Kritik

Kritik https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380402/bmid_kritik-Xrq-380402.png 4 617 150

Akta Enzo série

Nejlepší světový vinařský kritik Gil Petty zmizel během degustačního turné po ne příliš známém vinařském regionu Gaillac. Před třemi lety byl nalezen ve vinicích na jihozápadě Francie, oblečený do karmínového roucha Bratrstva Řádu božských lahví. Jeho tělo viselo jako morbidní strašák na obtěžkané vinné révě a zdá se, že předtím bylo nějakou dobu uchováváno v červeném víně. Pettyho vrah nikdy nebyl dopaden. Když se Enzo Macleod do odloženého případu znovu pustí, zjistí, že za klidnou fasádou francouzského vinařství se skrývá tvrdý byznys ovládaný chamtivostí, závistí a zoufalstvím. Potenciální vrahové Enzovi rozhodně nechybí: místní vinaři, Bratrstvo Řádu božských lahví — starobylá společnost, která se věnuje propagaci gaillackých vín —, a dokonce i Pettyho dcera Michelle. Co když je některý z nich připraven Enza zastavit, i kdyby měl zabíjet znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Critic , 2007

Bedřich63
11.02.2021 4 z 5

Jako detektivka pro mě průměrná kniha, ale hodnotím lépe než první díl. Ocenil jsem víc než příběh a zápletku knihy popis výroby, zpracování a koštování vína a popis krajiny a prostředí, kde se ve Francii v oblasti Gaillac víno pěstuje. Také pozadí odbytu a prodeje vína je pro mě zajímavě popsané. Pro ty, kdo pracují rukama a živí je vlastní práce, to není nikde jednoduché.

elcapitano
08.02.2021 4 z 5

Druhá z knih řady Akta Enzo se mi zdála lepší než první. Také už jsem si na Enza zvykl. Fajn detektivka, takového oddechovějšího typu. Opět slyšeno jako audiokniha, výborně načtená Davidem Matáskem.

malpet
13.01.2021 4 z 5

Moje druhé setkání s Enzem. Druhý díl nemá takový spád jako první díl, který byl dle mého trochu inspirovaný stylem Dana Browna, ale nakonec taky nebyl vůbec špatný. Postavy i příběh uvěřitelné, a navíc jsem se dozvěděl o francouzském kantonu Gaillac, vinařské oblasti, kterou jsem si zařadil jako tip na dovolenou :-) Posloucháno jako audiokniha čtená skvělým Davidem Matáskem.

balasm
05.01.2021 5 z 5

supr klasika od Maye

Katka244
19.12.2020 5 z 5

Zajímavé, co se kvůli kritice a hodnocení všechno udělá, no svátky si radši užiji s nějakou optimistickou knížkou, vůbec v dnešní divné době.

Kerberos
29.11.2020 4 z 5

Další řešení nevyřešené vraždy v vinařském prostředí.No pití vína si znechutit nedám.Pokračování osudů Enza jeho dcer a jejich partnerů.Jdu na další díl.

kalache
04.10.2020 4 z 5

...vinař asi nikdy nebudu...

lencin
30.09.2020 4 z 5

Vyšetřování další nevyjasněné vraždy.
Enzo.
(2016)

Vilma232
28.09.2020 3 z 5

Naposloucháno. Velmi příjemné podání Davida Matáska. Určitě stojí za poslech či přečtení. Spousta zajímavých informací z oblasti vinařství. Enzovi jde i o život, ale série pokračuje....

Danielle22
03.09.2020 5 z 5

Lepší a lepší. Tento autor mě prostě baví. Enzův humor, povaha a myšlení jsou geniální. Už mám rozečtený 3. díl a ten je snad ještě lepší. Rozhodně doporučuji!!

Sirael440
10.08.2020 5 z 5

Velmi pěkné a máte stále chuť na víno.

DuchDoby
22.07.2020 1 z 5

Líbí se vám knihy Petera Maye? Fajn, tak tuhle vynechte, protože je dost slabá.

namornice
20.06.2020 3 z 5

Jako detektivka trochu slabší, nicméně četlo - teda posluchalo - se mi to dobře. Přednes Davida Matáska byl vcelku zajímavý. Jako vždy u tohoto autora, popisy ať už prostředí nebo degustace i přípravy vín jsou skvěle popsané a bez lahve vína se to snad ani nedá číst. Ale Lewiská trilogie nebo čínské thrillery mě bavily víc.

Didi15
03.05.2020 5 z 5

Paráda, paráda, jedeme dál. U téhle knihy jsem dostala neodolatelnou chuť na víno a to alkohol nepiju:))

Petass
11.03.2020 2 z 5

Slabší než první díl série, o parník za ostrovem Lewis. Autor si hodně pomohl nestandardním chováním postav, není to uvěřitelné. Prostředí a příběh docela fajn. Nebylo to ani tak vtipné a ubylo i jiskření mezi postavami. Občas mi neseděl překlad. I tak budu se sérií pokračovat,jsem zvědavá, jaká další témata ve Francii May ještě ztvárnil.

boucner
21.02.2020 2 z 5

Ostrovní serie tohoto autora jsou dokonalé. Ale první díl této serie jsem prokousala celý, druhý jsem v půlce vzdala. Detektivka je naivní, příliš lehká, příliš stavěná na nedbalosti ostatních a obdivuhodných vlastnostech mladých rozervaných mužů s obrovským potenciálem. A hlavně je to z víc jak 50% červená knihovna.

Lumír23
08.02.2020 5 z 5

Druhý díl byl dobrý stejně jako první, čte se to moc dobře, nelze než doporučit. Se sklenkou, dvěma... vína.

Evina74
27.01.2020 5 z 5

Ani další díl Akt Enzo nezklamal, napětí nechybělo a David Matásek audioknihu pěkně namluvil. Až na jednu nedořešenou věc...

Parisienne09
09.12.2019 5 z 5

Výborná zápletka a mimořádně zdařile vylíčená atmosféra života vinařů v Bordeaux.

JPBelmondo
03.11.2019 3 z 5

První díl ze série Enzo (Výjimeční lidé) se mi sice zdá lepší, ale i tak se kniha četla dobře a líbila se mi. Možná i proto, že na Macleoda jsem si tak nějak zvykla a tak se těším na další díly. No a navíc jsem o něco chytřejší ve všem kolem vína. Takže ano.