Aladinův faktor

Aladinův faktor https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30460/aladinuv-faktor-30460.jpg 4 23 4

Osobní spokojenost. Tvůrčí naplnění. Pracovní úspěch. Osvobození od strachu – a nový příslib radosti, která je vaše na požádání. Máme schopnosti toho všeho dosáhnout. Nyní nás Jack Canfield a Mark Victor Hansen seznamují s Aladinovým faktorem – kouzelným zdrojem sebedůvěry a touhy, díky níž se naučíme žádat o to, co chceme, a splníme si tak své sny v každodenním životě. Aladinův faktor vysvětluje hlavní překážky, které nám v žádání brání, a učí nás jednoduché techniky, jak tyto překážky překonat ... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

The Aladdin Factor , 1991

That_lil_Suzz
12.02.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a rozhodně to není typ knih, které běžně čtu, vyhledávám. Motivační a seberozvojové knihy mají, ostatně jako všechno ostatní na tomto světě, své plusy i mínusy. Myslím si, že mohou člověku přinést zajímavý a přínosný nový pohled na svět, avšak je třeba je číst s jakýmsi odstupem, nadhledem a realistickým přístupem.

Aladinův faktor jsem tehdy odložila po přečtených 54 stranách a spíše jsem se nad knihou ušklíbala a říkala jsem si, že je to směšné a že tyhle všechny věci, které jsou tu psané, již dávno vím. Když jsem se ke knize o nějakou dobu později vrátila, když jsem řešila problémy ohledně zakázek na kresby a malby, z čehož si krůček po krůčku snažím udělat něco jako svůj malinký "byznys", který mne baví a naplňuje, ... po zhruba dvou letech, co jsem knihu odložila, mi tohle dílko přijde poměrně přínosné. Dala mi v jistých směrech nový, lepší a možný nekonfliktní postoj, přístup k životu a k řešení problémů. Jelikož jsem člověk, který až příliš často řeší problémy tím, že vybuchne, naštve se a pak se snaží si to se všemi velice razantně a vehementně vyříkat, Aladinův faktor mi poskytl velmi dobré zrcadlo a též i možnost, jak můžu řešení svých životních problémů i situací zlepšit. Pokud možno mnohem méně konfliktně. Nejlépe zcela nekonfliktně.

Ovšem jako zde byla spousta věcí, které mi pomohly otevřít oči a začít se dívat na věci novým způsobem, byly zde i věci, které mi přišly jako totální "bullshit", kraviny či zavádějící. Například co se týká situací, kdy někdo přišel do banky a "jen díky jeho nadšení" mu dali nejdřív nějakou částku peněz, poté se zaměstnanec banky musel poradit s ostatními, kteří o tom rozhodují. Tato kniha i spousta vypsaných příběhů od různých lidí, jež v knize najdeme, má původ v Americe ve Spojených státech. O tamějších zákonech, normách a pravidlech toho moc nevím, ale přišlo mi poněkud nesmyslné, aby člověku dali třeba půjčku či hypotéku jen díky vehementnímu nadšení pro věc, své budoucí podnikání, zisky, apod.

Každopádně když jsem se prokousala přes část knihy, která mi přišla místy třeba směšná či neužitečná, zjistila jsem, že většinu knih včetně Aladinova faktoru se vyplatí dočíst do konce. Ve spoustě knihách se mi něco zalíbilo aspoň na konci nebo ještě před koncem, každopádně vyplatí se knihy nezahazovat po pár desítkách přečtených stran. Většinou pak zjistíme, že přece jen pro nás mají nějakou výpovědní, přidanou, zábavnou, ... hodnotu.

Abych to shrnula, nakonec hodnotím Aladinův faktor spíše kladně, jako poměrně přínosnou knížku.

Maki21
07.08.2022 4 z 5

Ráda jsem si přečetla další knihu osobního rozvoje, i když tato kniha byla napsaná již dávno stále je tam několik rad kterými se člověk může řídit i v dnešní době. Americká klasika ze které si každý může něco odnést pokud bude chtít.

jaroiva
23.03.2018 3 z 5

Líbil se mi nosný příběh Aladina, jinak mi to přišlo ale moc takové... americké. Asi už jsem někde jinde, protože Slepičí polévka se mi kdysi moc líbila.

Katka.Z
09.08.2013 5 z 5

Tahle kniha je hlavně o šanci něco změnit, je poučná a velmi se mi líbila

Autoři knihy

Jack Canfield