Illuminae

Illuminae https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/bmid_illuminae-MH4-299444.jpg 4 1360 326

Akta Illuminae série

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali.... celý text

Larinka142
28.07.2020 5 z 5

Takovou knihu jsem teda ještě nečetla, Byla originální a byly tam nečekané zvraty a upřímně to moc zpočátku moje hlava nepobrala, protože toho bylo moc, ale když mi pak všechno došlo tak to byl mega dobrý pocit. Rozhodně doporučuju.

Skřítek77
04.07.2020 4 z 5

Na této knize vás hned vedle její tloušťky zaujme grafické zpracování, které je krásné a originální. Velmi originální je i způsob, jak je příběh vyprávěn (formou hlášení, chatů, palubní záznamy apod.) a velmi pravděpodobně jste nic takového dosud nečetli. Za mě bohužel v tomto případě vítězí forma nad obsahem. Ze způsobu zpracování jsem tedy byla nadšená, ale příběh jako takový mě tolik nezaujal. Já totiž v knihách moc nemusím nesmrtelné superhrdiny. Na rozdíl od některých komentujících níže mě více bavila první polovina, druhá mi přišla přitažená za vlasy. 4* s hodně odřenýma ušima, do dalšího dílu se ale ráda pustím.

Christine97
22.06.2020 5 z 5

S knihou, jako je Illuminae, jsem se ještě nikdy předtím nesetkala. Už jen samotné zpracování knihy je za mě velice originální a skvěle doplňuje příběh. Jsou nám předkládány záznamy zpráv, soukromé komunikace mezi postavami nebo abstraktní stránky s minimem textu, které dokonale podtrhují naléhavost situací. Co se týká samotného příběhu - pomalejší rozjezd, ale v polovině knihy přijde zlom a rázem se věci dají do pohybu. Do samotného konce jsem netušila, jak to celé skončí. Jsem velice zvědavá na pokračování.

momo01
30.05.2020 4 z 5

Tato kniha je TAK odlišná od všeho, co jsem četla! Formát byl zcela jedinečný a i přes odlišný styl vyprávění příběh plynul hladce a rychle a čtení pro mě bylo interaktivním zážitkem. Měla jsem pocit, jako bych tam byla. Všechno postupně gradovalo a propojovalo se do sebe. Velkou roli hraje SPIRO- umělá inteligence bitevní lodi. Bavilo mě mrknout pod pokličku jeho/její “mysli”. A hvězdičku ubírám právě za to, ze lidští hrdinové a jejich příběh za formou knihy a SPIREM poněkud pokulhávali. Každopádně už teď mám jasno, že se pustím i do dalšího dílu.

aginecka
14.05.2020 5 z 5

Tady jednoznačně forma vítězí nad obsahem, graficky dokonalá knížka! První část jsem četla víceméně ze zvědavosti, jak bude vyprávění prostřednictvím "atraktivních" dokumentů fungovat. Postupně si mě grafika získala natolik, že jsem hltala jeden obrázek za druhým a vůbec neřešila, jestli příběh Kady je originální nebo ne.

lucie5847
13.05.2020 2 z 5

Mě osobně se velmi líbí zpracování knihy. Ale obsahově mě vůbec nenadchla.

blackoutzuzi
12.05.2020 4 z 5

Sci-fi příběh vyprávěný skrze dokumenty, emaily a vojenské zprávy. V tomto případě grafické zpracování a nadmíru originální způsob vyprávění příběhu předčil obsahovou stránku knihy. Ačkoli má Illuminae přes 600 stran, měla jsem ji přečtenou během dvou dnů. První polovinu příběhu považuji za slabší - docela mi trvalo zorientovat se v ději. Ovšem druhá polovina byla o moc lepší, přibylo akce a knihu šlo jen stěží odložit :)

katka639
20.04.2020 3 z 5

U této knihy mám podobné pocity jako u Nikdynoci, kterou také napsal Jay Kristoff. Vážně zajímavý styl psaní a krásné grafické zpracování. Rychle se to čte. Ale příběh mě zase tolik nezaujal. Bavilo mě až posledních cca 200 stran a z celkového rozsahu knihy je to dost málo. Proto jen 3 hvězdičky. Další díly si asi pořizovat nebudu.

anishta
08.04.2020 5 z 5

Grafický skvost. Příběhově asi nic světoborného, ale ten styl jak je to napsané je geniální. Navíc se to čte strašně rychle a je to pastva pro oči.

