Agentura 2: Střepy minulosti

Agentura 2: Střepy minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404988/bmid_agentura-2-strepy-minulosti-p4c-404988.jpg 4 14 7

Agentura série

< 2. díl

Minulost se vrací. Ivory ani Katharine nejsou schopni se přenést přes to, co se jim stalo, a hledají sami sebe. Navzdory tomu musejí fungovat jako tým. Cesta k sebepoznání je i cestou k utužení týmu. Týmu, jemuž chybí jeden člen. Tři jsou podmínka. Skrz krvavé vzpomínky a krutou minulost Katharine a Ivory hledají nového parťáka, o němž vůbec nic neví.... celý text

Morbidus
25.04.2021 4 z 5

Tento díl Agentury mě bavil výrazně více než předchozí. Jakkoli totiž moc nemám v lásce přílišné vysvětlování, zde se objevila řada informací ohledně minulosti a schopností postav (skoro bych měl chuť se vrátit a zdvihnout prvnímu dílu hodnocení, jak mi věci začaly dávat větší smysl). Současně řada věcí zůstala nedopovězených a rozřešených, což o to víc navnazuje na (doufejme) další díl.
Nechci vyzradit příliš, takže jen shrnu, že známé postavy mi tentokrát přišly střízlivější a děj plynulejší. A co se nových charakterů týče, opět jsou tím či oním způsobem podány zajímavě. Za nejzajímavější kapitolu knihy pak považuji Kostel Rwanda (už jen proto, že jsem v době čtení řešil velmi podobné otázky).
Hledáte-li něco svižného a zábavného, série Agentura je rozhodně dobrá volba.

Malarkey
15.01.2021 4 z 5

Dle očekávání a z podnázvu druhého dílu Agentury je zřejmé, o čem tato kniha bude. Hned první kapitolou jsme se vrátili ke kovbojovi Viperovi a westernově zavzpomínali, kde se to v něm zlomilo, že se z něj stal desperát. V dalších kapitolách to ale není o moc jiné. Dozvídáme se příběhy i ostatních, zároveň potkáváme i novou postavu do party. Oceňuji, že nová postava je z Česka, o to víc se mi líbí narážky na Českou republiku. Sranda je číst od českého autora, který vnáší do úst hlavních postav / cizinců / klasické hlášky, jako že žádnou Českou republiku neznaj, že je to díra uprostřed Evropy a co tady na tý zemi je vlastně dobrýho – pivo, to je přece jasný! Klasika, ale od českého autora pobaví. Od cizince by byla k nasrání. Zbytek knihy pak prolíná aktuální dění party v Agentuře s vyprávěním, jak se vůbec jejich cesty s Agenturou zkřížily. Bavilo mě to. Opět příjemné a odpočinkové čtení o partě, která je příjemnou alternativou ke Svobodným zednářům a zároveň nabízí zábavné paranormálno a nadpřirozeno.

Habana
23.02.2020 3 z 5

Rozhodně daleko lepší, než jednička. Nyní i postavy jsou takové krotké a vážnější. Je fakt, že kniha o minulosti všech postav byla svým způsobem i místy nudná a nepřehledná, ale... pořád měla větší logiku, než jednička. Je škoda, že na tak malém prostoru se autor snažil vysvětlit problémy zemí, rodin, klanů atd... Často se v tom jeden plácal jak ryba a mnohdy ubíjelo, neboť podstatné pro děj to nebylo a nové informace to taky nepřineslo. Taková dlouhá výplň. Je škoda, že minulost si autor vybral tímto stylem. Lépe a příjemněji zapadala právě v prvním díle u Vipera. Jsem zvědavá jakou cestou se budou ubírat další díly. Zda se autor přikloní k odpočinkové jedničce a nebo vážnější dvojce. U Štefka totiž jeden neví. Je celkem nevyhraněný v žánru. :)

Habana

eraserhead
03.08.2019 3 z 5

Mám to asi stejně, jako u prvního dílu, jen s tím rozdílem, že tohle je o něco lepší. Trochu podrobněji - Štefko je autor, který dokáže dobře napsat knihu, která tak nějak není pro mne. Respektive já nejsem v/hodný čtenář pro ni. neohrožení superhrdinové oplývající všemi možnými i nemožnými ne/představitelnými schopnosti (bez nichž by však nebyli prakticky ničím) mě prostě nebaví a nic mi nedávají. Dokonce i ta Japonka v kozačkách (a Štefko ví, že tohle jsou dva mé fetiše) mi byla každou stránkou nepříjemnější a méně a méně sympatická. Stejně tak mi neseděla mluva hlavních hrdinů, je až strojeně a nuceně "free", drsňácká a jakože hovorová... Jak jsem ale psal na začátku, dvojka Agentura je zajímavější a když dojde ke Rwandě, i chytlavější. Rwanda je blyštivý klenot na hromadě superhrdinského fantastického akčního klišé, Rwanda je Štefko jako spisovatel, jakého mám rád. Škoda, že je to jen menšinová část většího celku. Zbývá doufat, že Martin Štefko ve své spisovatelské schopnosti a umu (kteréžto věci neohodlám nijak popírat) napíše knihu, která mi zase sedne a chytne za prdel naprosto vším a beze zbytku, jako Nikdy se nepřestala usmívat. Martin Štefko je bezpochyby dobrý autor, jen se spolu míjíme v tom, co on rád píše a já bych si rád přečetl.

mttra
02.07.2019 5 z 5

Za me supr..je to jiny nez prvni dil,ale porad stejne kvalitni cteni..s diky ocekavam dalsi dil..

herdekfilek
17.05.2019 5 z 5

On to zase dal. První díl mi přišel perfektní. Opravdová jízda, která svištěla děsivým spádem až k apokalyptickému konci. S rozpaky jsem čekal na druhý díl, kdy to s největší pravděpodobností Martin Štefko naboří do zdi trapnosti z opakování. Nenabořil. Naopak, dal tomu trochu nový háv, trochu se vymknul z žánru. A přesto zůstal u té jízdy. Teď i trochu zadumané. Výborně. Jen tak dál.

KadetJaina
07.05.2019 4 z 5

Střepy minulosti jsou o něco lepší než první díl. Dostanete tu akci, vtipy, hromadu mrtvol, všechno, co vám dal už První tým. Druhá kniha je trochu ucelenější a postrádá zdánlivě nahodilou změť témat z prvního dílu. Pořád vypráví jednotlivé příběhy, tentokrát o minulosti postav. Příběh Katharine je drsný, ale vtipný, jako je koneckonců ona sama. Dějová linka kněze Ivoryho zabíhá do citlivých témat a umí pořádně promluvit do duše. Hlavně a především je to ale pořád akční jízda.

Kniha Agentura 2: Střepy minulosti je v