

radana3582
30.04.2023 5 z 5

Nádherné čtení. chvílemi kruté, ale to je realita nedávné historie Kypru. Neobvyklá forma, pro mě nejlepší kniha z poslední doby.

Ditules
18.08.2022 3 z 5

Jako kdybych četla zbeletrizovanou Moji tlustou řeckou svatbu s o kapku vážnějšími momenty.

Autorovy knížky

Antonis Georgiou