Illuminae

Illuminae https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299444/bmid_illuminae-MH4-299444.jpg 4 1360 326

Akta Illuminae série

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků. Píše se rok 2575 a korporátní těžební kolonie na planetě Kerenza IV je napadena korporací BeiTech. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálním zdrojem problémů. Kady Grantová, její bývalý přítel Ezra a několik tisíc dalších lidí dokáže utéci díky intervenci lodě pozemské vlády Alexander. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, rozhodnuta dokončit, co začali.... celý text

LadyAlis
25.07.2017 5 z 5

Nutně potřebuji druhý díl :) :-o naprostá krása a originalista (grafická úprava) :)

ssyyllvvaa
20.07.2017 4 z 5

Kladně hodnotím v prvé řadě úžasnou grafickou úpravu. Skládačka z jednotlivých dokumentů nutí čtenáře k soustředění, zejména když si uvědomí, že každý detail
může mít v dalším ději značný význam. Příběh má spád a několik překvapivých zvratů včetně zakončení, takže přes značný objem knihy ji lze "zhltnout" během dvou dnů. Rozhodně ji lze doporučit i jiným čtenářům než jen mládeži, nepochybně se i ti starší s jazykem i uvažováním -náctiletých hrdinů bez problémů srovnají.

Šárík001
19.07.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem byla popravdě dost zvědavá. Nejen, že je poměrně dlouhá, ale je také psaná naprosto úplně nepopiratelně jinak, než drtivá většina knih.
Jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se odtrhnout (minus pro mě, jelikož jsem ji doslova zhltla za méně než dva dny). Styl psaní mne velmi zaujal (přiznávám, že ve mě vzbudil touhu mít knihovnu plnou složek s tajným materiálem, což je pochopitelně naprosto nemožné a já mám tak na své seznamu jen další nesplnitelný sen, ale ok ). Příběh je dle mého názoru strhující, některé části (minimum) se sice dají předvídat, ale překvapení a zvratů je tam více než dost. Popis (ač je udělám onou zvláštní formou) je velmi pěkný, střídání stylů je velmi zajímavé.
Na závěr menší upozornění pro budoucí čtenáře:
Připravte se, že s velkou pravděpodobností nebudete rozumět všem pojmům. Na zážitku Vám to ale vůbec neubere, takže nemějte obavy.
Hodnotím pěti hvězdičkami a vřele doporučuji VŠEM.*

*I těm, které sci-fi moc nemusí. Kniha je opravdu vydařená a velmi zajímavá.

Tucaka
18.07.2017 5 z 5

Popravdě, knihu jsem četla jen na doporučení kamarádky. Po přečtení anotace mě kniha nelákala.
Ale rozhodně TO STOJÍ ZA TO! Posledních cca 200 stránek jsem hltala jak nic. Fakt parádní příběh.

vandalindakova
15.07.2017 5 z 5

Tak to byl mazec! Zpracování knihy je naprosto geniální, díky tomu je kniha originální a hned přitáhne vaší pozornost. Čte se rychle a dobře, hlavně právě díky způsobu, jakým je napsaná. Samotný příběh si mě získal hned po pár stránkách, a to to nejlepší začalo až cca po 1/3 knihy. Jednoznačně dávám 5 hvězd a nemohu se dočkat na Geminu.

Terka15
14.07.2017 2 z 5

Graficky je kniha zpracovaná skvěle! Obsahově jsem se dostala do půlky a od té doby mě kniha nepřilákala zpět ... třeba někdy jindy zatím odkládám.

jcerna
14.07.2017 5 z 5

Právě dočteno a nemám slov. Přestože pro mě má kniha pár negativ, například hlavní hrdinka Kady mi nebyla vůbec sympatická, spojení young adult, sci-fi a krásného grafického zobrazení příběhu udělalo své.
Neobyčejně napsaná kniha a už se těším na další díl. :)

Katulan
11.07.2017 3 z 5

Recenze: http://www.mfantasy.cz/2017/07/ponorte-se-do-tajnych-akt-illuminae-recenze/

bookworm_plants
11.07.2017 5 z 5

Nepopsatelně úžasná knížka, hlavně originální. Začátek mě trochu nebavil ale, pak se to rozjelo. :-)
(spoiler!!!) Oddechla jsem si když byl nakonec Ezra na živu :-)
Už se těším na druhý díl, doufám že, bude ještě lepší.
Miluju to :-) 5*

Kate_Hall
08.07.2017 5 z 5

Kniha byla napsána stylem, který je neobyčejný, originální a i když to byla normální scifi, která byla napsána stylem, který jsem nikdy nespatřila, zalíbila se mi. Příběh mě pohltil za pár minut a těším se na další pokračování. Kniha byla napínavá se strhujícím příběhem plného dobrodružství.

Kuki007
08.07.2017 3 z 5

Snad jako všichni smekám před grafickým zpracováním knihy. Ale nakonec to pro mě bylo možná až moc technické, trochu jsem se ztrácela v jednotlivých lodích a bohužel nedočtené ... mrzí mě to, ale čekala jsem víc.

