Ako som vozil Nórov

Ako som vozil Nórov https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369715/bmid_ako-som-vozil-norov-vHf-369715.jpg 4 138 29

Ako som vozil Nórov série

Na inzerát pre vodičov autobusov v Nórsku som pôvodne ani nechcel odpovedať, keďže explicitne požadovali minimálne dva roky praxe. Hoci mi to pripadalo ako strata času, nakoniec som naklepal cévéčko v angličtine a bez nejakých extra nádejí ho poslal. Myslím, že keď Bobovi Dylanovi udelili nobelovku, nebol zďaleka taký prekvapený ako ja, keď ma pozvali na pohovor. Ani pred prvou súložou som nemal v bruchu také motýle, ako keď som vkročil do šerednej kancelárskej budovy na Pražskej ulici, kde sa mali konať pohovory. Stretlo sa nás tam sedem alebo osem a okrem jedného mali všetci oveľa viac skúseností. Pohovor prebehol hladko. Angličtinou som urobil dojem. Vodičskými schopnosťami ani veľmi nie, keďže skúšobnú jazdu sme robili na novom zájazdovom Volve s modernou elektronickou prevodovkou, ku ktorému mala mne pridelená Karosa tak blízko ako Rytmusova tvorba k hudbe. Na konci mi ľudia z agentúry povedali, že sa ozvú. Ja som to pochopil tak, že sa neozvú a išiel som domov. Ale oni sa ozvali.... celý text

Humor Cestopisy a místopisy Doprava
Vydáno: , Eruditio

Ako som vozil Nórov , 2018

Jodgo
13.12.2019 5 z 5

Putave a vtipne clanky z blogu autor trochu skultivoval a nasledne pridanim mnozstva noveho obsahu spojil do uceleneho pribehu. Je tazke sa od knihy odtrhnut.

MarioKingOfPlot
11.08.2019 5 z 5

Autobusár ktorý maľuje slovami. Výborná vec samouka. Ešte pred knihou som čítal autorove publikácie na internete takže som vedel čo očakávať a nezostal som sklamaný. Kniha je prešpikovaná slovnými zvratmi a sarkazmom no zároveň ponúka pohľad do každodennej rutiny, opísaný veľmi príjemným a vtipným spôsobom. Bodaj by sa na Slovensku liahlo viac ľudí s podobnými schopnosťami. Dúfam, že sa dočkám pokračovania. Odporúčam!

Dani25
03.05.2019 5 z 5

Odporúčam, veľmi vtipný pohľad na Nórsko z pozície šoféra autobusu. Naozaj som sa bavila.

taikatalvi
25.04.2019 5 z 5

Autorov humor mi veľmi vyhovuje, mala som počas čítania momenty, kedy som sa naozaj nahlas zasmiala :) Úplne zmenil môj pohľad na Nórov. Takéto príbehy zo života mám najradšej. Skvelé a trefné poznámky. Autora by som rada spoznala aj osobne, musí to byť zaujímavý človek.

Barbaanek
27.12.2018 4 z 5

Od začátku až do konce obří sympatie k vypravěči, opravdu ho děsně chci poznat, poznat jeho autobus, poznat Norsko, poznat všechna místa, kam a kudy jel. Obdivuhodná schopnost na pár vtipných stránkách dokonale vtáhnout do děje, místa... Nenudila jsem se ani chvilku.

Ladiva
19.10.2018 5 z 5

Kniha rozhodne pobavila, miestami som sa pri čítaní nahlas smiala. Je presne o tom, čo je v nadpise. Autor desať rokov pracoval ako vodič autobusu v Nórsku. Jeho rozprávanie je vtipné, zábavné a trefné, pritom nikoho nezosmiešňuje. Niektoré prirovnania asi ľuďom, ktorí nepoznajú slovenské "postavičky" veľa nepovedia, ale zrozumiteľnosti textu to nevadí. Po prečítaní knihy sa inak pozerám na prácu vodičov autobusov - nemajú to s nami, cestujúcimi, ľahké.

rikke
14.10.2018 2 z 5

Přestože je kniha nesmírně vtipná, některá vulgární přirovnání, kterých je kniha prošpikovaná, jsou už za hranou.

petgona
25.03.2018 5 z 5

Autora som zaregistrovala uz na Dailymale a nesklamal ani vo vacsom formate. Mam rada jeho styl humoru aj sarkazmus.

zuz333
23.02.2018 5 z 5

vrelo odporucam, strasne tam autor naklada :)

Norsko

Ondrej Sokol