Ako z toho von

Ako z toho von https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456900/bmid_ako-z-toho-von-31U-456900.jpg 4 4 1

Svet ovláda toxická ideológia extrémnej rivality a individualizmu. Zahmlieva skutočnú ľudskú povahu a ničí nádej a spoločný cieľ. Nahradiť ju môže len pozitívna vízia – nový príbeh, ktorý znovu zaangažuje ľudí do politiky a osvetlí cestu k lepšiemu svetu. Britský politický a environmentálny aktivista George Monbiot popisuje, ako nové poznatky v psychológii, neurovede a evolučnej biológii umožňujú vidieť ľudí a ich povahu v úplne inom svetle: ako výnimočných altruistov, ktorí navzájom spolupracujú. Ukazuje, ako na týchto zisteniach môžeme stavať a vytvoriť novú politiku: politiku spolupatričnosti. Zásadné preorganizovanie demokracie a ekonomiky zdola nám podľa neho umožní opäť získať kontrolu a zvrhnúť sily, ktoré maria naše snahy o lepšiu spoločnosť. Naliehavá a zanietená kniha prináša nádej a jasnosť potrebné pre zmenu sveta.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Premedia

Out of the Wreckage , 2017

NemmamSlov
23.08.2021 3 z 5

"Môžeme mať demokraciu, alebo môžeme mať bohatstvo koncentrované v rukách zopár ľudí, ale nemôžme mať oboje." (Louis Brandeis)

Celkom pekný pohľad ako náš svet vyzerá. Samozrejme nie so všetkým súhlasím, ale každý rozumný človek si zhruba všimne, ako celá politika funguje. Veľa ľudí sa o politiku, ekológiu a svetový trh nezaujíma a to je škoda, lebo málo kto si uvedomuje, že to ovplyvňuje jeho samotný život. Tento nezájem hrá do rúk hlavne obrovským mocnostiam, oligarchom a kapitalistom, ktorí najviac zarábajú na chudobných ľuďoch.

Autorovy knížky

George Monbiot
britská, 1963
2020  70%Ako z toho von

Kniha Ako z toho von je v