Roxik
06.07.2017 3 z 5

Příběh se mi vcelku líbil, ale nemůžu říct, že bych z něj byla nějak extra nadšená. Podobných scifi knih o boji na lodích ve vesmíru, pandemiích atd je všude plno, ovšem zpracování knihy po grafické stránce bylo úžasné, jednotlivé plánky a rozhovory byli dokonale propracované. Přesto, že mě kniha nějak nenadchla přečtu si druhý díl, postava Ezra se mi celkem líbila.

Electricman37
30.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Příběh mě rychle chytl a knihu jsem přímo hltal. To, že knížka nebyla psána klasicky mi vůbec nevadilo a naopak se mi tenhle styl hodně líbil. Přestože jsem konec z části předpověděl už 100 stran před koncem, knihu jsem si opravdu užil. Už se těším na pokračování.

m_myska
29.06.2017 5 z 5

Velmi překvapivá kniha. Klasické sci-fi příliš nečtu. U téhle knihy mě zaujala na první pohled grafika a zpracování textu. Trošku jsem se obávala, zda nebude lepší, než-li obsah. Pravdou je, že mě zaujal velmi i obsah, a proto si kniha zaslouží všech pět hvězd. :)

Minde123
18.06.2017 5 z 5

1. třetina knihy : ,, No... zase taková sláva to není, je to celkem přechválený. Ale ta forma je zajímavá"
2. třetina knihy: ,, Waw, to je ale masakr..."
3. třetina knihy: ,, Panebože!!! To je úžasný, i když šíleně depresivní. Proč to čtu?? Co se to sakra děje?? @^%#*&
A konec, na jednu stranu úžasný... na druhou stranu trochu snížil kvalitu celé knihy. Jsem z něj docela rozporuplná. Ale i tak si kniha ode mě zaslouží 5 hvězdiček :)
Když jsem četla anotaci a všeobecně o čem to tak má být, čekala jsem, že to bude taková splácanina různých sci-fi prvků. A ona to nakonec splácanina opravdu je, ale tak nesmírně povedená, že to nemá obdoby. :)

Kathy1225
12.06.2017 5 z 5

Jednou jsme se s kamarádkou procházeli po knihkupectví a dívali se, které knihy nově vyšly, které bychom chtěli a nemůžeme si je dovolit. Najednou jsem zahlédla Illuminae a měla jsem poct, že na mě volá. V momentě jsem byla u ní a "strhla" jsem k sobě i kamarádku. Obě nás uchvátil vzhled a způsob zpracování a po přečtení o čem kniha je, jsme si ji museli koupit. Kamarádka měla za pár dní narozeniny a tak jsem se domluvila, že jí ji koupím. Byla nadšená a neustále mi opakovala, že si tu knihu musím přečíst. Po přečtení jsem uznala, že je opravdu dobře zpracovaná a ani jedna se nemůžeme dočkat dalšího dílu. Takže za mě, určitě čtěte a vůbec to není až taková bichle jak se zdá. ;)

Napůlanděl
01.06.2017 5 z 5

Nádherný příběh, bylo to nádherně vymyšleno. Ty emoce, které ve mně tato kniha probouzela…to bylo neskutečné…Od začátku čtení jsem si zamilovala dva hlavní hrdiny, kteří to neměli lehké. Děj plynul, pořád se něco dělo a něco se řešilo. Moc se mi tato kniha líbila…Vše bylo promyšlené a zapadalo to do sebe, i když to bylo sepsáno pomocí konverzací, záznamů a dokumentů…

mmmisulka.r
24.05.2017 5 z 5

Wow, tak tohle jsem nečekala! Neskutečně mě to bavilo. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Rozhodně půjdu i do druhého dílu!

Rombaldi
09.05.2017 3 z 5

Před čtením této knihy jsem se hodně bál věty "Pro děti a mládež", ale ze zdrojů z internetu jsem vyvodil, že to není, tak úplně pravda, a že je tato kniha "bezpečná" i pro starší generace.

Je to blbost, jestli je něco určeno pro "Mládež" tak to je rozhodně Illuminae.

Snad stokrát jsem měl chuť při čtení rozhovorů hlavních hrdinů této knihy vyhodit ji z okna. Jako byste si četli pubertální chat na Fb dvou adolescentů. Plytkým cool humorem se kniha jen hemží. ha ha

Ale přiznávám se a dost se za to stydím, že mě tato kniha bavila od začátku do konce. I když bych úplně vynechal už předtím zaminované rozhovory mezi oběma hrdiny. (ale něco muselo příběh dokreslovat)

Kniha z literárního hlediska pro mě neměla žádnou hodnotu (1 hvězda)
Knižní typografie a zpracování je skoro dokonalé díky ní bylo čtení velkým zážitkem. (5 hvězd)
Příběh je svižní a poutaví, taková od dechovka od knih těžšího kalibru. (4 hvězdy)

Proto, abych byl spravedlivý dávám tři hvězdy, ale nikomu nad 20 let bych tu knihu nedoporučil.

Any27
08.05.2017 5 z 5

Bylo to strašně zajímavé!!! Každá stránka byla překvapením!...nikdy jsem nečetla originálnější knížku! Když si člověk něco myslel, nakonec usoudil, že je lepší si to nemyslet, protože to nakonec to bylo úplně jinak!
Určitě...není divu, že je "dramatický příběh", protože to bylo vážně taak..dramatické. Chjoo
Ale hlavní postavy jsem si naprosto oblíbila.
Jen ze začátku jsem si chvilku zvykala na styl psaní :D