Agonie

Jennifer Hernandezová studuje čtvrtým ročníkem medicínu v Kalifornii a právě jí začíná rozhodující stáž na vysněné chirurgii. Jenomže v té chvíli umírá v Indii její babička. A Jennifer se to dozvídá z televize. Maria Hernandezová odjela do Indie na operaci kyčle, protože ve Spojených státech na ni neměla dost peněz. Ač byla jinak zdravá, zemřela dvanáct hodin po operaci na nečekané a nevysvětlitelné komplikace. Vedení nemocnice navíc na Jennifer naléhá, aby se co nejrychleji rozhodla, jak naloží s babiččiným tělem. Jenomže než Jennifer doputuje do Dillí, umírá tu ve stejné nemocnici a za stejně podivných okolností další americký pacient. A další den v jiné nemocnici třetí. Začíná to vypadat, že se tu děje něco neblahého. Něco, na co Jennifer sama nestačí. Obrátí se proto na své přátele, soudní lékaře Laurie Montgomeryovou a Jacka Stapletona, a ti se vydají do Indie přijít záhadným úmrtím na kloub. Stihnou však vyřešit vše dřív, než se nemocnice těl zbaví?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31462/agonie-31462.jpg 4.375

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová (8.)

Foreign Body (2008)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

čef

Zajímavé z mnoha hledisek, nejen lékařského nebo z nefér boje o pacienta, kde se, jak známo, nachází autorova parketa. Pozoruhodný, nikoliv však příliš objevný, pohled na indickou realitu, dávný domov jedné z našich menšin. Korupce, smrad, žebráci, fatalistický pohled na život, výkaly a jiné hnusy - naštěstí v tomto románu je to popsáno pouze okrajově bez barvitých detailů. Lékařský napínák s nájemnými vrahy, který, jako vždy, jistě dobře poslouží k nenáročnému rozptýlení.

kacaaba

Další napínavý díl. Moc se mi líbilo, že se tu prolínalo více postav a ne jen Jack a Laurie, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Len2očka
31.10.2017

Opět čtivá kniha od tohoto autora,vlastním téměř všechny jeho knihy,kdysi přečtené,musím se k nim vrátit,bavily mě.

Palorizek85
05.06.2016

Velmi zajímavý a napínavý thriller z lékařského prostředí - doporučuji.

Skripi
12.10.2015

SPOILER Tento diel o Laure a Jackovi je výborným pokračovaním. Vadí mi ale zasa pár nenormálnych situácií v deji ako napríklad prečo Jennifer nechali samu v Hoteli, mysliac si že bude v bezpečí keď pred tým ju chceli zavraždiť... :(

Jossie
21.05.2015

Zatím nejlepší a nejčtivější díl, bezpochyby proto, že tu nebylo tolik medicínských odborných výkladů, ale hodně děje kolem. Navíc se tu Jack a Laurie nechovali jak je jim vlastní- jako pitomci neustále ohrožující svůj život. Hezká kniha.

ovpana
01.12.2014

Užasná kniha , moc zajímavý děj dozvíme se i něco nového o životě a zvycích v Indii.

rose
18.10.2013

Docela dobrý lékařský thriller, jakých tenhle autor napsal už hodně. Tady je k napínavému příběhu navíc i exotické prostředí současné Indie, takže se knížka dobře čte. Jen jsem čekala trochu dramatičtější finále.

Jajulle
15.10.2013

Myslím, že takový průměr od této autorky.

Kubíííína
11.03.2013

Naprosto suprov

kika 13
02.03.2013

Drsně popsané scény až jsem se bála.