Enny06
02.04.2020 5 z 5

Nádherné zpracování mě donutilo si knihu koupit a přečíst. Nelituji, příběh byl neskutečný, dobře a velice rychle se četl. Zamilovala jsem si tento svět.

sangreseth
31.03.2020 4 z 5

neskutečně originální zpracování, které vás od první chvíle strhne do nálady celého příběhu. ačkoli jsem si neoblíbila hlavní hrdiny, zamilovala jsem se do formy knihy. do toho, jak mě příběh nutil uvažovat, přemýšlet nad ním, domýšlet si. bát se. čte se nesmírně snadno a rychle a hlavně druhá polovina knihy je naprosto fenomenální. za mě čtyři hvězdičky kvůli ne úplně dobré romantické lince - sama sice nevím, jak bych rozvíjela románek po emailech a zprávách tak, aby to nepůsobilo úplně mimo, ale v příběhu mě to skoro až rušilo.
za mě jedna z knížek, které si zaslouží přečíst už jen kvůli jedinečnosti zpracování. nabízí úplně jiný styl vyprávění - navíc velmi dobře uchopený - že knížku prostě nemůžete dočíst s pocitem "tak tohle nestálo za nic".

Dada_cte
24.03.2020 5 z 5

Illuminae mě hodně bavilo. Jsem vděčná kamarádce, že mi tu knihu „narvala" ať si jí přečtu. Ze začátku se toho dělo "málo" a konec mě opravdu překvapil. Všem moc doporučuju

D_yabel
23.03.2020 5 z 5

Illuminae hodnotím na základě toho, jak moc jsem se u ní bavil. A to bylo hodně. K&K vytvořili příběh, který sice nemá ambice přinést něco neokoukaného, ale to vůbec nevadí. Protože faktor zábavy je přítomen na každé stránce. Opravdu, kniha se jen špatně odkládá, a když už, tak jen na pár minut, než vám dojde, že spánek není zas tak důležitý.

leník511
23.03.2020 4 z 5

(4,5 hvězdičky) Úžasná originální knížka, ale chvíli mi trvalo, než jsem se v tom zorientovala.

Knihomolka10942
18.03.2020 5 z 5

Totálně boží! První čtvrtinu mi sice trochu trvalo než jsem se do děje vžila a pochopila přesně oč jde, ale pak jsem to hltala neskutečně! Do posledních stránek jsem netušila jak to dopadne????

s1ombrehimawari
16.03.2020 5 z 5

Ačkoliv ta kniha měla své mouchy. Občas byla trochu nereálná nebo třeba jsem se ztrácela ve větách, které podle mě postrádaly smysl. Ten humor, nálada nebo navození toho, že se mi to zdálo osobní, mi zrovna velice sedly do noty.

ElissBooks
08.03.2020 5 z 5

Do Illuminae jsem se dlouho bála pustit, a to proto, že je psaná ve formě záznamů, deníkových zápisů a rozhovorů. Ale víte vy co? Bylo to boží! Jako fakt, že jo. Ano, sice mi chvíli trvalo než jsem se začetla a zvykla si na ten neobvyklý styl psaní, ale vzhledem k tomu, že se to čte díky těm zápisům opravdu rychle a jednoduše, tak jsem se do příběhu dostala snad už po 70 stránkách. Zamilovala jsem si snad všechny postavy a to hlavně ty hlavní. Kady a Ezra jsou prostě boží a je s nimi sranda. A co se týká ostatních postav, bylo nebezpečné si je oblíbit, protože autoři moc rádi nechávají umírat sympatické postavy. Kniha je plná zvratů a to opravdu pořádných, které nikdy nebudete předvídat a autoři vás jimi vždycky dostanou. Illuminae byla kniha, u které jsem se smála, brečela, bála se (hlavně o své oblíbené postavy) a hlavně musela číst dál a dál, abych věděla, jak to celé dopadne. A končí to tak moc otevřeně, že se hned budete muset pustit do druhého dílu. No, prostě si to přečtěte, je to dokonalost, kterou vám doporučuji, ať jste kluk nebo holka či vám je 12 nebo 40. Budete to milovat a myslím, že by se to mohlo líbit i nečtenářům.

5⭐️/5⭐️ - Jedna z nejlepších knih! Je napsaná tak, že si jí zamilují úplně všichni! Tak šup do ní! :-)

Julinka679
29.02.2020 4 z 5

Přiznám se, že z počátku jsem k této knize přistupovala velmi skepticky. Příběh je tvořen z různých audio přepisů, elektronické komunikace jako je chat či e-mail a dalších souborů. Tento styl "vyprávění" mi ze začátku moc neseděl jelikož na něj z jiných knih nejsem zvyklá ale je originální, zajímavý a příběh se čte velmi rychle.
Co bohužel knize na mém hodnocení ubírá 1* je skutečnost, že jsem si k postavám (jak k Ezrovi, tak Kady) nevytvořila téměř žádný vztah a emoce se dostavili až někdy v polovině knížky.
Svět, ve kterém se děj knihy odehrává je velmi dobře vystavěn, do děje jsem byla vtažena okamžitě a tuhle jízdu jsem si hodně užila.
Doporučuji všem čtenářům a fanouškům sci-fi a dávám 4* :-)

kikizubik
29.02.2020 5 z 5

Vřele doporučuji. Děj mě vtáhnul od prvních stran a neputil dokud jsem to neměla dočtené! Rozhodně plánuji přečíst pokračování co nejdříve!

Lara16
23.02.2020 5 z 5

Moc se mi líbila grafická úprava knihy. Příběh tím hodně získal.