Ako hovoriť s malými deťmi, aby nás počúvali

Ako hovoriť s malými deťmi, aby nás počúvali https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483012/bmid_ako-hovorit-s-malymi-detmi-aby-nas--xGI-483012.jpg 5 3 4

Príručka s úvodom od Adele Faber, spoluautorky celosvetového mega-bestselleru Ako hovoriť, aby nás deti počúvali – Ako počúvať, aby nám deti dôverovali, by mala byť povinnou výbavou každého, kto žije alebo pracuje s malými deťmi. Joanna Faber a Julie King, obe odborníčky na rodičovstvo, zdieľajú svoje rokmi nahromadené vedomosti, ktoré získali pri vedení výchovných kurzov How To Talk určených pre rodičov, učiteľov a pediatrov. Čo urobíte s malým dieťaťom, ktoré si odmieta umývať zuby, kričí v autosedačke, odstrčí iné dieťa, nechce jesť zeleninu, hádže knihy do knižnice alebo robí cirkus v supermarkete? Táto kniha, zameraná na bežné výzvy a konflikty, vám poskytne základný manuál komunikačných stratégií. Nájdete v nej i kapitolu, ktorá sa venuje špeciálnym potrebám detí s poruchami autistického spektra a senzorického spracovania. S pomocou tejto knihy z vašich detí vyrastú samostatné veľké dievčatá a veľkí chlapci, ktorí budú ochotne spolupracovať nielen s vami, ale i s učiteľmi, súrodencami a svojimi rovesníkmi. „Táto kniha zo mňa skutočne urobila lepšiu matku.“ – Lydia Kiesling, The New York Times. „Autentické príbehy, s ktorými sa dokážete stotožniť, v sprievode kreatívnych nápadov [Faberovej a Kingovej] pomôžu rodičom pochopiť, že nie sú jediní, ktorí si trhajú vlasy pri hádkach o čistení zubov, naháňaní malých prieskumníkov a mnohých iných dilemách, s ktorými sa stretnete pri výchove detí.“ – Publishers Weekly... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Lindeni

How to talk so little kids will listen

janulka1310
27.03.2024 5 z 5

Knih o výchově jsem četla už více, ale pro mě je tato kniha první, která mi dává opravdové návody na to, co přesně změnit a hlavně, jak to změnit. Je velmi jednoduchá, s názornými ukázkami a příklady přímo ze života. Chvílemi jsem měla pocit, že autorky nutně musely s námi žít ve společné domácnosti, neb většina příkladů seděly naprosto přesně na naše domácí situace. Kniha je psaná tak jednoduše, že se kdykoliv mohu vrátit k tématu, které zrovna řešíme. Ať už to jsou záchvaty vzteku, sourozencké hádky a další. Tohle je první kniha, kterou odmítám půjčovat, protože se do ní často dívám a hledám řešení a povzbuzení. Děkuji moc!

muchomurka
08.02.2024 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem zatím na téma rodičovství a komunikace s dětmi četla. Čtivá, svižná, spousta příkladů ze života.

pivatko
01.07.2023 5 z 5

Člověk musí zmenit hodně své chování a myšlení aby to fungovalo, když jsme celý život naučení jinak, kniha je čtivá a plná nápadů,líbila se mi

betty1953
04.06.2023 5 z 5

Knížku jsem poslouchala v audioverzi v angličtině. Kniha je členěna do srozumitelných části podle jednotlivých komunikačních strategií. Autorky vedly semináře pro rodiče o komunikaci s malými dětmi (cca 2-7let) a v knize jsou často použity přímo potíže, co řeší rodiče v kurzu. Výborné jsou konkrétní příklady situací jednotlivých rodičů a jejich řešení, pomáhají mi lépe si představit strategie v reálném životě a taky si je pak dokážu lépe zapamatovat pro použití.

Kniha Ako hovoriť s malými deťmi, aby nás počúvali je v