Akce HS

Akce HS https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216974/akce-hs-fca-216974.jpg 5 4 2

Literatura faktu - reportáže o zásazích horské služby ve Vysokých Tatrách a Krkonoších. Jan Suchl ve svých reportážích nedramatizuje, neusiluje o napínavou četbu, jde přísně po faktech, líčí skutečné události v jejich syrové nahotě, dává promlouvat zachráněným, kteří se doslova znovu narodili, i jejich zachráncům, nemilujícím slova o hrdinství. Právě proto napsal vzrušující knihu. Spolu s hrdiny těchto pravdivých příběhů hledá autor odpověď na otázku, co je to za sílu, která nutí lidi zlézat nejstrmější štíty, nejnepřístupnější stěny, bojovat s nepřízní živlů a ve jménu této magické přitažlivosti nasazovat i život.... celý text

MayB2
27.07.2016 4 z 5

Četli jsme to na chalupě už jako děti. Nejoblíbenější byl příběh s cepínem a nejdelší přežití v lavině.

Rade
01.04.2015 5 z 5

Výborná kniha, která vychází z autentických zásahů Horské služby ve Vysokých Tatrách a Krkonoších, byť v době současnosti již poněkud vzdálené. Čteno opakovaně, ráda se ke knize vracím.