Ajťákem v pralese a ženou indiána

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ekvádor, Peru, Bolívie, Chile Autorka vystudovala obor Sociální geografie a regionální rozvoj na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Cesta do Ekvádoru (Peru, Bolívie, Chile), která je stěžejním tématem knihy, byla zároveň její první pracovní misí. V knize popisuje práci v pralese i ve městech (ve zdravotním středisku i knihovničce pro děti), obrovská dobrodružství a mnoho úžasných Jihoameričanů, které na své cestě potkala. Průvodcem po horách i jejím partnerem se stal snědý ekvádorský indián Boriss, muž jejích snů… Po svém návratu z popisované cesty definitivně opustila komerční sektor, přijala místo v Charitě Praha jako vedoucí koordinátorka rozvojových projektů v Indii a aktuálně se chystá na další misi do Jižní Ameriky. O svých cestách pravidelně pořádá přednášky, píše články do periodik, má pořady ve sdělovacích prostředcích. Pokud ji čtete či posloucháte, zjistíte věc, která není dnes již tak zcela běžná: tahle drobná blondýnka má velké srdce plné ideálů a zároveň kuráž na jejich uskutečnění - i kdyby ji to mělo zavést až na druhý konec světa!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51913/ajtakem-v-pralese-a-zenou-indiana-51913.jpg 3.84
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Krigl
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ajťákem v pralese a ženou indiána

Přidat komentář
haki34
16.10.2017

hodnocení sice prozatím nic moc, ale mně se knížka líbila...byla napsána tak čtivě, s tak neutichajícím elánem, odhodláním, dobrou náladou a chutí si užít Jižní Ameriku se vším všudy (část snad díky endorfinům, autorka promine ;))) že by jsem pomalu měla chuť se vydat do světa, i když jsem zarputilý domased.
Jana Troupová se nedala zlomit počasím, nemocemi, hmyzem, předsudky, a kromě pomoci a dobrovolnické práce nám v knížce poměrně podrobně přiblížila svůj půlroční pobyt v Jižní Americe a taky nově vzniklý vztah s ekvádorským indiánem Borissem.
Dává tipy na výlety, rady, informace, které se určittě i s odstupem mohou cestovatelům hodit. Seznámí nás s přírodními památkami, florou, faunou, jídelníčkem, zvyky domorodců.Zapojuje se do běžného života co to jde. A opravdu s neutichající energií a optimismem...

což mi trochu vadilo (nebo co může vadit zejména mužům) byla ta "romantická" část - popisování vztahu s Borrisem...jasně, očekává se , že jí taky budem fandit, i když ty kulturní rozdíly většinou způsobí, že časem to vše hezké vyšumí a ostávají problémy... chápu že láska a pocity přidružené (jak i sama píše, byla si vědoma že spoustu věcí ovlivnili právě ty hezké zamilované pocity) byly pro ni důležité při cestování a prožívání zážitků, ale třeba z mého ophledu nemusela zmiňovat, kde všude se milovali....( třeba až ten vztah nevyjde, a jednou to budou číst i její děti..- ale proti gustu - píše ona, ne já...)

shrnutoo podtrženo - velmi čtivý, i když osobní cestopis, za vše, a hlavně odvahu dávám 4 hvězdy.

Aroucaria
05.09.2016

Naprosto bravurní téma z ještě neobvyklejšího místa. Jenže já nejsem zas až tak objektivní, neboť mám slabost pro Jižní Ameriku. Tolik jsem fandila tomu vztahu ... Myslím, že to je hezký počin, ač třeba sepsán ještě "nevypsanou" rukou.


Mufka
13.10.2012

Zajímavá kniha - o cestování, ale také trochu o práci pro neziskové organizace. Líbila se mi.

Doporučujeme

Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Sedm let v Tibetu: Můj život na dvoře dalajlámy
Sedm let v Tibetu: Můj život na dvoře dalajlámy
Anglické listy
Anglické listy
Bílá Masajka
Bílá Masajka

Autor a jeho další knihy

Kniha Ajťákem v pralese a ženou indiána je v

Přečtených7x
Doporučených2x
Knihotéce1x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x