Ako prekuknúť druhých ľudí – Príručka bývalého experta FBI

Ako prekuknúť druhých ľudí – Príručka bývalého experta FBI https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404356/bmid_ako-prekuknut-druhych-ludi-prirucka-APP-404356.jpg 4 189 33

Vraj je toto najlepšia ponuka. Je to naozaj tak? Hovorí, že súhlasí. Naozaj súhlasí? Ten pracovný pohovor sa mi podaril. Alebo nie? Sľúbil, že to už nikdy neurobí. A zase to urobil... Chcete sa vyhnúť podobným nepríjemným prekvapeniam a byť o krok dopredu pred ostatnými? Poradí vám Joe Navarro, bývalý agent kontrarozviedky a uznávaný expert FBI na neverbálne správanie. V knihe vysvetľuje, ako rýchlo „prečítať“ druhých ľudí: ako odhaliť ich myšlienky, dešifrovať pocity a úmysly, vyhnúť sa skrytým nástrahám a rozpoznať klamlivé, nečestné konanie. Pochopíte, ako môžete svojou rečou tela ovplyvniť, čo si o vás myslia šéf, rodina, priatelia aj úplne cudzí ľudia.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Grada

What Every Body Is Saying: An Ex-FBI Agent's Guide to Speed-Reading People , 2008

roso.mak
13.02.2024 2 z 5

Žádný aha efekt se nekonal. Kniha říká jen to, co každý dobře ví. Když proti vám stojí zamračený člověk se zkříženýma rukama, tak vás asi fakt nechce obejmout.

Jde o to, že většinu času nemám náladu rozklíčovávat cizí náladičky. Prostě je potřeba něco udělat, tak se to udělá. Je nervní? Jeho chyba. Nemá mě rád? Přizpůsobováním svého chování každému člověku na míru jsem skončila v pubertě. Nestojí to za to.

Pavel666
01.01.2024 5 z 5

Velmi poučná kniha díky které jsem si uvědomil kolik těch věcí znám, ale vůbec jsem jim nedával pozornost při komunikaci s lidmi. Jedna věc je ty informace vědět, ale důležitější je si to uvědomovat a pozastavit se nad tím což mě tato kniha naučila. Samozřejmě jak sám autor uvádí poznat lháře vyžaduje dlouholetou praxi a i tak se může stát že si spleteme lhaní s obyčejnou nervozitou, nicméně je důležité dávat pozor na všechny popisované faktory a ne jen jeden a pak je větší šance, že budeme číst v lidech jako v otevřené knize.

MarciLiška
01.01.2024 4 z 5

Velmi pěkně zpracované téma. Čtenář si při čtení uvědomuje svoje chování a chováni svého okolí při vzájemné interakci. Doporučila bych knihu těm, co pracují s lidmi...

Timkim
22.11.2023 4 z 5

Zajímavá kniha poslouchaná jako audio. Pár věcí jsem věděl, některé tušil, ale spousta z nich byla pro mě nová. V průběhu poslechu jsem zkoušel popsané příklady na sobě a bylo to vážně vtipné a pravdivé. Následně jsem pozoroval kolegy v práci....ještě to musím vyzkoušet na našich dětech :-)

Kllara
17.08.2023 5 z 5

Tato kniha mi hodně dala a ačkoliv je chvílemi méně záživná, stojí za přečtení. Může se sice během četby stát, že budete mít pocit "ale tohle vlastně vím", ale je velký rozdíl mezi věděním a uvědoměním si. Protože až když si věci uvědomíme, tak je budeme moci využívat i v praktickém životě, ne pouze v teorii.

M.M.Wilweber
16.08.2023 4 z 5

Základní úvod do hlubší problematiky jako je mimická a gestická psychologie. Kniha je dobrý populárně naučný základ pro budoucí vyšetřovatele či psychology. Bohužel, se zaměřuje pouze na povrch, proto je na takové téma relativně útlá. Pro začátečníky a čtenáře populárně naučných titulů tohoto oboru bohatě postačí.

