Akce Farao

Akce Farao https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5544/bmid_akce-farao-fQ0-5544.jpg 4 49 8

Děj se odehrává v první polovině 20. století, kdy anglický archeolog profesor Shelley dostane záhadnou nabídku. Místo něho se však vydá na cestu jeho horlivý sluha Omar, který se sám nabídne. Je uvězněn v hrobce a po týdnu je nalezen živý a zdravý pouze s vypáleným znakem kočky na paži. Po nějaké době začne válka a Omar, opět dobrovolně, jede do pouště stavět koleje. Tady je zavřen do vězení. V cele je ještě jeden muž, jmenuje se Nagib a má rovněž vypálený symbol kočky. Od něj se dozví, že kočka je cejchem Tadamanu, tajné organizace. Omar o ní nemá sebemenší tušení, ale spoustu důvodů se o ni začít zajímat. Anglický profesor Shelley dostane podezřelou nabídku...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Pharao-Komplott , 1990

Ella_85
28.03.2023 3 z 5

Trosku zmatecne, ale historicke knihy muzu a nakonec se mi pribeh moc libil

madem
03.11.2022 3 z 5

Kniha začíná hádankou, kdo dal lístek do kočičky. Rozbíhá se děj, je tu mrtvý, pak není mrtvý a pak zase je. Dozvíte se celý jeho život. Dost nereálný s nečekanými zvraty. A pak kniha skončí. Vy nevíte, kdo dal lístek do kočičky a vlastně to je jedno, protože po přečtení knihy máte 10 dalších otázek: Proč a jak?

allart
06.10.2022 4 z 5

Vandenbergove knihy mám rád. Dobre sa čítajú aj keď v tejto som sa trošku strácal, v tých tajných službách, niekedy som nevedel kto je kto. Príbeh to bol zaujímavý i napínavý a ako je pre Vandenberga typické, hoci ešte žiadnu záhadu (aspoň z toho, čo som čítal) neobjasnil, vie čitateľa upútať spojením faktov a fikcie.

vladislav6610
25.02.2019 3 z 5

Nejdříve dost zamotané, ale pak se čte sama. Nesmí však být brána jako dějiny Egypta, i když, kdo ví, Imhotepův hrob ještě odkryt nebyl.

Killingjoke
02.08.2018 4 z 5

Příběh této knihy se otevírá záhadnou smrtí v aukční síni v roce 1978. Mrtvým má být jistý egyptský starožitník z Düsseldorfu Omar Moussa. Na místě se v sošce kočky najde papírek s tajemným textem "Murderer No 73" a zde se začíná odvíjet příběh, který nás zavede do Egypta na počátku 20. století a pátrání po ztraceném hrobu geniálního stavitele a lékaře Imhotepa, jenž má ukrývat hromady zlata a tajemství prastarého vědění... Philipp Vandenberg a jeho egyptské příběhy mě v poslední době prostě baví. Dokáže velmi dobře popsat politické, náboženské a sociální poměry v Egyptě před, během a po 1. SV, jako by tam v té době sám žil. Ta atmosféra káhirských ulic, žhnoucích pouští a starověkých záhad je neuvěřitelně cítit z každé stránky, jako byste sami stáli ve stínu velkých pyramid. Když do děje navíc vstoupí tajné služby několika zemí, včetně egyptské organizace Tadaman, je zaděláno na velmi zajímavé dobrodružství. Nejvíc mě však baví, že si u Vandenberga většinou vůbec nejsem jistý, co jsou historická fakta a co je výplodem autorovy fantazie. To si pak zkouším vyhledávat další informace a skutečnosti na internetu. Já mám tuhle uvěřitelnost hodně rád a ve spojení s dobře napsaným příběhem je to pak velmi příjemné čtení. A ne jinak je tomu u této knihy.

Kerberos
25.06.2017 4 z 5

Poutavá historická kniha

lenkaknel
11.07.2014 5 z 5

Další kniha, která se Vandenbergovi moc povedla.

princesse
01.07.2012 5 z 5

Tato kniha samozřejmě neunikla mému "egyptskému" období, které v plné síle proběhlo již před lety, ale i teď si ráda přečtu podobnou knihu. Knihy Philippa Vandenberga jsou skvěle napsané a není tomu jinak ani v tomto případě. Doporučuji.