Agentura 1: První tým

Seznamte se s Viperem (kovboj a nájemný vrah), Katharine (nevypočitatelná vražedkyně) a Ivory (kněz v kožené bundě). Tahle trojice bude chránit svět před sebou samým. Pomohou jim v tom jejich speciální schopnosti, ale bude to stačit na setkání s tajemnou ženou v červeném, která se objevuje na fotografiích v Thajsku, anebo při konfrontaci s nacistou, který měl být dávno mrtvý? A co teprve malá japonská školačka? Jak se vypořádají s ní?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324356/agentura-1-prvni-tym-cok-324356.png 4.45
Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Martin Štefko - Golden Dog

eraserhead
15.12.2017

Jeden z těch příběhů, s nimiž si autor může dělat naprosto svévolně co chce. Kdykoliv přidat jakoukoliv postavu, ne aby zasáhla do děje, ale jen proto aby tam byla (středověká válečnice v závěru knihy) a příběh se odvíjí ne podle nějaké struktury ale převážně jen a pouze dle fantazie autora. A to není moc pro mne. Agentura je na můj vkus až moc popkulturní, všechny ty pomrkávající odkazy mě po chvíli štvou a komiksové superhrdinské postavy, jimiž se román hemží mě nebaví, spíše jsou mi k smíchu. Ale to neznamená, že by Agentura musela být špatná kniha. První kapitola byla sice doslova utrpení, ve druhé nebyl zcela využit potenciál záporné nadpřirozené postavy, ale třetí část již tak nějak šla. nebyl by to Štefko, aby nedokázal i v knize, která mě žánrově v podstatě míjí, vymyslet několik zajímavých scén, slovních obratů, alegorií a hlášek. Kniha tedy není špatná, jako že by byla špatná, jen mi prostě nesedla zaměřením. Tohle není můj šálek oblíbené literatury. 2.5*

deadhunter
27.03.2017

Myslím, že se autorův záměr napsat lehkou oddechovku opravdu podařil. Někomu možná může připadat rozjezd příběhu v první části Tři vyvolení pomalejší, ale beru to tak, že na začátku zamýšlené série musel být čtenář seznámen s „pravidly hry“, premisami, z nichž bude vycházet vše ostatní, ať už se budou týmy Agentury jakkoli obměňovat. V další kapitole Žena v červeném začíná vyprávění nabírat obrátky a vrcholí v části Hledaný: Hans Messner. Tady už jednoznačně převažuje dynamická akce, a tu autor opravdu umí podat. K tomu je nutno připočítat i nadhled, humor a různé žánrové i mezižánrové odkazy. Martin Štefko se prostě dobře čte, ať napíše cokoliv. Už se těším na jeho další knížku.

herdekfilek
10.02.2017

Nejlépe se problémy řeší sekáním hlav. Pan Štefko věru hlavy seká. Ty čtenářské. Uvědomuje si tady vůbec někdo, že nám tu vyrůstá nová literární hvězda té nejryzejší brakové literatury? Humor, krev, akce, krev, sex, krev, nacisti a krev. Jen houšť, prosím pěkně. Zatím nejlepší, podle mě, autorova kniha.

mttra
05.02.2017

Mno,tak..muzete si rict,ze spousta veci z knihy uz tu nekde byla..sam autor pise o sve inspiraci v komiksech,ja v knize vidim i namety z filmu nebo treba videoher..kazdopadne mi to je uplne FUK,ptz jako celek je to napsane vyborne..kniha se pohodove cte,dej utika,predstavivost funguje..jsou tu napinave casti stejne jako vtipne veci,dojde i na trochu smutku..a to je pro me to,co jsem od tohoto autora chtel a ocekaval..nezklamal,a za me plnej pocet...a tesim se na pripadne pokracovani...HOWGH..

Martin Štefko

Martin Štefko