Černé světlo

Černé světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326088/bmid_cerne-svetlo-hJz-326088.jpg 4 543 136

Akta Enzo série

Enzo Macleod, Skot vyučující biologii na univerzitě v Toulouse na jihozápadě Francie, se rozhodl, že s využitím svých znalostí vyřeší sedm nechvalně proslulých vražd popsaných v knize odložených případů pařížského novináře Rogera Raffina. Enzo už dokázal rozlousknout první dva zločiny, ale na třetí případ teď nemá ani pomyšlení. Právě mu diagnostikovali rakovinu, a navíc se objevil někdo, kdo má v plánu zničit jeho pověst i vztahy. Souvisí nějak Enzovy osobní strasti s šestnáct let starou brutální vraždou mladého prostituta v pařížském bytě? Dokáže najít alespoň nějaké zbytky důkazů — a zůstane naživu dost dlouho na to, aby dopadl vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Blacklight Blue , 2008

evickakyticka
20.08.2019 4 z 5

Mám ráda Mayovy detektivky. Vždy jsou čtivé, děj pěkně odsýpá a taky nechybí napětí. I když je čtu v delším časovém rozmezí, nemám problém se zorientovat. Těším se na další díl.

thezelda
25.07.2019 2 z 5

Mě snad v poslední době někdo proklel. Jinak si nedovedu vysvětlit, že mě stíhají samé knížky s takovým řekněme nedořešeným, nedodelanym koncem...v tomto pripade je konec nedodelany zjevne proto,aby si autor zajistil,ze si ctenar přečte další díl. Klidne bych tak učinil, ale mam podezření,ze konec dalsiho dílu bude stejne neuspokojivý, jako zde,což nehodlám riskovat. Škoda...mit to propracovanejsi závěr, vahal bych mezi 3-4 hvězdičkami :(

Mindy
24.07.2019 4 z 5

Zatím nejlepší díl této série.

JPBelmondo
21.07.2019 4 z 5

Moje první setkání s P. Mayem a sérií AKTA ENZO a musím říct jen "wow" ! Náhodou jsem sáhla po audioknize a nelituji. V podání Davida Matáska se nádherně poslouchá, v jeho hlase zaznívají všechny emoce a nálady postav. Maximální spokojenost.

polednice1705
13.06.2019 3 z 5

Tahle kniha Petera Maye se na rozdíl od ostatních, dle mého soudu, trochu vleče.... a ten konec?? Zasloužilo by si to, si s ním trochu ještě pohrát, na druhou stranu musím sáhnout po další a třeba se vše uzavře... ale možná jen špatně poslouchám....

Iv8
23.05.2019 4 z 5

Opět velice čtivá kniha, i když bych ji nezařadila mezi autorova top díla.

Vlaďkaa4
19.05.2019 4 z 5

Dalsi dil z AKTA ENZO, trochu pomaly rozjezd. Od poloviny jsem knizku do docteni skoro neodlozila:-) . Na posledni chvili se objevil nebezpecny souper. A konec je otevreny, pripraveny na dalsi pokracovani. Tak jdu na nej.

princesse
14.05.2019 5 z 5

Jsem opět nadšená. Přečetla jsem v rekordním čase a vrhnu se na další díl. Tato série mě nadchla, stejně jako Ostrov Lewis. Kniha se čte opravdu svižně a děj má spád. Doporučuji, stojí za přečtení.

irca3468
25.04.2019 3 z 5

Bylo to dobré. Mohlo to být o chlup lepší, ale čtení mě bavilo.

maris123
03.04.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl ze série Akta Enzo.

NADEI
26.03.2019 5 z 5

Moje první setkání se sérií AKTA ENZO a hned takový nářez. S chutí se vrhnu na další knihu z této série.

ivanaci
06.03.2019 4 z 5

Nejlepší z trojice - Vyjímeční lidé, Kritik a Černé světlo

Janadvorackova
28.02.2019 3 z 5

Ono to nebylo špatné. Hnedle na začátku dítě a zkrvavený medvídek, to mě navnadilo. Co z kluka vyrostlo a celá ta jeho rodinná historie - proč ne.
Akorát Enzo mi přišel jako "až moc frajer" a problém Kirsty vypadal takový nadbytečný, i když ono jí to dost zašmodrchalo hlavu :).

