Ájurvéda: Život v rovnováze

Ájurvéda: Život v rovnováze https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440034/bmid_ajurveda-zivot-v-rovnovaze-6V5-440034.jpg 4 6 1

Základní kniha ájurvédy, psaná po západního čtenáře, přináší poznání jak díky vyladění stravy a každodenních rituálů dosáhnout fyzické, emocionální a spirituální rovnováhy. Čtenář se seznámí se sedmi základními tělesnými typy a vhodné stravě pro každý z nich. Kniha se věnuje i osobnostní charakteristice a psychospirituálním atributům jednotlivých typů. Obsahuje tabulky s potravinami, menu vhodné pro jednotlivá roční období i doporučené denní rituály pro každý typ.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Zdraví

Vydáno: , Alferia

Ayurveda: A Life of Balance

Meginho
19.05.2022 5 z 5

Nakladatelství Alferia rozdělilo přeložený bestseller autorky na dvě části, toto je ta první, teoretičtější, následovat bude vydání druhého dílu obsahující recepty. Musím říct, že se na recepty moc těším a určitě mi ani druhý díl nebude chybět v knihovničce.

Kniha je úvodem do ajurvédy, obsahuje jednoduchý test, kde si můžete ověřit, která dóša nebo kombinace dóš u vás převažuje. Dále v ní najdete seznam potravin, které jsou pro vás vhodné nebo například praktickou tabulku poměrů, jak správně vařit luštěniny nebo obiloviny.

Myslím, že je kniha povedená, vše je jednoduše vysvětleno, doplněno srozumitelným návodem, jak postupně a úspěšně s ajurvédou začít :)

ájurvéda

Maya Tiwari