Gemina

Gemina https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 740 155

Akta Illuminae série

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gemina , 2016

l_Riky_l
30.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha, stejně jako její první díl, je zajímavě graficky zpracovaná a mně se to moc líbí

Do knihy jsem se začetla a upřímně se mi líbí asi víc než Illuminae (první díl).
Na začátku mě lehce zaskočili nové postavy, ale i ty jsem si brzo oblíbila a ráda o nich četla.

Taky jsem si říkala, jestli se ještě dočkám Kady a Ezry z minulého dílu a dočkala jsem se! Oba příběhy k sobě souvisejí a na konci se přímo střetnout. Zbožňuji a vrhám se na třetí díl, protože tenhle skončil celkem otevřeně a chci se dozvědět, jak to tedy bylo.

Btw:
Věřili jste té Nikkovi smrti? Protože já moc ne

Lokina
23.01.2022 5 z 5

První díl se mi velice líbil, bylo to zase něco jiného, neokoukaného. Druhý díl mě nezklamal, čtení jsem si užila do poslední stránky.
Jen mě mrzelo, že děj tak hrozně moc ubíhá. Napomáhalo k tomu i to, v jakém formátu je kniha psaná. Ale to knize vůbec nemám za zlé, protože ke konci nastaly tak velké zvraty, že jsem musela zpomalit ve čtení, aby můj mozek všechny informace zpracoval.
Ke grafické stránce nemám, co vytknout. Zajímavý nápad jak ještě více zaujmout čtenáře a to si myslím, že kniha splnila.
Jen trochu mi vadil věk hlavních hrdinů, bylo drsné, že dokázali zpacifikovat jednotku zabijáckých agentů, ale oni pak z toho vzešli jako neschopná banda, která si nedovedla poradit s párem teenagerů.

Emilie.Black
08.01.2022 4 z 5

Musím povedať, že prvý diel sa mi páčil viac, chýbalo mi tam TO niečo desivé a temné čo sa mi na Illuminae páčilo. Ale aj tak perfektné, dej sa mi veľmi páčil, len postavy mi asi až tak nesadli. Ale každopádne sa teším na záver série a celé rozuzlenie príbehu.

Ainyska
07.01.2022 5 z 5

Napínavé jako kšandy, uvidíme co přinese třetí díl. Rozhodně doporučuji číst hned za sebou, je to ucelenější a více se ponoříte do děje. I tento díl se povedl, byť jsou v hlavní roli nové postavy, krásně se v průběhu děje propojují.

ardeas
26.10.2021 4 z 5

Nebudem sa tu rozplývat nad tým, co ma bavilo ale čo je minus. Chvalospevov je tu dosť, takže na čo sa opakovať :)
Mínus je veľká podobnosť linky a dejovych postáv. Aj gradacia príbehu je obdobná a potom bum, príde ta prekvapujúca paralela... čo ma prebudilo a páčila sa mi.
Ďalšie minus je ozaj vek postav a veková nevyvazenost. Aby sopliaci vypukali starych grazlov :))...
Ale v zavere zaverom, aj tak im to žeriem :D

houdkic
19.10.2021 4 z 5

Druhy dil se mi libil o dost vic nez Illuminae. Hlavni postavy mi jsou o dost sympatictejsi, obzvlast Nik a Hanna jsou proste skveli. Pribeh byl taky skvely, plny napeti. A to propojeni dvou realit bylo taky dobry tah.

Anastazie0810
17.07.2021 5 z 5

Opět naprostá pecka. Sice mě malinko překvapily nové postavy, tak ale pohled na jiné prostředí a s jinými postavami byl stejně propracovaný jako v první knize. Jsem neskutečně zvědavá na ten třetí díl. Ohledně grafického zpracování tak není asi potřeba slov. Prostě nádhera!!!

Ronnie68
30.05.2021 5 z 5

Kniha se mi opět líbila ... i když začátek byl o trochu pomalejší než první díl ... ale děj to následně dorovnal ...

Ivet_V
23.05.2021 4 z 5

Líbilo se mi to víc než Illuminae. Postavy mi víc sedly a děj se mi taky přišel zajímavější. Autoři si s námi zase hráli, že jste nevěděli co je pravda a co ne. Hanna a Nik jsou přesně ty postavy, které v knihách miluju. Zápletka útoku mi přišla mnohem zajímavější než umělá inteligence, jak to bylo v 1. Jde vidět, že autoři mají celý příběh skvěle promyšlený a vy postupně odhlakujete pravdu zároveň se soudem.

knihomolkaMist
07.05.2021 5 z 5

Jak já tuhle sérii miluju! Bylo to boží, boží a ještě jednou, pro ty, kterým to stále není jasné, BOŽÍ! Miluju ten svět. Neskutečně mi sedl, stejně jako styl psaní a postavy.
Knihu jsem na její tloušťku přečetla velmi rychle, jen za dnešek jsem slupla posledních 459 stran :D
Nemůžu se dočkat třetího dílu :)

makik111
06.05.2021 5 z 5

Prostě skvělé, bezkonkurenční, četlo se to samo. Hanna a Nik úžasní. Lepší a méně děsivé než 1.díl. Vřele doporučuji.

mamzila
27.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Skoková stanice Heimdal čelí útoku výsadku zabijáků Beitechu.
Bránit ji bude nová dvojice teenagerů. Podaří se jim to, nebo už nezbude nikdo, kdo by přišel na pomoc uprchlíkům z Kerenzy, kteří se blíží na palubě Hypatie.
Výborné pokračování série.

