Gemina

Gemina https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 740 155

Akta Illuminae série

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gemina , 2016

radka.csemi
03.12.2018 5 z 5

skvělý další vesmírný příběh a propojení s hrdiny z prvního, četlo se mi jedním dechem, už se moc těším se na třetí díl

Áňa 998
23.11.2018 5 z 5

Skvělé pokračování, snad třetí díl nezklame ;)

N3wika
16.11.2018 5 z 5

Skvěle navazuje na Illuminae, oceňuji netradiční zpracování :)

andre-d9685
26.09.2018 5 z 5

Opravdu velice povedená kniha. Mnohem lepší než jsem očekával. Stejně, jako u pvního dílu psaná v dokumentech... Přiznám, že občas jsem se nevyznal a ztratil přehled, ale vždy to bylo pouze na chvilku a hned jsem se vrátil do obrazu. Knihu bychvšem naprosto doporučil přečíst! Opravdu bomba a už se nemůžu dočkat až si přečtu i třetí díl!

MiroslavKutík
19.09.2018 5 z 5

Tak opět moc povedená kniha jako první díl prostě BOMBA a už teď se moc těším na další díl a skvěle zpracování knihy.

Žožik
22.08.2018 5 z 5

Tak tohle byla stejně jako první díl naprostá bomba. Příběh (i přestože se trochu podobal prvnímu dílu) byl nádherný a hodně se mi také líbily myšlenky o způsobu fungování vesmíru (nebo nevim jak jinak to popsat, snad mě chápete xD). Dost se mi líbilo, jaké dokázali autoři vymyslet zápletky. No a postavy jsem si zamilovala snad ještě víc než v jedničce. Nik je prostě zlatíčko. :D

Edlik
21.08.2018 5 z 5

Asi ještě větší jízda než Illuminae. Tím, že už víte jak je kniha psaná se i mnohem rychleji začtete a co příběh? Super! I zvratů bylo pár co jsem nečekal. Kde je ten třetí díl?

Patrik02
14.08.2018 5 z 5

Opět, stejně jako u Illuminae, nemohu hodnotit jinak, než slovem BOMBA!
Oba autoři si mne znovu získali už od prvních stran skvěle zpracované knihy, a to jak příběhově, tak i vizuálně.
Máme zde ukázkové klaďasy i záporáky, vesmírné lodě a stanice, černé díry, multivesmír, A.I. a spousty a spousty obětí. Sci-fi, kterému absolutně nic nechybí.
5/5 a honem sem s pokračováním.

Jizi
08.08.2018 2 z 5

Po prvním dílu, jenž mi vyrazil dech, veliké zklamání.
Příběh byl tou slabší částí už v Illuminae, ale zachraňovala ho postava Hala 6000 (pardon Spira), jenže tentokrát je vyprávění pouhou variací na předchozí knihu. Ano, jsem věkově blíže k rodičům hlavních hrdinů a možná proto mi nedochází ten epický rozměr zápletky o megalásce jako vystřižené z kterékoliv podprůměrné americké romantické komedie pro náctileté se všemi zásadními (rozuměj naprosto plytkými) zvraty. Postavy jsou ploché, děj předvídatelný, záporáci záporní, klaďasové kladní a Heimdall se otáčí...
Kopírák prostě nefunguje nikdy a je fuk, že tenhle je růžový, blyštivý a totálně cool.
Jedna hvězda formu, jež mě pořád ještě baví, druhá za překlad.

Kačkaknihomol
02.07.2018 5 z 5

Psaní tohohle komentáře bylo pro moji maličkost vážně nadlidské. Respektive, sesmolit něco jiného než věty typu "Je to mega-super-úžo" bylo nadmíru těžké. Přesto jsem se snažila, a něco tedy vyloudila.

Illuminae pro mě mělo pár těch much, zato Gemina mi všechna negativní slova ukradla, a zanechala jen ten pocit nápadně podobný "prachu". S oranžovou bichličkou jsem měla potíže v rozkoukání, tady, v modrém dvojčeti, jsem na styl a vyprávění byla zvyklá, neměla jsem žádné potíže si tuhle jízdu užívat už od začátku. Dobré je, číst oba díly v krátké časové odmlce, aby jste nepozapomněli menší podrobnosti, jako třeba já.

V jedničce byla akce až na konci, tady se s tím neštvali, vlastně po celou knihu není akce pomálu. Přestože se nějaké zápletky zdály už dořešené, autoři je dokázali ještě pořádně zamotat. To, ostatně platí i u konce, kdy nás ti dva magoři nenechají vydechnout. A doženou to do takového extrému, kdy kniha končí v polovině vysvětlování (jako vážně?).