Štěpán88
25.05.2023 4 z 5

Přínosná avšak někdy táhnoucí se a trochu nudou, hluchými částmi pokrytá kniha! Pro mě to byl velice dobrý otvírák do tohoto tématu. Líbili se mi obrázky, které dopomáhaly pochopit, co se snaží autor sdělit. Trvalo mi asi 3 týdny než jsem knihu dočetl (to je fakt dlouho), takže jsem se občas do čtení nutil. Jsem však rád, že jsem to dotáhl s tímto kouskem až dokonce, protože si odnáším hodně poznámek a hlavně spoustu poznatků v oblasti neverbální komunikace.

JiMi017
30.12.2022 5 z 5

Poznání verbálního a neverbalního chování člověka, postoje, mimika obličeje, podání rukou, poloha rukou atd. + příklady z praxe, fotografie jednotlivých pozic. Napsaná člověkem, který celý život pracoval s lidmi a odhaloval jejich chování v rámci bezpečnostních složek v USA, hlavně FBI. Za mě doporučuji číst postupně a sledovat v běžném životě jednotlivé projevy. Já sám jsem knihu měl rozečtenou více jak půl roku a postupně se k ní vracel. Poznal jsem u sebe samého jednotlivé projevy a začal i sám neverbálně používat pro dané situace vhodné projevy. Doporučuji pro každého, ať vidí co se kolem něj děje.

jaroiva
24.12.2022 4 z 5

Jo, líbilo se mi to.
Je to méně vědecké a víc intuitivní než Odhalené emoce, které jsem četla nedávno.
I tak to chce se pekelně soustředit na všechny interakce, pokud chcete lidi "prokouknout".

Navarro ukazuje všeobecnější pohled na mimoslovní komunikaci celého těla, zatímco Ekman se soustřeďuje na obličej a mikrovýrazy.
Obě knihy v kombinaci jsou podle mě nejlepší volba, pokud máte chuť se v tomto směru nějak vzdělat.

radimch
13.11.2021 3 z 5

Podnětná kniha

Stani95
14.02.2021 3 z 5

Bylo to fajn. Ale nějak extra nic nového jsem se nedozvěděla, jelikož už jsem četla několik knížek na toto téma.

MarqueeMoon
14.02.2021 4 z 5

Prínosná kniha. Samozrejme, sme ľudia a niečo sme už intuitívne vypozorovali zo života a mnohé nám môže byť známe ako napríklad ohrýzanie nechtov a podobne, ale osobne som v knihe našiel aj mnoho zaujímavých informácií najmä z oblasti neverbálnych prejavov nôh a trupu. Za najväčšie plus považujem to, že kniha existuje a je to napísané čierne na bielom - keď človek vie na čo sa zamerať a ako spájať viaceré neverbálne prejavy, nadobúda (aspoň pre mňa) celá paleta neverbálnych prejavov zaujímavý skúmateľný vesmír. Určite potenciálny prínos aj pre personalistov, učiteľov či policajtov. Odporúčam!

HanzKaufmann
14.09.2020 5 z 5

Pokud se z nejakeho duvodu potrebujete zdokonalit v cteni neverbalni komunikace, v teto knize najdete krasne vysvetlene zaklady.

Je to skvela kniha na tema neverbalni komunikace!

Toto neni kniha pro deti, ani pro laiky!

Mira7
30.06.2020 5 z 5

Přínosná oči otevírající kniha. Po jejím přečtení si člověk dokáže mnoho věcí lépe interpretovat.

Garik
23.06.2020 5 z 5

Teda, priznám sa, že po kadejakých skúsenostiach som podozrievavo očakával ďalšiu nechutne šablónovitú a vatou vyplnenú príručku k sebazdokonaľovaniu a to v takom tom príznačne americkom štýle, pričom autorovi nejde o nič iné, než vytrieskať nejaké tie prašule z naivného čitateľa a prilepšiť si takto na dôchodok (jasné, že aj to tu iste zohráva svoju rolu). O to príjemnejšieho prekvapenia som sa však napokon dočkal. Áno, autor (správnejšie by bolo autori) sa istej miere šablónovitosti, žiadúcej pri štruktúrovaní takéhoto textu, nevyhol – to je ale pochopiteľné.

