Ahoj, tati

Ahoj, tati https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89063/ahoj-tati-89063.jpg 3 43 14

Praktická příručka pro nové tatínky (i ty nevlastní) Praktická příručka je určena aktivním otcům, kteří mají zájem pomáhat své ženě a plně se podílet na péči o své potomky. Knížka provází tatínky od rozhodnutí mít dítě, přes jeho početí, ženino těhotenství a porod až k péči o novorozeně a batole. Knížka přisuzuje otci náročnou a aktivní roli v péči o potomka i v péči o celou rodinu a domácnost. Velmi přehledně shrnuje praktické rady, jak nejlépe postupovat a čeho se naopak vyvarovat. Přehledný výklad doplňuje několik zábavných testů. Tři čtvrtiny knihy jsou věnovány péči o novorozeně a malé dítě. Poslední kapitoly trochu násilně zasvěcují otce do tajů puberty, manželské krize a rozvodu. V závěru doporučená literatura a rejstřík pojmů.... celý text

Literatura česká Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Jan Melvil

Dads , 2005

Belforn
15.02.2023 1 z 5

Knížku Ahoj, tati, jsem si vybral jako "přípravu" pro novou roli a musím říct, že mně asi nenabídla nic, co bych už dříve nevěděl. Obecně známé rady, nadsázku, atd. si člověk může přečíst na jakémkoli lifestylovém webu. V části, která se věnuje kázni píše autor o tom, že je třeba mít pravidla a ty dodržovat normálními tresty, nicméně nikde neuvádí, jak mají vypadat tresty, které nepůsobí dítěti bolest (jak fyzickou, tak také psychickou). Řekl bych, že knížka je zbytečně roztahaná a její grafická úprava je také děsivá. Zejména odstavce, které jsou dokončené o stránku až dvě později.

milan4174
22.01.2021 odpad!

Až pojedete do porodnice autem, ujistěte se před rozjezdem, že je nastartované. Celá kniha se táhne ve stejném duchu. Působí to na mě jako kniha lobotoma z chráněných dílen.

makushenka
09.11.2020 1 z 5

Když jsme to s partnerem četli, napadalo nás jen "Ty jo, to jsou ale žvásty." Pro život nepoužitelné.

TerezaaBaarova
15.07.2020 3 z 5

Celkem vtipně podaná příručka pro budoucí taťky, kteří rádi tráví čas čtěním na wc. Vhodné i pro mamky :)

Affares
19.09.2018 3 z 5

Příručka s nadsázkou, která mi moc neseděla humorem. Nicméně má co předat a hodně záleží, co vše již o oblasti očekávání potomka víte. Je psaná tak nějak popově, aby zasáhla co nejvíce potenciální čtenářů. Je super, že něco takového existuje, ale bude to čtenář od čtenáře. Když si přečtete, určitě neprohloupíte :-) Za mne 3 hvězdy.

Eridan
07.04.2017 3 z 5

Kniha hned v úvodu proklamuje, že se v žádném případě nejedná o odbornou publikaci, ale spíše o humorně podaný náhled na rodičovství, který vás má zbavit obav a úzkosti, které s novým stavem nevyhnutelně přicházejí. A tohle své prohlášení splňuje do puntíku. Chcete-li se zasmát a získat (pomyslný) nadhled, jděte do toho.

yueh24
10.07.2016 2 z 5

Praktická příručka pro tatínky, která je sice místy vtipná, leč pro praxi nepoužitelná. Vše, co jsem v ní našel, je buď jasné nebo nesmyslné. Kromě toho, že občas pobavila, pro mě neměla naprosto žádný přínos.

Metcheque
01.07.2016 3 z 5

Oddechová legrácka na pár odpolední. Autor popisuje s lehkou nadsázkou předporodní, porodní, batolecí, školní a dokonce i pubertální peripetie, které mohou řešit - a většinou řeší - čerství otcové. Publikace rozhodně neaspiruje k nějakému odbornému uchopení tematiky, rady v ní obsažené jsou většinou obecné a místy ne příliš použitelné (proč by měl každý teenager propadnout rockové hudbě a čadit v pokoji svíčkami? Co když bude chodit na tekno?).

Koza3
21.04.2016 4 z 5

Změny je potřeba dělat co nejdříve bez otálení. Rozhodl jsem se tedy, že změním práci a založím rodinu. Při odchodu ze svého bývalého pracoviště jsem dostal od kolegů tuto knihu jako malý návod a info, co mě v následujících letech mého života čeká. Obavy z nové práce (budu to umět? nevyhodí mě?) byly zavaleny z obav o rodinu (k čemu je dítě? co to umí? budu dobrý táta?) a byl jsem v chvilkové depresi. Tahle kniha mě z nich trošku dostala. Ukázala mi, že rodina je jedna z nejhezčích věcí v životě a je fajn se na ni těšit! Některé další menší obavy (třeba jako jak přebalit nebo uspat dítě) jsou v knize vtipně popsány a věřím, že až tyhle potřeby příjdou budu na ně připraven. Kniha přišla v pravý čas a přelouskal jsem ji celou i přes to, že druhá půlka (tedy puberta a dospívání dítěte) mě čeká až za pár hezkých let a kapitola o rozvodech snad nikdy! :-) Určitě ji beru jako přínos a doporučuji všemi šesti všem budoucím i současným tatínkům (případně i maminkám)!
V rámci čtenářské výzvy knihu řadím do kategorie "Populárně naučná kniha" protože je populární mít rodinu a je naučné si něco přečíst, než se do toho pustíte.

hejnak
10.10.2015

Já jí přečetla celou, původně byla koupená pro manžela. Přijde mi vtipně napsaná a chlapa určitě nudit nebude.

Mruskulka
21.01.2015 4 z 5

Tato kniha mě zaujala v knihovně. Pochybovala jsem, že si jí přítel (budoucí tatínek) přečte, ale kupodivu jí vzal hned do ruky a na jeden zátah přečetl. Musím podotknout, že je to jeho třetí přečtená kniha v životě :)

martin3683
12.10.2014 4 z 5

Příjemně a vtipně popsané všechno možné, na co se má budoucí tatínek připravit. Od výběru jména, přes porod či první kontakt s miminkem. Kniha je napsána velmi jednoduše s hodně obrázky. Občas možná až moc jednoduše jako by chlap rovnal se hlupák, který nedokáže vyměnit plenu, ale asi je jich mezi námi dost. Kniha je každopádně plná dobrých triků a rad, které můžou ujasnit pár věcí s porodem a co se bude dít v první dny po narození. Můžu vřele doporučit jako dárek budoucím tatínkům, kór těm, co na svou rodičovskou roli nejsou ještě moc připravení či dozrálí. Velmi ji ocení.

Jitka.Š
27.05.2014 5 z 5

Výborně psané, vtipné a chlapa to rozhodně nenudí :-)

Jitka.Š
02.08.2013 5 z 5

Koupeno pro manžela, ale taky si v ní listuju. Je to vtipné a hlavně žádná věda :-)

Autorovy knížky

Mal Peachey