Postavy mi připadají nápadně podobné těm v oranžádě. Když si to tak vezmete, Kady a Hanna působí podstatně chytřeji a v knize je jim věnována ta větší část (ženskásíla!). Naproti tomu, borci, Ezra a Nik jsou tak trochu ňoumové, samozřejmě pozitivním způsobem. To je snad nejnegativnější část, kterou jsem na knize našla. :)

V jakýchkoli paralelních vesmírech, dimenzích bych téhle nadupanosti dala pět hvězd. Co pět, klidně i trilion, kdyby mi to tedy DK umožnila. I přes svoji akčnost si kniha udržela racioálnost, logiku, taky dokázala hezky a srozumitelně vysvětlit všechny ty vesmírné kličky a obkličky. Co jiného dělat, než čekat na poslední (osušuje si slzy) díl?

Alex.rrr
02.07.2018 4 z 5

Kniha mi z 2/3 připadala jako přepsaný první díl. zase pár, který se prvně nemůže vystát a zahoří neutuchající láskou. Nicméně závěr je natolik překvapující, že tento detail ráda odpustím a už se teď těším na poslední díl, kde se dozvíme rozuzlení. Autoři mají neskutečný smysl pro napínavé zakončení.

annamc
23.06.2018 4 z 5

Fajt skvělé, po Illuminale jsem byla smutná, že už tam nebude příběh Kady a Ezry ale vůbec mi to nevadilo, Hanna je skvělá a ten nápad s Geminou? Úžasný :)))

pazdy15
16.06.2018 4 z 5

1. Díl akt Illuminae byla bomba už tím, že to bylo něco, co jsem nikdy neviděl co se týče grafického zpracování. Příběh byl též luxusní , no a díl číslo 2 , tento, mi už tak nápaditý nepřišel. Zaprvé to bylo něco, co už mě nadchlo jednou a podruhé už moc ne , a za druhé mi přišlo, že ten příběh byl protahovaný zbytečně na mnoho stránek , především v první polovině knihy. NICMÉNĚ!!! Děj opět skvělý , akce hodně , logické uvažování postav a děje nutí i Vás k neustálému přemítání nad dějem a tak to má být . 4 z 5

bibi.r
07.06.2018 5 z 5

Do háje, do háje, do háje! Kde je další díl? Já ho chci okamžitě mít!!!

Jako fakt super knížka. Snad bych dokonce i řekla, že je lepší než jednička. I když je malinko ujetější :D.

Spoiler:
Jako musím říct, že zvlášť ke konci jsem u knížky vykřikovala: "Cože?" "To snad nemyslí vážně." "Ne, on ne!" "Ne, Ellu ne, ta je nejlepší, to jí nemůžete udělat." "Co?" "A sakra, tak to mě nenapadlo."

A ještě spoustu, spoustu dalších :D. No vypadala jsem jak šílenec.

andrejci
30.05.2018 5 z 5

Okamžitě potřebuji další díl. Ten konec byl naprosto boží. Byla jsme trochu aji zmatená. Já chci další díl.:)

NemesisTrimble
17.05.2018 5 z 5

Stejně jako první díl, ani Gemina nezklamala. Ba naopak. Byla ještě lepší! Hannu a Nika jsem si oblíbila hned a při čtení jsem se nemohla přestat smát. Opět byla vtipná, úžasně zpracovaná a napínavá! To, co všechno se tam odehrálo prostě nejde sepsat na pár řádků. Bylo to naprosto skvělý. Napětí z knihy opravdu jen sršelo, nechyběly však ani slzy. U některých částí jsem se opravdu zarazila a nemohla popadnout dech, jednoduše řečeno... Kniha byla dechberoucí a rozhodně bych ji doporučila všem, kterým se líbil první díl a kteří rádi čtou tento typ knih.
Nemesis T.

Er.es
19.04.2018 5 z 5

Páni… stejný grády jako první díl. BOOOOM!!! Vesmírná jízda nahoru a dolů, BeiTech vás nenechal chvilku vydechnout! Výbuch atomové bomby v porovnání s akčním obsahem knihy, kdy kolikrát přestanete dýchat, je pouhý výstřel z petardy.

**Spoiler**
Chyběl mi SPIRO. Děsně moc. Každou stránku se mi víc a víc oddaloval a já ve dvojce neměla nikoho, kdo by mi ztracenou lásku nahradil… Pak přišel, vrátil se…. a mně se ulevilo….
**Konec spoileru**

Co ten konec jako???? Dělaj si k***a p***l ????

