Ako voda v čokoláde

Autorka patrí k načítanejším latinskoamerickým spisovateľkám. Jej prvotina vyvolala nečakaný a nevídaný ohlas, doteraz bol román preložený do 35 jazykov, počet predaných výtlačkov dosiahlo 4, 5 milióna a viac ako rok zotrval v rebríčku bestsellerov v New York Times. Filmová verzia Alfonsa Arau, ku ktorej napísala scenár, posilnila celosvetový ohlas románu a získala niekoľko ocenení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84147/ako-voda-v-cokolade-84147.jpg 3.918

Como agua para chocolate (1989)

Vydáno:, Gu100

Kniha Ako voda v čokoláde

MichelleS
25.02.2018

Jídlo a vaření se do vyprávění dokonale prolíná, takže pro bod kniha o jídle čtenářské výzvy je to ideální volba. Příběh je místy telenovela, místy magický realismus, škoda, že nezůstalo jen u té druhé možnosti.

Tydvik
09.02.2018

Letošní výzva a kniha o jídle…prakticky okamžitě jsem si vzpomněla na Titu; a jaké to má následky, když se při přípravě jídla roní slzy ve velkém.
A tak jsem se rozhodla knižně si zavzpomínat na mexický film, který jsem kdysi dávno viděla. A bylo to vzpomínání příjemné. Latinská Amerika má holt něco do sebe.
Tento příběh zapovězené lásky, odehrávající se na přelomu 19. a 20. století v Mexiku, mám prostě ráda. Je zabalený do magického realismu a ten mám taky ráda. A je plný receptů, umně zakomponovaných do příběhu – uznávám, že to zní hodně podivně, ale opravdu to tak je a funguje to. Jsou jeho nedílnou součástí.
A ač v podstatě souhlasím s tím, že kniha se má soudit podle obsahu a nikoli obalu, tak se upřímně přiznávám, že na vydání z Baronetu bych nesáhla ani v gumových rukavicích. To je opravdu vrchol nevkusu. A na to, proč je na obálce fotka jakési podivné příslušnice nejstaršího řemesla ve spodním prádle, která s hlavní hrdinkou může mít společnou tak maximálně národnost, jsem nepřišla vůbec.

Mon12
08.04.2014

Od knihy jsem asi čekala více, byla doporučována jako jedna z 1001 knih, které si musíte přečíst. Příběh Tity mě oslovil a bylo napínavé sledovat, jak si se složitostmi života poradí. Je pravdou, že možná v roce vydání nebylo tolik knih s tématem vaření a mystična a díky tomu možná byla úžasná a jedinečná. Mně prostě neoslovila, vím o jiných, které s tímto tématem pracují a které mne zaujaly více.

zuzulique
02.04.2012

Oceňujem originalitu témy, ktorú zvolila autorka, ale na druhej strane si myslím, že naplno nevyužila jej potenciál, mohla to byť inak o level hodnotnejšia kniha. Páčili sa mi tie magické prvky, ktoré zapojila, no miestami na mňa kniha pôsobila sladko-romanticko-pateticky, a to v knihách až tak nemusím. Hlúpy ženský román to rozhodne nie je, ale určite patrí k nenáročnejším titulom. Celkovo príjemné čítanie :-)

Renava
29.07.2011

Famózne, magické, fascinujúce čítanie plné vôní, chutí, vášní - napriek tomu nejde o gýč ani lacný ženský román. Nedajte sa oklamať nie príliš príťažlivým prevedením knihy (hlavne v českom vydaní), zdanie v tomto prípade klame.