Aj nosorožce patria ľudstvu

Aj nosorožce patria ľudstvu https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73420/bmid_aj-nosorozce-patria-ludstvu-a7f-73420.jpg 5 2 1

Podtitul: Boje o africkú zver.

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Smena

Auch Nashörner gehören allen Menschen , 1962

Helena0405
05.01.2020 5 z 5

Syn je šiestak, nenávidí zemepis a na programe je Afrika. Prečo si neprečítať knihu, kotrá už dlho čaká v poradí?

Bolo to dobré rozhodnutie. Objavila som, že nosorožce sú ako mačky - nerady menia prostredie, v ktorom žijú, že leopard je skutočný zabijak - masový vrah a že paviány nie sú len opičky nahranie...

V rámci "geograficckého" čítania som knihu kombinovala s titulom "Ve stínu Kilimandžára", ktorú som omylom pokladala za príbeh o lesoch a vychytených lesných drevinách (Autor Erich Václav). Oba príbehy sa vhodne dopĺňajú, oba boli písané v tom istom období, a obidve sú o tom istom území Afriky. U Václava sa dočítate, ako vyzerali možnosti turistiky na začiatku 60-tych rokov v Keni a Tanzánii a život československého experta - najmä jeho voľné chvíle.

Celkový výsledok - keď občas spomeniete svojmu synovi niečo, čo by ho mohlo zaujať, a vsadíte to do geografického prostredia, prirodzene si zvykne na názvy prírodných rezervácií, jazier Veľkej priekopovej prepadliny - a snáď potom neprepadne z geografie, hoci má k nej asi vrodený odpor.

Afrika zvířata, fauna divočina východní Afrika ochrana přírody nosorožci

Bernhard Grzimek
německá, 1909 - 1987
1966  94%Ráj divokých zvířat
1969  89%Čtvernozí Australané
1966  73%Letadlem do země šimpanzů
1972  100%Ztracený ráj divokých zvířat
1966  100%Aj nosorožce patria ľudstvu

Kniha Aj nosorožce patria ľudstvu je v