Vadilo mi, že celé vyšetřování vedla spíš Enzova rodina, než poldové a nakonec to bylo vše na osobní rovině. Nikdo se nestaral o to, co se stalo na začátku.

Konec příběhu je otevřený, hlavnímu hrdinovi furt někdo usiluje o život. Otevírá to cestu k dalším příběhům, ale nevím, jestli si je budu chtít poslechnout.

Opatov
23.02.2019 5 z 5

Tahle série se mi moc líbí. Příběh graduje hned na začátku. Zajímavá zápletka. Společně pátrání otce s dcerou nenudí a není nouze o vtipné dialogy. Neuvěřitelný konec týkající se obou je naprosto nečekaný.

surikata246
20.02.2019 5 z 5

Mě se to moc dobře četlo a upoutalo a chystá se přečíst další.

verense
10.02.2019 2 z 5

Ajaj, tak já se k chvalozpěvům rozhodně nepřipojím. Pro mne zatím nejslabší díl série, plný nelogičností, nedotažených záležitostí, nesmyslného jednání. Enzo asi stárne či co, jinak si to neumím vysvětlit. Doufám, že se v dalším díle trochu polepší...

š.m.i.k
04.02.2019 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala trochu víc propracovanosti, už jsem se od autora "rozmlsala" na Skále a tentokrát mi příběh úplně nesedl. Mnohdy mi děj připadal násilně překombinovaný až jsem se v tom ztrácela, hrdinové nesmrtelní a vždy na pravém místě... Nezaujalo. Ale na autora jsem určitě nezanevřela, vím, že psát zajímavě i napínavě umí.

alekis
04.02.2019 5 z 5

Náš urostlý nezdolný detektiv tentokrát v přímém nebezpečí života! Od samého začátku pochmurno a děsná zima, ledovým Štrasburkem počínaje, a přes pár cest na teplé jižní pobřeží, v horách bičovaných sněhovou vichřicí konče. Tohleto byla absolutní jízda, nevím, kam autor chodí na ty nápady! Zatímco dvě předešlé knihy měly zápletky trochu vykonstruované, nynější byla docela uvěřitelná. Ovšem, buďme v klidu. Ani spousta úsilí a všemožných pokusů a triků padouchům nepomohla. Enzo stále žije - a je mi jasné, že nakonec zjistí, komu leží v žaludku, tak jako leží shnilá ovce na skotské pastvině. Osobní trable, sex s krásnou milenkou, cesty po Francii i cesta do Londýna... Nakonec si musel obléknout těsné kvádro a ještě víc těsné protivné boty, aby zjistil, co potřebuje. Stále v ohrožení života! Vrah je mu v patách!
Všechno ustál. Jeho holky ho milují. Nicole sice tentokrát utřela, zkrátka neměla šanci, ale doufám, že do příště se něco vyvrbí :-).
Dosti nemístných vtipů! Je to strašně napínavé, dramatické, a je to inteligentní čtení zase plné informací. Doporučuju!

Drgajda
27.01.2019 4 z 5

Presne to, co Peter May umi: barvite a kvetnate popisy mist, postav a situaci, zajimava zaplatka, poutavy styl psani a napeti od zacatku do konce. Jediny nedostatek je bohuzel zapricinen mou vlastni vinou - asi by bylo zasluzno cist serii Akta Enzo poporade od prvniho dilu :-( Uvidime, jestli se duvod, proc vlastne onen nekdo v pozadi, kdo po Enzovi celou dobu sel, v dalsim pokracovani ukaze.

septime
12.01.2019 4 z 5

Dlouho jsem třetí díl odkládal, protože mě první dvě knihy serié v konkurenci novejších knih Maye moc neoslovily, ale nakonec jsem spokojen. Velice čtivé, Enzova "parta" se moc nezapojuje, což mi v prvních dvou docela vadilo. Hurá na čtvrtý nevyřešený případ z Raffinovy knihy.