Agnes a Zakázaná hora

Agnes a Zakázaná hora https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460369/bmid_agnes-a-zakazana-hora-sXA-460369.jpeg 5 353 95

Agnes série

Agnes žije v pralesním kmeni Magrejů. Lidé z její vesnice se rodí s nějakým neobyčejným darem. Jakmile svůj dar objeví a ovládnou, musí jej na Úplňkové slavnosti předvést a složit přísahu, ve které přislíbí dar používat ku prospěchu celého kmene. Jediná potíž spočívá v tom, že tento slib musí každý Magrej složit do svých dvanácti let, jinak se stane Stínem. Agnes právě oslavila své jedenácté narozeniny. A na rozdíl od ostatních stále netuší, v čem její dar spočívá. Vydává se proto na nebezpečnou cestu k Zakázané hoře. K té stejné hoře, ze které se před pěti lety nevrátil její tatínek.... celý text

Bublinka78
16.10.2022 5 z 5

Nejprve ji četla dcera (9) a po ní já. Pro mne naprosto výjimečná kniha, která mne potkala přesně ve chvíli, kdy mě potkat měla. Dcerce se také moc líbila a se zaujetím odpovídala na Gormovy otázky.

Dámaskloboukem
10.10.2022 5 z 5

I když jsem knížku nepřečetla, myslím si, že je skvělá. Poslouchala jsem pouze čtené úryvky a prolistovala jsem si ji. Má obrázky, krátké kapitoly a poměrně velká písmenka. To je určitě plus pro každého dětského čtenáře.
Mě zaujal třeba nápad, ze o narozeninách děkuje dítě svým rodičům za to, že mu dali život a dává jim dárky.
Je to dobrodružná sci-fi pro děti. Z pera naší autorky. To mě obzvlášť těší, protože skvělých českých autorů máme v současné době jako šafránu.

kralicekP.
09.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Agnés žije v kmeni Magrejů, každý Magrej je oceněn darem. Agnés však svůj dar ještě neobjevila. Proto šla na Zakázanou horu. Tam musí splnit hádanky.Knížka se mi líbila. (Hunger games pro děti)

Makropulos
06.10.2022 5 z 5

Krásná poučná pohádka, skvělé audio zpracování.

Barbanka
13.09.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu,ze začátku jsem si říkala že to nebude nic pro mě, ale nakonec mě příběh naprosto pohltil. Paní Veronika a pan Čermák to načetli naprosto luxusně!!! Knihu jsem si hned objednala i s druhým dílem. Budu ji číst mladšímu synovi před spaním a starší syn to bude mít jako povinnou četbu. Alespoň bude mít splněno do čtenářského deníku ve škole, a třeba mu to něco dá do života :) Prostě takový příběh pohladí každého čtenáře na duši….

kyticka152
27.07.2022 4 z 5

Musím uznat, že se do knihy člověk musí postupně začíst, aby ho pohltila. Popravdě mě příběh ze začátku nebavil. Četla jsem ho spíše z donucení. Když se Agnes vydala na cestu, tak mě příběh začínal vtahovat. Kniha má krásnou myšlenku a je velice plynule a pěkně napsaná. Ale nejsem úplně cílová skupina. Na předčítání pro děti za mě skvělá volba. :D

Králov77
22.07.2022 1 z 5

Trochu zdlouhavé čtení, ale také i zajímavé myšlenky.

jasminecka
15.07.2022 5 z 5

Cetla jsem v anglictine a prestoze me obas zasahla profesni deformace a rikala jsem si, jak tohle-tamto asi znelo v cestine, kniha me vtahla a jsem rada, ze jsem s ni travila svuj cas. Ocenuju formu textu i vyvoj postavy, prestoze pro me leccos bylo trochu predvidatelne a myslenky ne uplne nove (autorku sleduju na blogu uz peknych par let), davalo to smysl.

Lajka2012
05.07.2022 5 z 5

Super! Tuto knihu jsem dostala k narozeninám od kamarádky a byla jsem moc ráda že mi ji dala. O této knize mi říkala už dřív ale vůbec mě nenapadlo že by se mi mohla líbit. Je fantastická!

janulka_ntl
03.07.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Já i dcera (téměř 11 let) jsme ji přečetly jedním dechem. Rozhodně doporučuji a jdeme rovnou na druhý díl :)

Emsice
20.06.2022 5 z 5

Naprosto báječná naučná pohádka. Hltala jsem každé slovo a vždy jsem se těšila na pokračování. Odhodlání malé Agnes je neuvěřitelné. Kéž bychom si my dospěláci vzaly z ní příklad.

podzim22
12.06.2022 5 z 5

Dala jsem jí dceři a ta mi ji pak nabídka k přečtení a jsem ráda, že se jí taková knížka líbí. Každé zaseté semínko může jednou vyklíčit;)

Wasdy
25.04.2022 2 z 5

Kniha asi není úplně pro mě, ale věřím, že mnohé lidi by mohla zaujmout. Je hezky psaná a hezky vyprávý o nelehkých částech dívčina života.