Musím vyzdvihnúť, že Joe Navarro má ku komunikácii s čitateľom citlivý a v mnohých ďalších ohľadoch pomerne vzácny prístup. Vystupuje umiernene, sebakriticky, s veľkou opatrnosťou k vlastným tvrdeniam, so zjavnou snahou o maximálnu serióznosť, s upozornením na všetky riziká, svoje schopnosti nijako neglorifikuje a nepreceňuje, nečiní si žiaden patent na rozum.

Nutno tiež oceniť ilustračné fotografie k podpore predstavivosti a lepšiemu uchopeniu textu.

Od tejto knihy rozhodne netreba očakávať žiadne zázraky. V komunikácii môže pomôcť (a to najmä odbúraním niektorých hlboko vžitých mýtov), ale hlavne môže čitateľa priviesť k triezvemu pohľadu na túto problematiku.

Pre pobavenie jedna perlička slovenského prekladu: „pumový atentátnik“ (bombový). Kto to je? Niekto, kto pácha atentáty na pumy americké? Alebo atentátnik, ktorí sám nesie nejaké znaky tejto šelmy? Alebo...?
Prekladateľská katastrofa, ktorú som po tomto lapsuse očakával, sa našťastie nekonala a tak musím slovenský preklad pochváliť, pretože svojou kvalitou (aspoň nakoľko som schopný to posúdiť) sa radí k tým lepším.

A ešte taký dôvetok:
Na tomto komentári som začal pracovať už po prvých prečítaných stránkach a knihu som (pod vplyvom dojmov a emócií, ktoré vo mne spočiatku vyvolávala) v jeho prvej verzii zniesol pod čiernu zem a bol by som ju zrejme hodnotil ako odpad. Musel som prekonať svoj odpor, aby som pokračoval a až s ďalšími a ďalšími stranami sa moja mienka postupne upravovala až k bodu, keď som sa rozhodol pre najlepšie hodnotenie, a to najmä pre ten vyššie spomenutý Navarrov prístup. U tejto knihy, ako som už naznačil, skutočne platí, že kto veľa očakáva, ten málo dostane.

Jack Bauer
13.06.2020 1 z 5

Další rádoby poučná kniha o ničem. Číst o tom, co víme už od dětství je zbytečné, že když se budu usmívat , tak jsem v dobré náladě a když se budu mračit, tak jsem ve špatné náladě, když si budu podupávat nohou nebo okusovat nehty tak jsem nervozní atd., podobných hloupostí je tam hodně. Snad příručka pro některé hloupé američany, kteří nevědí nic. Ještěže je to tak krátké, už v úvodu jsem to chtěl vzdát. Někde jsem zas četl, že řeč těla moc nefunguje nebo aspoň ne na všechny. Nikdy jsem se nepřistihl, že bych si při nervozitě okusoval nehty nebo si sahal na krk apod. U někoho to určitě funguje, u mně ne. A nakonec se stejně dozvíme, že to je tak 50 na 50.

lukas9608
24.03.2020 3 z 5

Určitě lepší než předchozí kniha na podobné téma (Jak prokouknout lež a odhalit pravdu). Nejdůležitější věta z celé knihy je na úplném konci: Expert na neverbální komunikaci a odhalování lži má pouze o něco málo větší úspěšnost než náhodná metoda padesát na padesát.

Popko
07.09.2019 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, kniha byla doplněna obrázky. Neverbální komunikace funguje. :-)

lucie0134
11.07.2019 4 z 5

Super kniha, spíš bych ji nazvala učebnice. Je tam hodně informací a proto doporučím přečíst jednou a po nějakým čase přečíst podruhé. Nebo si udělat alespoň výpisky. Zjistila jsem tam plno věcí jak funguje mozek a jak se lidi chovají. Doporučuji!!!

daniel.indrak
29.11.2018 4 z 5

Publikaci doporučuji určitě všem těm, kteří se zajímají o lidskou psychologii a hlavně neverbální komunikaci. Jedná se o dobrou knihu, zejména pro personalisty, policisty i pro ostatní, kteří chtějí vědět a poznat chování lidí ve svém okolí.

řeč těla neverbální (mimoslovní) komunikace rozvoj myšlení

Autoři knihy

Joe Navarro