Julinka679
21.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Gemina se odehrává na Skokové stanici Heimdall, ve které jsou hlavními postavami Hanna - dcera velitele stanice a Nik - člen Domu nožů. A ač se na první pohled může zdát, že tito dva k sobě nepatří, tak opak je pravdou.
Hanna má přítele Jacksona, který je tajným agentem BeiTechu, který si říká Rapír a kvůli němu a Frobisherové se na skokovou stanici dostane "likvidační" tým, který má rozkazy na zabití veškeré posádky na palubě a hlavně utajení jejich velké chyby na Kerenze. Aby toho nebylo málo tak naše dvojice bude bojovat o přežití i členů posádky Hypatie.
Opět se nám vrátí Kady a Ezra z prvního dílu takže já jsem nadšená!
První díl Illuminae jsem hodnotila pouze 4*, tento díl musím hodnotit již 5* protože si to naprosto zaslouží! :-)

Petkona
13.03.2021 5 z 5

Nemyslela jsem si, že to je možné, ale Gemina Illuminae o kousek překonala. Ze začátku mi to tak nepřipadalo, ale nakonec byl děj, zápletka a i postavy o trošku lepší. Hannu jsem sice ze začátku neměla ráda, ale pak se mi názor na ni úplně změnil, ale stejně u mě o trošku vede jako ženská postava Kady. Ale zato Nikovy hlášky i chování jsem si moc oblíbila. Gemina mi přišla trošku víc drsnější než Illuminae, ale autoři to nakonci moc hezky vymysleli, stejně jako u prvního dílu, takže za mě v pohodě. Ještě musím vyzdvihnout smysl pro humor autorů a o zpracování ani nemluvím. Celá série je hrozně dobře vymyšlená a obdivuji oba dva autory, že něco takového vymysleli. Za mě je to úplně ideální sci-fi, s opravdu povedenou zápletkou a dějem, který vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Takže nemůžu nic jiného, než vám tuhle celou sérii moc a moc doporučit.

Luigi1
12.03.2021 5 z 5

Tato sága se mi zatím moc líbí(ikdyž s pocitem strachu,že by se to mohlo stát)Těším se na další díl.Opět bychle,dobře se čte.

Veve721
07.03.2021 4 z 5

Jde o skvělou knihu s úžasným nápadem, dokonalou grafickou stránkou a nápaditou zápletkou, která potěší každého správného sci-fi fandu. Mně potěšila. Gemina je čtivá, akční a místy i příjemně vtipná. Jen v mých očích nedokázala překonat Illuminae.

Možná je to tím, že mě víc baví fikce o smrtelných chorobách, než o vetřelcích. Nebo mi Kady přišla o kapičku sympatičtější, než Hanna. Anebo třeba proto, že druhý díl obsahoval mnohem více přepisů záznamu kamer než první díl a tím pádem se více přibližoval klasické beletrii... Jednička byla naprosto dokonalá, dechberoucí, nepřekonatelná a nastavila prostě laťku až příliš vysoko. To ale nic nemění na tom, že je Gemina slušným pokračováním epické scifárny, která nemá v knižní sféře obdoby. Těším se na závěrečný díl série.

Any1267
10.02.2021 5 z 5

Za mě ještě lepší než první díl. Prostě úžasnýýýý!!

Fortuna7
30.01.2021 5 z 5

Tohle je boží. Je to zvrat za zvratem. Grafické zpracování knihy je naprosto geniální!
Obrovské doporučení

Zuzvil
25.01.2021 4 z 5

Druhý díl této trilogie se mi snad líbil ještě kapánek víc než první díl. Příjemné bylo sledovat zase dva jiné hlavní hrdiny, kdy v poslední čtvrtině knihy se vše proplete a vše začne být jasnější a jasnější. Moc se mi líbí forma, ač nejsem vůbec čtenář sci-fi, tak mě forma zápisů, přepisů, videozáznamů, atd. moc vyhovovala a přišla mi jako stvořená k tomu, že se děj odehrává v budoucnosti a tím pádem je to tak i autentičtější. Občas jsem se ztrácela ve "vesmírných" termínech a občas jsem se pousmívala některým částem příběhu (ano, nejsem už nějaký ten pátek primární cílovka), ale celkově hodnotím jako velmi povedenou věc a můžu doporučit.

_Bára_
19.01.2021 4 z 5

Rozhodně jsou celá akta Illuminae zajímavý koncept. Je to knížka, kterou kdykoliv můžete odložit, protože to nejsou úplně normální kapitoly. Musím říct, že druhý díl byl za mě mnohem lepší. Byl akčnější a celkově jsem si říkala mnohem víc: ,,A co se sakra děje!!??" Příjemné zpestření byly obrázky z Hannina deníku. Nejsem moc fanda Sci-fi, ale tohle se mi zatím dost líbí.