Korzár

od:


KoupitKoupit eknihu

Už v pěti románech přivedl Clive Cussler své čtenáře na palubu Oregonu, na první pohled zchátralého plavidla plného supermoderního vybavení, jemuž velí odvážný jednonohý kapitán Juan Cabrillo. A teď Oregon a jeho posádka čelí dosud největší výzvě. Korzáři jsou piráti a jako takoví se vyskytují v mnoha podobách. Například jako piráti, kteří na konci osmnáctého století a na začátku devatenáctého dobyli Berberské pobřeží, současní piráti, kteří zamořují vody Afriky a Asie, a piráti… kteří jsou ve skutečnosti něčím jiným. Když se cestou na summit v Libyi zřítí letadlo ministryně zahraničních věcí Spojených států, CIA, která Libyjcům nedůvěřuje, najme Cabrilla, aby pohřešovanou ministryni našel. Posádka lokalizuje letadlo, ale ministryně je pryč. Ukáže se, že nový libyjský ministr zahraničních věcí má s konferencí jiné plány, takové, jejichž realizaci Cabrillo nemůže dopustit. Ale jak to všechno souvisí s dvě stě let starou námořní bitvou a století starými islámskými svitky, které jsou Libyjci podle všeho odhodlaní získat? Snaha najít odpovědi na tyto otázky zavede Cabrilla do minulosti a pak i do další nebezpečné bitvy na moři, tentokrát proti islámským teroristům, na jejímž výsledku zavisí budoucnost národů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32279/korzar-03t-32279.jpg 4.432
Série:

Akta Oregon (6.)

Orig. název:

Corsair (2009)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
babicka_amalka
26.01.2017

slušné oddechové čtení

kalache
30.09.2016

...nikdy neměla problém s morální volbou,k níž se přikonila,ale byla nucena žít ve společnosti,která trávila většinu času hledáním šedých oblastí,v nichž by se vyhnula zodpovědnosti...ejhle,myšlenka..

balu
23.09.2015

Dobrá kniha na odlehčeni cela kniha má děj který zaujme , prostě Cussler .

lampernaqui
29.06.2015

Záchrana ministryně, teroristé, skryté poklady, otroci, máme tu všechno možné namíchané dohromady. Jako vždy hromada akce od začátku do konce, přehnaná ad absurdum - ale to prostě k Cusslerovi patří. Příjemné odpočinkové čtení na jeden dva dny.

soukroma
07.04.2015

Moc akce (skoro jako přepis akčního filmu) na úkor nosného děje, moc poplatné současným tématům terorismu a džihádu.

stopař
26.12.2014

Opět je problém vyřešen....

Tazz1
30.08.2011

Autor se trošku odchýlil, hlavním hrdinou už není Dirk Pitt z agentury NUMA, ale posádka supermoderního plavidla. Nicméně je to staré ten starý dobrý Cussler :-)

Autoři knihy

Clive Cussler

Clive Cussler
americká, 1931

Jack Du Brul

Jack Du Brul
americká, 1968

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených60x
v Doporučených2x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit4x