Akta Golgata

Akta Golgata https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1595/akta-golgata-1595.jpg 4 92 17

Přes kilo a půl tmavohnědé rosolovité tkáně – lidská játra určená pro transplantaci. Pro profesora Gropiuse, vynikajícího chirurga z univerzitní kliniky v Mnichově, jsou tyto operace rutinní záležitostí. A přesto pacient, slavný archeolog Schlesinger, při zákroku zemře. To, co nejprve vypadá jako odborné pochybení, se záhy ukáže jako cílený útok. Gropius je s okamžitou platností suspendován. Vyšetřování se protahuje, případ nabývá širších rozměrů. Tajné služby na obou stranách Atlantiku se zabývají zašifrovaným poselství neznámé mezinárodní organizace, která jde doslova přes mrtvoly. Pátrání však nepřináší žádné výsledky. Chirurg se v zoufalství rozhodne hledat stopy na vlastní pěst. Jeho cesta vede do Itálie, Izraele, Čech a do Španělska. Setkává se s dvěma vášnivými ženami, jež jsou zásadně a ve všem odlišné: s bohatou vdovou Schlesingerovou a tajuplnou Italkou Franceskou, která je zřejmě do případu nějak záhadně zapletena. Pozvolna se potvrzuje domněnka, že útok nesouvisí s mezinárodní mafií obchodující s lidskými orgány, nýbrž byl namířen přímo na archeologa, jenž se chystal uveřejnit akta, která by vzbudila světovou senzaci. Je tu však nebezpečný protivník, jenž tomu hodlá za každou cenu zabránit – Vatikán.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Die Akte Golgatha , 2002

Adapa
26.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Pohodová víkendová oddechovka. Jako téměř v každém svém románu i zde má Vandenberg problém s církví. Děj je takový předvídatelný, jednoduchý a postavy podobné všem předchozí postavám z jeho předchozích románů.

Profesor Gregor Gropius je skvělý a bohatý chirurg, kterému zemře pacient po transplantaci jater. Když se zjistí, že transplantovaná játra byla cíleně otrávena, začne profesor pátrat po vrahovi. Do toho se motá jeho manželka Veronika, která se s ním chce rozvádět. Jeho kolegové mají své vlastní zájmy.

Gropius ve snaze odhalit, kdo může za vraždu archeologa se nejprve zamiluje do vdovy po svém pacientovi, pak o něco později do krásné Italky. Všechny ženy mu padají k nohám, čtyři měsíce jen cestuje po Evropě, netrpí nedostatkem peněz, všude se domluví německy, nikdy nechybí nikomu z přátel. Prostě krásně naivní. Hezky se mi četlo, jak Gropius pátral v Praze a našel tajnou kliniku na transplantace v Poděbradech.

Stejně jako ve všech předchozích podobných románech od Vandenberga, je tady tajná organizace, která vše ovládá a hlavní hrdina se s ní musí utkat a samozřejmě ji zničit.

Ze všech Vandenbergových knih mi přišlo, že se četla nejlépe.

iveta3689
14.12.2022 3 z 5

Děj je naivní, postavy klišovité. Některé dialogy jsou, jako by je psal žák do slohovky. Ale je to svižné, čte se to dobře. Je to jedna z těch, které si za chvíli nebudu pamatovat.

čef
17.06.2022 4 z 5

Další z variant šifry Mistra Leonarda, asi to bylo v jisté době módní. Autor protáhl hrdinu mnohými městy a postelemi několika žen, aby objevil co? To si zjistíte samozřejmě sami po přečtení tohoto nepříliš dokonalého dobrodružného příběhu, který snad může jisté věci opětovně připomenout.

JajaPaja
04.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Ze začátku mně to moc nebavilo ale vydržela jsem a na konec jsem byla nadšená skvělá kniha doporučuji

gad
24.11.2021 4 z 5

Dobře napsáno. Zajímavý příběh. Náboženskou tématiku mám v knihách rád. S hlavním hrdinou Gregorem procestujeme půlku Evropy, což je také příjemné. Spokojenost.