Tyhle knihy jsou vážně poEzrovsku, poKáďovsku, poEllovsku, poNikovsku a po PoHannovsku bez pochyby TOP TOP TOP!!! Díky!!!
Spojení ukončeno…

Corso
17.04.2018 1 z 5

Ja chapem ze nie som cielovka, kupil som pretoze som kupil aj Iluminae. Som milovnik sci-fi, tak preco nie? V jadre je to lovestory. Uz tu som mimo. Je to jasne pisane pre mladeho citatela. Precitate to hoci 650 stran asi za dva dni. Pretoze 150 stran su graficke, 300 stran dialogov s max 20 riadkami, a len zvysok hutnejsi text. Prepacte mi ze som sa pustil skor do statistiky, pretoze dej ma absolutne nezaujal, a vtedy sa zacnem sustredovat a bavit inymi vecami a mam chut trhat a "hejtovat". Pribeh je jedno klise nalepene na druhe, navyse tak silne obsazne dielko, ze by sa obsah zmestil na dve strany A4. Ja rozumiem ze mladi to zeru pretoze je to krasne graficky, neortodoxne vyvedena kniha, ale ako nazriete za to pozlatko... smutok v mojich ociach. Dialogy?? Takto naozaj rozpravaju young adult? Ci je to len predstava spisovatelov ze takto mladi medzi sebou debatia? Ja v reale pocuvam same kamo-pica-kokot-loove, Ale tu je to podane akoze aj aby to bolo odvazne vulgarne, aj je to romanticke podpichovanie strojene ako ...ako umela slahacka v hrnceku nesky. A vycernenie vulgarizmov je smiesne, bud sme vulgarni, alebo nie. V podstate ma v knihe najviac bavilo hadat, co tam prekladatel vlastne chcel dat a schoval to predo mnou. :) V dialogoch je vsak hlavny problem v niecom uplne inom. Ludom tam ide o zivoty a oni sa len tak bavia o takych (cenzored), ze to az stipe v ociach. Tam je vyvrazdovacie komando,a survajvri sa cez interkom bavia o tetovani, o vyzyvavom odievani, perlia tak dvojzmyslami, slovnymi hracickami. Ako uprimne? Odstrelil by som ich na pockanie aj ja. :)
PS: uplne ma to prestalo bavit ako som videl na stranach 114-115 fotky prepadoveho komada. To musite vidiet, stredoskolske tablo suvix proti tomu. Ja odmietam buducnost kde miesto marinakov z Votrelcov budu sa ohanat zbranami nagelovani chalani a cheerliderky. (Jasna snaha autorov pomoct sa stotoznit s postavami, aj tymi zapornymi.)
PS2: Nedoporucujem nikomu, kto ma nacitane viac ako dva-tri lubovolne sci-fi romany. Ale detom to kludne kupte, budu nadsene. Mozno ich to pritiahne raz ku kvalitnejsej hutnejsej literature.
PS3: nekamenujte ma, je to moj nazor, ale vidim ze sem niekto musel napisat aj tento pohlad na vec.
Zdar zdar zdar, a niekedy nabuduce u lepsej sci-fi dovydrenia.

popeluška
16.04.2018 5 z 5

Tak to byla tedy jízda.......kniha se mi líbila stejně jako první díl.Opravdu krásný zážitek na který se hned tak nezapomene :-) a ta grafika.... velká třešnička na dortu :-)

Tofinka
15.04.2018 5 z 5

******** SUPER KNIHA! (Pardon... Ta cenzura v knize vás nutí mluvit trošinku sprostě :D)

Takže nepřekonatelně úžasný první díl byl překonán. Člověk by řekl, že vzhledem k počtu úmrtí v této sérii to nebude moc vtipná kniha, ale opak je pravdou. Protože seznam "10 důvodů, proč ten, kdo stvořil vesmír, ať to byl kdokoliv, je totální debil" v jiné knize rozhodně nenajdete :D.

Nádherná grafika, troufám si dokonce říct, že lepší než v Illuminae, nás zase o trochu víc vtáhla do děje.... Jediné co musím knize vytknout jsou záznamy z kamer, které tam byly oproti prvnímu dílu až moc často a už mě nebavily číst.

EPICKÝ konec díky kterému se těším na další díl. (Po dočtení jsem byla tak nadšená z toho, že je to tak úžasná kniha, a zároveň smutná z toho, že kniha končí, že jsem musela vypadat jak sjetá prachem ❤.)

POZOR SPOILER!

Kvůli změně hlavních postav jsem si nebyla tak úplně jistá, co od knihy očekávat. Taky jsem se bála, že tam moc nebude můj oblíbenec SPIRO, ale to se naštěstí nestalo a své místo v příběhu dostali i Ezra a Kady. Jinak Nikovi jsem fandila hned od začátku a jeho smrt mě hodně zasáhla (ukápla slzička).

KONEC SPOILERU

UKÁZKA Z KNIHY

Hanna D: Bože můj.
SPIRO: Nemohu sloužit. I když se zdá, že lidé si mě s Ním někdy pletou.
Hanna D: Bože můj, ta kytička... SPIRO, ta kytička, *****!

...

SPIRO: Zpracovávám...
BOLLOVÁ, Syra: Ty ********* hajzle. Ty mizernej vrahounskej ****.
SPIRO: Okamžik, prosím... Stále zpracovávám...

Nyní se stávám smrtí, ničitelem světů.
(Spíš taková "myšlenka", co se mi zalíbila❤)