Zpětný ráz

Když nejlepší francouzský šéfkuchař Marc Fraysse svolá novináře z celého světa, aby učinil šokující prohlášení, proslýchá se, že mu hrozí ztráta jedné ze tří prestižních michelinských hvězd. Při příjezdu do jeho odlehlé restaurace na vulkanické náhorní plošině ve střední Francii však novináře přivítá zpráva, že kulinářský génius byl zavražděn a své poselství už nikomu nepředá. Sedm let po jeho smrti zůstává totožnost vraha stále záhadou. Enzo Macleod se pouští do pátého nevyřešeného případu a při rozkrývání spletité pavučiny vztahů, jež geniálního kuchaře se složitou povahou obklopují, nachází podivné paralely s vlastním životem, které otevřou staré rány z jeho minulosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380784/zpetny-raz-pbO-380784.jpeg 4.3141

Akta Enzo 5.

ISBN:978-80-7577-627-3

Kniha Zpětný ráz

terimila
včera

Za mě super. Po dočtené skvělé série Lewis jsem měla strach, co přinese nová série, jestli to nebude nějaká podobná polotrapnost jako Peking. Naštěstí ne. Série Enzo je super. Hlavní hrdina normální, uvěřitelný chlápek, co se pere se svojí rodinnou minulostí. Sympatický na něm je, že ho život moc nešetřil.
Pátej díl a opět skvělá práce. May zase skvěle líčí úžasný a zajímavý prostředí (občas se mi sbíhaly sliny, ale komu ne :-), do toho má vsazenou jednu historickou vražednou záhadičku... a jedem. Postav nebylo moc a byly celkem dobře čitelné a propracované, díky čemuž se dalo dobře odhadovat, kdo a co a proč... Rozuzlení je smysluplné a dobré. Původně jsem myslela, že dám čtyři hvězdy, ale když nad tím tak dumám, tak není důvod, proč nedat pět, knížka nemá slabinu. Nebylo tam sice takový to totální pohlcení a stržení do víru děje, ale člověk nesmí být zase tak moc přísnej. :-)

Toffee

Pohodová detektivka, čte se rychle a člověk se i dozví pár zajímavostí ze světa top restaurací.

akdar72

Přečteno během dne. Doufám, že bude další pokračování.

oskli

Enzo bez nějakých výstřelků a větších nelogičností. Tohle prostředí mu fakt sedlo, příběh byl uvěřitelný, ač zase musela být nějaká větší akce a zamotanice :-) Ale za mě 5* - ideální odpočinková knížka.

mol378

U mě stále vede série z ostrova Lewis, přesto si rychle koupím každou knihu série se sympatickým Enzem hned jak vyjde a nikdy nezklame. Kromě příběhu je tam vždycky něco navíc z reálií, baví mě vyhledat si, kde se děj odehrává atd. A tady je navíc to jídlo!

rodak

S prominutím já tu čínskou a tuto sérii prostě žeru.Takže za 5 a bohužel se nám blíží konec.U této knihy jsem měl chuť na ty specialitky.Opět super detektivní linie příběhu.

konicekbily

Možná i naši televizní šéfkuchaři by se podivili nad tím, jak se autor vyzná v kulinářském řemesle! Kromě toho nám připravil i pěkný detektivní příběh s thrillerovským závěrem. Jako odpočinkovou četbu doporučuji.

kadgam

Dobrá Enzovská klasika. Zaujímavá a napínavá

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Peter May
skotská, 1951