Abroš
22.03.2020 5 z 5

Autor píše velmi čtivé a zajímavé knihy.Strhující děj.Oddechovka

princeznaaura
08.02.2019 5 z 5

Ctiva kniha bez zbytecnych omacek.porad se tam deje neco noveho.autor nam neserviruje jen jeden pribeh,ale od zajimaveho predlozeni spisovateli od samotneho aktera a jeho vlastni vypraveni pribehu.Takze je tam akce,zeny,detektivni zapletka,tajna,cirkev,vysetrovatele a doktor,ktery si nenecha jen tak neco libit a patra na vlastni pest.

davas
07.02.2019 5 z 5

I když jeho příběhy mají podobnou šablonu ,líbí se mi ...opět velmi dobré čtení

prestiggio
01.08.2017 3 z 5

Akcia, láska, sex, napätie, happyend. Lepsi priemer. Pri bazene dobrá.

DavidGreňa
03.02.2017 1 z 5

Mňa tato kniha ničím nezaujala.

ditul
18.01.2016 5 z 5

Čte se jedním dechem, krásný napínavý příběh plný zápletek. Jen na ní je potřeba klid a soustředit se... ;)

Babo
28.01.2015 3 z 5

Kniha je jako akční film,pořád se něco děje,ale tak jako u akčního filmu,nesmí se moc přemýšlet co je pravděpodobné,prostě čtení u kterého jsem se nenudila,ale ani nic nového nedověděla.

hadak
07.07.2013 3 z 5

Nedávno jsem četl Purpurové stíny a tak mě toto téma trochu překvapilo, podobné Purpurovým stínům. Vandenberga čtu rád.

Bobšule
14.02.2013 3 z 5

Tak tahle knížka mi přišla už kapánek odbytá. Míním tím, že po tom, oc jsem na tohle téma přečetla od stejného autora několik jeho předchozích děl, přišlo mi, že se v zásadě nedozvídám ani nic nového, ani překvapivého, prostě jsem nijak zvlášť nebyla ani napnutá ani nadšená. a navíc mě moc nebavily pasáže z "českého prostředí" naznačující, že se autor, pokud vůbec byl v Čechách, opravdu nedostal dál, než do hospody u tygra a před hotelem mu vrazili dor uky ještě letáček inzerující ozdravné pobyty v lázních Středočeského kraje. Tak to na mě aspoň působilo.

HTO
17.08.2012 1 z 5

Velké zklamání. Totiž, čte se to samo, to ano, ale měl jsem dojem, že jde o mix harlekýnky a Šifry mistra Leonarda – i když Vandenbergova kniha Browna samozřejmě předchází. Autora znám od dětství a doposud mne nezklamal, ať v literatuře faktu nebo v beletrii, ale tohle je prostě příšerně pitomá kniha s nesympatickými hrdiny (hlavní protagonista má plnou pusu etiky, ale podvádět manželku mu nevadí), kde překotně se valící zběsilý děj je asi její jediné pozitivum – nějaké čekání vám kniha jistě ukrátí. Pro nás je ovšem zajímavá ještě pasáží, která se odehrává v Čechách (a že se máme za co stydět). Dost by mne zajímalo, proč autor Češku pojmenoval Milena Plečniková: že by pocta Pražskému hradu?

princesse
01.07.2012 5 z 5

Doporučuji přečíst. Skvělá, čtivá a zajímavá kniha. Mohu doporučit i ostatní autorova díla.

mitahari
06.11.2011

Právě jsem dočetla tuto knihu.Kniha má velmi čtivý obsah a dokáže čtenáře připoutat.Děj knihy je plná zvratů a různých zápletek.Za sebe ji mohu ostatním čtenářům doporučit.