Kritik

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl kriminální série Akta Enzo. Nejlepší světový vinařský kritik Gil Petty zmizel během degustačního turné po ne příliš známém vinařském regionu Gaillac. Před třemi lety byl nalezen ve vinicích na jihozápadě Francie, oblečený do karmínového roucha Bratrstva Řádu božských lahví. Jeho tělo viselo jako morbidní strašák na obtěžkané vinné révě a zdá se, že předtím bylo nějakou dobu uchováváno v červeném víně. Pettyho vrah nikdy nebyl dopaden. Když se Enzo Macleod do odloženého případu znovu pustí, zjistí, že za klidnou fasádou francouzského vinařství se skrývá tvrdý byznys ovládaný chamtivostí, závistí a zoufalstvím. Potenciální vrahové Enzovi rozhodně nechybí: místní vinaři, Bratrstvo Řádu božských lahví — starobylá společnost, která se věnuje propagaci gaillackých vín —, a dokonce i Pettyho dcera Michelle. Co když je některý z nich připraven Enza zastavit, i kdyby měl zabíjet znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278259/kritik-OjE-278259.jpg 3.8443
Série

Akta Enzo 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host
Orig. název

The Critic, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Kritik

Přidat komentář
Vevericka.eva
24. února

Tahle kniha od jinak skvělého Maye mi nějak neseděla. Prostředí vinic, které je v jiných příbězích příjemné a poutavé, mě tady vůbec nebavilo. Spousta pasáží mi přišla zdlouhavá a zbytečná. Konec to trošku vylepšil, přišlo i nějaké napětí a nečekaná oběť - za to palec nahoru, protože už jsem začínala mít dojem schématičnosti - jak se všechny známé postavy pěkně sejdou v domě, vzájemné půtky a už už aby to zase skončilo záchranou dcery a najednou šmik, konec podobnosti, vše je jinak. Díky tomu dávám 4 hvězdy.

mol378
24. února

Docela to jde, tahle sérka s Enzem. Odpočinková. Ale takový jakýsi přesah, který se mi strašně líbil na Skále, ten tam nehledejte. Lehký konzum na pohodový večer.


Bedřich63
11. února

Jako detektivka pro mě průměrná kniha, ale hodnotím lépe než první díl. Ocenil jsem víc než příběh a zápletku knihy popis výroby, zpracování a koštování vína a popis krajiny a prostředí, kde se ve Francii v oblasti Gaillac víno pěstuje. Také pozadí odbytu a prodeje vína je pro mě zajímavě popsané. Pro ty, kdo pracují rukama a živí je vlastní práce, to není nikde jednoduché.

elcapitano
08. února

Druhá z knih řady Akta Enzo se mi zdála lepší než první. Také už jsem si na Enza zvykl. Fajn detektivka, takového oddechovějšího typu. Opět slyšeno jako audiokniha, výborně načtená Davidem Matáskem.

malpet
13. ledna

Moje druhé setkání s Enzem. Druhý díl nemá takový spád jako první díl, který byl dle mého trochu inspirovaný stylem Dana Browna, ale nakonec taky nebyl vůbec špatný. Postavy i příběh uvěřitelné, a navíc jsem se dozvěděl o francouzském kantonu Gaillac, vinařské oblasti, kterou jsem si zařadil jako tip na dovolenou :-) Posloucháno jako audiokniha čtená skvělým Davidem Matáskem.

balasm
05. ledna

supr klasika od Maye

Katka244
19.12.2020

Zajímavé, co se kvůli kritice a hodnocení všechno udělá, no svátky si radši užiji s nějakou optimistickou knížkou, vůbec v dnešní divné době.

Kerberos
29.11.2020

Další řešení nevyřešené vraždy v vinařském prostředí.No pití vína si znechutit nedám.Pokračování osudů Enza jeho dcer a jejich partnerů.Jdu na další díl.

1