Kritik

Druhý díl kriminální série Akta Enzo. Nejlepší světový vinařský kritik Gil Petty zmizel během degustačního turné po ne příliš známém vinařském regionu Gaillac. Před třemi lety byl nalezen ve vinicích na jihozápadě Francie, oblečený do karmínového roucha Bratrstva Řádu božských lahví. Jeho tělo viselo jako morbidní strašák na obtěžkané vinné révě a zdá se, že předtím bylo nějakou dobu uchováváno v červeném víně. Pettyho vrah nikdy nebyl dopaden. Když se Enzo Macleod do odloženého případu znovu pustí, zjistí, že za klidnou fasádou francouzského vinařství se skrývá tvrdý byznys ovládaný chamtivostí, závistí a zoufalstvím. Potenciální vrahové Enzovi rozhodně nechybí: místní vinaři, Bratrstvo Řádu božských lahví — starobylá společnost, která se věnuje propagaci gaillackých vín —, a dokonce i Pettyho dcera Michelle. Co když je některý z nich připraven Enza zastavit, i kdyby měl zabíjet znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278259/kritik-OjE-278259.jpg 3.8330

Akta Enzo (2.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

The Critic (2007)

Kniha Kritik

Awaria
předevčírem

Jak se mi libi pribehy z ostrova Lewis, tak serie s Enzem me nejak nechytla... Dalsi dily uz ani nebudi zkouset cist.

ArwenAragorn

Kritik se mi líbil o něco méně než Výjimeční lidé, ale i tak se podle mě jedná o velice zdařilou knihu. Pan May píše fantasticky a jako bonus jsem se dozvěděla něco o vínech, jejich výrobě a degustaci.

Enzo podržel v ústech sametově hladký mok, nadechl se nosem a užíval si úžasnou chuť páleného dubu, aromatického červeného ovoce a kořenitého pepře. Když víno sklouzlo do žaludku, zanechalo na jazyku svěží lehkou kyselinku a v prázdných ústech dlouho doznívající tóny černého rybízu a lékořice. Enza ten zážitek na několik okamžiků zcela pohltil......

Lenka26

Kniha se mi líbila, autor mě opět nezklamal, ale celkově už mi to přišlo trochu překombinované, motiv těžko uvěřitelný. Ale celkový dojem dobrý.

TipsyChipsy

U této detektivky mě potěšilo, že děj se odehrával v kraji Languedocu, mezi městy Cahors a Albi, část středověké Okcitánie, obydlené katary s tradicí specifického náboženství. Pradávnou historií autor okořenil děj, který se točil kolem vína. Peter May tentokrát psal hlavně o chutích, vůních, degustacích, zákulisí vinařství, hodnocení vín, barvách, rodinné tradici a psal prostě o jednom z nejlepších krajů červeného vína. I když zbytek byla obyčejná detektivka, tenhle autor dokáže vždycky něčím zaujmout nebo potěšit a mě nemůže zklamat.

michaela2338

Peter May dokáže být velmi rozmanitý autor včetně samotného stylu psaní. Možná si chtěl v této sérii odpočinout od tíživé atmosféry ostrova Lewis. Odvyprávěl Kritika podle běžné šablony, kde nejde tolik o nitro postav jako spíš o jejich fyzické přednosti. Motiv je už malinko přes hranu uvěřitelnosti, Enzo je legračně chlapácký.

felia

Na můj vkus Enzo až příliš často někde klopýtne, upadne , sklouzne nebo se jinak poraní, ale četl jsem tuto sérii rád. Autor se zjevně ve víně vyzná

Mindy

Celé je to takové nijaké, bez napětí. Jako detektivku bych to ani neoznačila. Sympatická je dvojice Sophie - Bertrand. Nejpozitivnější na knize je to, že po celou dobu máte chuť dát si sklenku vína, což jsem taky dělala (s výjimkou kapitoly, kde je popisována pitva).

Vlaďkaa4

Mnoho zajimavosti o vine. Rozuzleni pribehu bylo rychle a bez predchzich indicii.