Zpětný ráz

Zpětný ráz https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380784/bmid_zpetny-raz-pbO-380784.jpeg 4 426 114

Akta Enzo série

Když nejlepší francouzský šéfkuchař Marc Fraysse svolá novináře z celého světa, aby učinil šokující prohlášení, proslýchá se, že mu hrozí ztráta jedné ze tří prestižních michelinských hvězd. Při příjezdu do jeho odlehlé restaurace na vulkanické náhorní plošině ve střední Francii však novináře přivítá zpráva, že kulinářský génius byl zavražděn a své poselství už nikomu nepředá. Sedm let po jeho smrti zůstává totožnost vraha stále záhadou. Enzo Macleod se pouští do pátého nevyřešeného případu a při rozkrývání spletité pavučiny vztahů, jež geniálního kuchaře se složitou povahou obklopují, nachází podivné paralely s vlastním životem, které otevřou staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Blowback , 2011

kajicek
27.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Zatim nejslabsi dil serie. Mozna je to proto, ze cela Akta posloucham jako audio jednu za druhou a uz jsem asi preenzovany. Zastupy krasnych mladych divek touzi, aby s nim mohly spat, policie vysetruje jak banda amateru a zpusob nachazeni dukazu je nekdy opravdu k smichu (viz. dvacet let jedouci mrazak v Entomologovi) Tentokrak zazracny pes a jeho cich, co odhali stopy po sedmi letech. No nic, jdu na Nezvratne alibi ;)

Kerberos
10.12.2020 5 z 5

Tento díl jsem poslouchala a David Matásek ho čte skvěle.Pro Enza je to velmi osobní a řeší kromě vyšetřování vztahy se svými potomky i bratrem.Milovníky dobrého jídla a pití jistě navnadí popis různých pochoutek.

ellescorpio
26.11.2020 3 z 5

Moje třetí z řady akta Enzo a líbila se mi nejméně. Nesmírně mě irituje, jak každá super kost o 30 let mladší než hlavní hrdina neprahne po ničem jiném než dostat do postele padesátníka s culíkem. Přemýšlím, zda mohl autor vymyslet něco asexualnějšího než culík v tomto věku. Ne, pane Mayi, většina žen by vzala do zaječích. Nebo nůžky do ruky.

zamiokula
21.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem audioverzi.Spoiler: říkala jsem si,že ještě jednou uslyším,,měl v očích slzy,,tichý pláč,,nebo ,,zalily se mu oči slzami,,hodím ten přehrávač i s mobilem z okna !Enzo je uřvanej jak stará dě*ka!Jako pardón,ale trilogii Muž z ostrova Lewis se to ani zdaleka nevyrovná...

Katania
15.10.2020 5 z 5

Opět povedené. Jsem zvědavá na další Enzův případ !

jindriskamalovc
23.09.2020 5 z 5

Snažila jsem se u této knihy vytvořit nějakou věcnou kritiku, ale to se u Maye nedá.

E_Lan
12.08.2020 4 z 5

Velmi příjemná klasická detektivka, která na rozdíl od severských děl není plná mrtvol a popisů zohavených těl. Navíc svět gastronomie v pozadí je velmi přitažlivý, rodinné strasti detektiva Enza také a přednes pana Matáska stojí také za to. Prostě příjemné strávený čas...

Sirael440
10.08.2020 5 z 5

Opět jsem se s chutí ponořila do příběhu a nezklamal mě.

Jenny055
16.07.2020 5 z 5

Počúvala som audioknihu a pri audioknihách je pre mňa najdôležitejší interpret. Sériu "Enzo" mám rada a David Matásek číta skvelo.

Iv8
07.07.2020 4 z 5

Knihy tohoto autora mám ráda, a tak se mu dá odpustit i jednodušší románek. Dost se tady čtenář dozví o hlavním hrdinovi, detektivu Enzovi.

simona5r
06.07.2020 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha a moc jsem si to užila. Úžasné mayovské popisy s postupně odhalující záhadou. A jak prohlásila na konci Sofie, je to vlastně smutné.

vekkr
03.07.2020 5 z 5

Jsem k tomuto autorovi velmi nekritická. Takže se mi to prostě líbí. Audiokniha skvělé načtená. Netečou tam potoky krve, nekoušete si napětím nehty, ale je to prostě skvělé.

Danago
28.06.2020 5 z 5

Mně se tato série líbí a ani tento díl nezklamal. Poslouchala jsem jako audioknihu. Moc dobře se poslouchá. Audioknihu super načetl David Matásek.

Ales.BD
08.06.2020 3 z 5

Další případ a další policajti, kteří bez Enza nic nepochopili. Další žena do postele, další rodinné příhody, další útok na Enzův život, další reklama na Skotsko. Po zdlouhavém začátku s otravnými popisy vaření jídla se jakž takž rozjelo a předvídatelně skončilo.

playada
07.06.2020 1 z 5

Upřímně nechápu zdejší vysoké hodnocení. V knize nebyl žádný zajímavý nápad. Samá klišé s nevlastními dětmi ( to už tu bylo ), zemřelými manžely a manželkami ( to už tu také bylo ), do krve znesvářenými sourozenci ( opravdu tam nemáte nic lepšího ? ), atd.,atd.
Ale, jestliže si kniha našla své čtenáře, tak asi svou hodnotu má. O tom žádná...

Laza27
16.05.2020 2 z 5

Velké zklamání. Za mě suverénně nejslabší díl série. Nová linie příběh nijak extra neobohatila, vraha jsem odhadla už v polovině, což se mi nestává a celkově mi přišlo, že May jen dosazuje rádoby nové ingredience do osvědčeného receptu.
Za mě se to nepovedlo a po rozčarování z Ochráním Tě pevně doufám, že další "Mayovka" po které sáhnu, mi opět připomene, proč je to můj oblíbený autor. Momentálně mám chuť ho sesadit o ligu níže.

Karborund
15.05.2020 5 z 5

Jak jsem byl kritický k Mayově " Běžkyni", tady mi nezbývá než dát za plno. Na tomto "michelinském meníčku" jsem si pochutnal.

Didi15
04.05.2020 5 z 5

Co jineho dodat... jen že by mohl vyjít další díl :)

Kyri
14.03.2020 4 z 5

May pro čtenáře nastudoval další zajímavé prostředí. Tentokrát, jak to chodí v michelinské restauraci. To prostředí mě až tak nebavilo, ale zápletka byla docela fajn. Enzo se nevyhnul svým obvyklým pitomostem (cesta na nebezpečné opuštěné místo, kde po něm někdo šel - tentokrát to opravdu nedávalo smysl a autor na vysvětlení rezignoval, interakce s dcerkou, která tam byla jen, aby šel přes ni vydírat a další mladá obdivovatelka do postele - tentokrát mu to nikdo moc nevyčítal, ani se s nemusela přetlačovat s další ctitelkou). Řešení zločinu mělo zajímavé rozuzlení, které jsem tentokrát ani nebyla schopná tipnout. To mě potěšilo. Celkově Mayova klasika.

Lumír23
13.02.2020 5 z 5

Baví, pořád mě to baví, i když salta v osobním životě jsou tak trochu až moc artistická. Ale jaká jiná vata by se měla objevit? Unylý popis běžného života by asi nebodoval. Dobrá, odpouštím, piš barde piš, už toho k vyšetření moc nebude!