Isew
18.04.2022 5 z 5

Pokud by to šlo, tak bych dala šest hvězdiček. Tohle je naprosto výjimečná knížka. Tolik superlativů, kolik by si zasloužila tato kniha, ani nedokáži napsat. Jsem zkrátka nadšená a moc se těším na druhý díl. Řadím ji po bok další úžasné knížky Řeka, která teče pozpátku. Mám pár oblíbených knih, ke kterým se, alespoň v mysli, pravidelně vracím. Agnes bude na velmi čestném místě. Děkuji Chytuš za to, že mě svou recenzí přesvědčila, že mám dát knize šanci.

hana-nitaka6935
14.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha se mi i dětem docela líbila (četla jsem s dcerou 7, synem 10), bylo tam hodně originálních prvků, nejvíc se nám líbilo zasazení tj. jak lidé žijí ve vesnici, prostředí, jejich dary apod. Cesta na Zakázanou horu byla už slabší a konec nám nedával smysl nikomu. Bohužel na můj vkus z knihy hodně koukají světonázory krkavčí matky, což jsem já předpokládala a docela v pohodě skousla, ale překvapilo mě, že to odhalil a zkritizoval i můj syn (10 let), a to jsem mu o autorce neřekla ani ň. Je to trochu škoda, s méně seberozvojovým a více příběhovým dějem by to bylo asi lepší a svět Agnes má potenciál. Jsou knížky, které jsme s dětmi četli několikrát, k téhle se myslím vracet nebudeme.

Chytuš
01.04.2022 5 z 5

UCHOKNIHA (perfektně načtená Veronikou Khek Kubařovou a Hynkem Čermákem).
Zbožňuji knížky, které jsou napsané primárně pro děti, ale měl by si je přečíst každý dospělý. Napadá mě srovnání s Malým princem, děti si ho rády přečtou, příběhy jsou pro ně zajímavé, ale úplně všechno nepochopí. Ale to vůbec nevadí, protože podobné knížky si vás najdou klidně znovu, ať je vám 10, ...náct, ...cet, anebo ...sát. Pro děti je putování s Agnes jedno velké dobrodružství a pro dospělé nádherné podobenství o cestě, která je postavená před každého z nás. Já sama už jsem tuhle laskavou knížku nestihla číst s dětmi (dětem), což je škoda, protože by mě náramně zajímaly jejich odpovědi na otázky v jednotlivých úrovních hory... I tak to byl velký zážitek - doporučuji malým i velkým :-) Agnes s Bobo mi zatím nebudou chybět - ještě ne, co nejdřív se totiž nechám okouzlit i napodruhé pokračováním téhle kouzelné lahůdky...

Meg1
02.03.2022 5 z 5

Super!

Blanchidlo
23.02.2022 5 z 5

Po zklamání z Moje milá smrti jsem s Agnes dlouho váhala. Když jsem konečně dováhala, nelitovala jsem a byla to láska na první přečtení. Ta kniha se nedá popsat slovy, ta se prostě musí přečíst, aby si člověk sám zažil, jak úžasná je :) Stejně jako Agnes a ostrov stínů je to kniha, kterou můžete číst pořád dokola a stejně tam vždy narazíte na něco nového :)

Gabi13
19.02.2022 5 z 5

Moc pěkný nápad. Jak příběh, tak přímé povídání se čtenářem, kterému jsou kladeny otázky k zamyšlení.
Veroniku sleduji a čtu, i její přednášku jsem zažila. Líbí se mi, že zpracovává běžné téma do srozumitelného dětského jazyka.
Tuto knihu jsem si půjčila od svých dětí, které ke mně chodí do kurzu jógy. Bylo úžasné jak o knize mluvily s nadšením a zájmem.
I mě bylo ctí si ji přečíst.

broskev28
13.02.2022 4 z 5

Konečně jsem narazila na dětskou knihu, která je určená i pro dospělé.
I když určená není to správné slovo - prostě dospělý (jako já například) začne číst dětskou knížku a postupně zjišťuje, že mnohé z knihy je přínosem (připomenutím, upozorněním) i pro něj. Takže doporučuju dětem i dospělým; koneckonců i já jsem se k Agnes dostala na základě doporučení dospělé osoby nad jiné povolané, a sice knihovnice dětského oddělení.
Magrejové mě okouzlili, a to nejen svým způsobem života, ale také vznikem svého jména. A shodou okolností jsem asi den po dočtení knihy viděla kraťoučký dokument o koalách: naprosto úchvatná, roztomilá a mazlivá stvoření! Tak ráda bych se přitulila k Bobo . . .

"Jestli jsou Magrejové v něčem dobří, pak je to čekání. Čas v jejich očích plyne pomalu a nikdy není důvod spěchat. Každý okamžik se dá naplnit radostí, není potřeba ho vždy nacpat k prasknutí nějakou činností."