Akce Heydrich - Příliš mnoho otazníků...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha o atentátu na Heydricha se snaží konfrontovat všechna dosud známá fakta a vydedukovat nové odpovědi na staré otazníky. Čím déle studujeme historii, tím více otázek nám položí. Zdánlivě objasněný útok na rozhraní Kobylis a Libně skrývá mnoho tajemství. Tato kniha se pokouší ani ne tak odpovědět, jako naznačit řešení. Každý máme dost fantazie, abychom přišli záhadám na kloub, je jen třeba otázku hned zpočátku správně formulovat. Proč Gabčík nestřílel? Jak dlouho vlastně Heydrich jel z Panenských Břežan do osudné zatáčky? Kdo měl a kdo mohl mít zájem na jeho smrti? Zabili ho Češi, Angličané, Němci anebo všichni dohromady? Kolik aktérů bylo na místě činu? Jakou roli sehrál profesor Vaněk a jak to přijde, že jeho případ je dodnes živý? Byl atentát filmován? Signalizovala nebo nesignalizovala Heydrichův příjezd dáma v klobouku? Co říká pozoruhodné svědectví exprezidenta Antonína Novotného o Heydrichově smrti? Jak vysvětlit komentář Seppa Dietricha, velitele tělesné standarty SS Adolf Hitlera: „Bohudíky, že je po smrti“? Bál se Heydricha sám Hitler a proč? Co když měl pravdu nepochybně skvěle informovaný šéf zahraniční zpravodajské služby SD Walter Schellenberg: „Nevěřil jsem na žádný atentát ze strany českých nebo zahraničních kruhů. Byl jsem vnitřně přesvědčen, že se Heydrich stal obětí tajné fémy nejužšího vedení (Hitler-Bormann-Himmler)“? Anebo psala ceduličku sama britská královna? Nebo se na pražské periférii utkali atlantisté s eurasijci? Nebo snad šlo o pomstu svobodných zednářů, Židů, bolševiků či kryptobolševiků? Anebo chtěli Kubiš s Gabčíkem onoho 27. května 1942 jen dát Benešovi dárek k zítřejším narozeninám? Autor se na mnohé otázky zeptal rovněž soudního znalce – Doc. MUDr. Josefa Aloise Tichého, CSc. i známého psychiatra MUDr. Jana Cimického, CSc., primáře Modré laguny. Nechybí ani názor grafologa! Čtěte a zkuste, jestli na záhadu onoho zauzleného dne nepřijdete sami!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27641/akce-heydrich-prilis-mnoho-otazniku-27641.jpg 2.325
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Akce Heydrich - Příliš mnoho otazníků...

konicekbily
20.10.2022

Jedna z knih, kterou nelze zařadit: literatura naučná to není a literatura faktu už vůbec ne! Možná je "úvaha" autora nad historií ve stylu "co by bylo kdyby", anebo možná to, bylo jinak. Ani styl mi nesedl. Pokud o Protektorátu jste už něco četli, potom můžete být zklamáni tímto výtvorem. A o atentátu je mnoho lepších knih.

stlesy
19.07.2020odpad!

Zatím se nestalo abych nějakou knihu nazval odpadem, ale tento sprostonárodní symbol pseudovlastenců jenž slátaninu vytvořil si nic jiného nezaslouží.


Kakho-Oto
07.02.2020

Velmi neobjektivní publikace, plná spekulací, konspiračních teorií, subjektivních výkřiků... Směšné, že jí reklama chválila jako jedno z nejlepších děl na téma Atentát na Heydricha.

TipsyChipsy
31.12.2017

Tak nevím, proč má tato kniha tak nízké hodnocení a zvedám to. O atentátu už jsem něco četla a tato kniha mě dobře sedla. Není to žádná beletrie, ale ani suchá fakta. Autor řadí události a informace chronologicky a vychází z posledních zjištění. Pokud pravda je sporná, uvádí různé zdroje přímo v textu (Čvančara, Ivanov, Andrejs). Na samotný děj jsou nabaleny různé příběhy a fakta dokreslující atmosféru za protektorátu a případy umělců a politiků, jak hodně byli ochotni se zaplést s němci. Závěrečné kapitoly obsahují příklady různých desinformací, kterými chce autor ukázat, že pravda může být těžko nalezena a nemusí být jednoznačná.

Gracian1964
05.02.2017

Podľa mňa boli predchádzajúci komentátori na pána Sýsa príliš tvrdí. Ja by som to tak tragicky nevidel. Nebola to moja prvá kniha o atentáte a určite ani posledná. A bez problémov som ju dočítal. Ale nikde som nenaďabil na to, že by autor označoval českých vojakov za vrahov. Ono je asi treba čítať pozorne a s porozumením. Vyskytujú sa v častiach knihy podobné pomenovania, ale tu autor cituje dobové verejné prejavy napríklad Emanuela Moravce. A tie divoké scenáre? Áno, sú spomenuté, ale autor vôbec dogmaticky netvrdí, že to tak aj bolo, len ich uvádza ako zaujímavosť, lebo aj takéto eventuálne vysvetľovania sa v prípade vyskytli. Šlo mu o to, nastoliť otázniky, lebo zďaleka nie všetko je jasné. Nechcem Sýsa obhajovať, ale nezaslúži si také kruté odsúdenie.

Andy_cz
30.01.2017odpad!

Je hodně málo knih, které nedočtu. Tohle je ale jedna z nich. Fakt se to nedá... Zvlášť pro člověka, který se v problematice orientuje.

MP17
04.02.2015

Co čekat od bývalého(?) komunisty? Tendenčně psaná kniha, autor víceméně popisuje všeobecně známá fakta, která doplňuje vlastními konspiračními teoriemi. Jednou přečíst a dost.

Tomáš7
18.07.2012

Naprosto souhlasím s předešlým hodnocením. Již řadu let zkoumám období "Heydrichiády" a tato kniha je skutečně velmi slabá. Spousta nesrovnatelností, vlastní doměnky autora nepodložené na prakticky žádných základech, chvílemi zmatečné vyprávění v rozporu s tím, co bylo napsáno pář řádku předtím. Příjde mi, že kniha pana Sýse je psaná tendenčně s cílem zesměšnit parašutisty, banalizovat jejich hrdinství a ukázat na amatérismus celého provedení atentátu a neschopnoti českého národa.

1