Jak vycvičit draka

Jak vycvičit draka

Škyťák Strašný Treska III. se chce stát vikinským hrdinou. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem... Dokáží spolu zachránit Vikingy? Stane se ze Škyťáka hrdina, náčelník kmene Chlupatých chuligánů nebo obávaný bojovník?

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31405/jak-vycvicit-draka-31405.jpg 4.180

Škyťák Šelmovská Štika III. (1.)

How to Train Your Dragon (2003)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Matys7777

Měla jsem problém se začíst, ale po pár stránkách jsem se už nemohla odtrhnout a těšila jsem se na každý večer, kdy jsem usedala k dětem do pokojíčku a předčítala :-)

Risris

Páráda úplně jsem si to prostředí představil přeběh byl napínavý o dračích takže prostě 5 hvězdiček. Super kniha

Ruushi-chan

Úplně jiné než film. A taky mnohokrát lepší. Knihu jsem četla hned několikrát a i když je určená mladším, tak ji s chutí občas vezmu do rukou

Lenka1386

Bomba! Děsně mě to bavilo. I já jsem v prvních chvílích hledala spojitost s oblíbeným filmem a kromě jmen jsem nenašla, ale vůbec mi to nevadilo. Mám vydání se spoustou obrázků a různých druhů písem, což potěší dětskou i mnohou dospěláckou duši.

b2z

S dětmi máme okouknuté jak filmy, tak seriály Jak vycvičit draka. První knihu o Škyťákovi jsem měl v ruce několikrát, než jsem ji koupil. Nedokázal jsem si představit, že děti dokáží pochopit, že toto "universum" je dost odlišné. Nakonec to klaplo a posledních 6 kapitol jsem musel přečíst na jeden zátah (pod pohrůžkou násilí ;-) ). A dětem se kniha moc líbila. Já sice trošku "teskním" po filmovém Bezzubkovi a Dragon Riders, ale kniha má takové osobitější kouzlo.

Suou

Ahhh.. toľko ľudí mi to odporúčalo a ja že je to knižka pre deti ... je to skvelé :D síce to prečítate za deň, ale je to naozaj pekné čítanie. A vidno ako sa do toho autorka snaží dať vždy nejaké ponaučenie. :)

Ikkju
26.09.2017

Během čtení knihy jsem cvičil průběžně dva draky, Vojťan je akční, rychlý, knihu jsem před ním raději zavřel, Peťan je plíživý usměvavý sympaťák, knihu si několikrát prolistoval, a já, ukolíbán zdánlivou opatrností, se vzbudil až při zvuku trhaného papíru. U dětí nerad řvu, ale knížky mi trhat nesmí, nejsme z kmene Chuligánů - myslím, že v tu chvíli bych možná vzbudil i mořského draka :o.

No nic, sám jsem si Škyťáka dočetl v klidu na záchodě, mlaďáskům ho znovu přečtu raději až za pár let..

vampiru
30.07.2017

Máme tu knihu, kterou zadaptoval sám Dreamworks, takže musí být něco úžasného? Ano, kniha byla opravdu úžasná, hltal jsem z ní každou kapitolu a přesto, že miluju pohled na roztomilou bezzubku z filmu, tak kniha byla tak krásně napsaná, že nedokážu vybrat lepší z těchto 2 adaptací.

Amalberga
08.01.2017

Knížka mi učarovala, je milionkrát lepší než film.

Netopyr07
22.01.2016

Na to, že jsem to četla až TED, vážně dobrá oddechovka pro děcka. Rozšířila jsem si slovník. Např. vím, co je hibernace haha

Roselunda 1928
02.08.2015

Dobrá kniha, akorát hrozně krátká. Kdybych to četla jako mladší, líbilo by se mi to víc, ale i tak jsem ráda, že jsem ji v knihovně našla.

AmberDrake
09.07.2015

Knížku jsem četla dost let před tím, než vyšel film, tudíž jsem četla ještě to první vydání, jež mi přijde mnohem lepší než překlad druhý - bohužel, co se dá dělat. Ale knížka se mi moc líbila.

zuzana13
07.06.2015

Skvělá knížka. Já bych taky chtěla mít doma za domácího mazlíčka draka.
Mně se líbila knížka i film. Doporučuji knihu, pro ty kdo mají rády draky a dobrodružství.

narcisonanis
16.11.2014

Když jsem se rozhodl, že si knihu přečtu, věděl jsem, že to nebude úplně tak podle animovaného trháku... ale to vůbec nevadilo! Film z původního příběhu by asi nebyl tak úspěšný a hollywoodsky nablýskaný, ale Bezzubka skutečně bez zubů a škyťák ještě větší ňouma mi byli mnohem bližší a sympatičtější než protagonisté kasovního trháku (nic proti němu, taky mě bavil). A draci velikosti psa? Super, každý by chtěl takového mazlíčka! :)

Lodja
07.03.2014

Asi jako naprostá většina těch jednadvaceti lidí, kteří přečetli tuto knížku, jsem napřed viděla film. Který mě uchvátil. Který mi učaroval. Který jsem si zamilovala. A podle kterého dělám celoroční hru asi tak pro osmileté holčičky a asi jsem je taky stihla nakazit. O to větší ránu jsem dostala, když jsem si knížku z knihovny donesla.

Samozřejmě jsem paní Cowellové neskonale vděčná za ten nápad vůbec se Škyťákem a Bezzubkou, ale knížka sama o sobě mi přišla tak vleklá a příběh tak nezajímavý, že si to skoro ani se stejnojmenným filmem nedokážu spojit. Každopádně jsem ráda, že byl jenom volně inspirovaný, protože z tohoto, se vší úctou, by asi trhák neudělali.

brčko-A
05.02.2014

Dobrodružná kniha, taky bych chtěla mít draka.

Adele02
12.06.2013

Knížku jsem četla až poté, co jsem viděla film. Obojí mně vzalo trochu jinak a knížka byla opravdu kouzelná. Líbily se mi i vtipné obrázky a Škyťákovy kousavé komentáře k různým příhodám. Bezzubka si taky získal moje srdce, obzvlášť pokakáním kuchyně :)

Issiriana
14.03.2013

Sice je to jiné než film, který jsem viděla prvně a který mě navnadil si tuhle knížku přečíst, ale pořád stejně kouzelné. Bezzubka a Škyťák = dokonalá dvojka. Četlo se to opravdu dobře a rychle, takže rozhodně doporučuji nejen fanouškům fimlu.

Izzy_
03.05.2012

super knižka, napínavé scény , zábavné obrázky..odporúčam !