Pašerák

Pašerák https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128947/mid_paserak-Qmr-128947.png 4 322 48

Agent JFK série

John Francis Kovář, bývalý kapitán speciálních jednotek, veterán válečných operací i účastník tajných misí, dostává jednoho dne neobvyklou nabídku od podivné dvojice zaměstnanců ještě podivnější agentury. Než však stačí přijmout či odmítnout, přenese se nečekanou shodou okolností do světa, v němž československá armáda v roce 1938 nevydala hranice republiky nacistickému Německu, do světa čarodějů – inkvizitorů pracujících pro vládu, do světa, kde se nejvíc peněz dá vydělat pašováním a prodejem magicky aktivních substancí. Brutální přestřelky, válka na kolejích, divoké honičky gangsterů a zákeřné triky čarodějů. To je denní chleba těch, kteří chtějí rychle zbohatnout. JFK však netouží stát se milionářem ve světě, který není jeho. Chce se vrátit domů. Tím však kříží cestu tajemné Agentuře a přestupuje zákony, o nichž netuší, že vůbec existují. Až úplně na konec se dozvídá jednoduchou, krutou a smrtelně nebezpečnou pravdu: Svůj svět si musíme zasloužit!... celý text

Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Triton

Hadati
27.02.2024 3 z 5

Už dlouho jsem se chystal, že si rozečtu tuhle dlouhou sci-fi sérii a konečně jsem se k tomu dostal. Počítal jsem s tím, že to bude braková literatura a přesně to jsem dostal.

Série začíná náborem Johna Francise Kováře do Agentury a my se dozvídáme o existenci paralelního vesmíru ještě dříve, než to začalo být moderní ve filmech od Marvelu a DC. První díl je však jen lehkou ochutnávkou možností, co by nás mohlo čekat. Doufám tedy, že v dalších dílech se to roztočí daleko více.

První díl mě však ujistil, že stojí za to strávit u této série čas. Díky většímu počtu autorů, kteří se na sérii podílí pak doufám ve velkou variabilitu stylů a příběhů.

jaroiva
30.11.2023 4 z 5

Kupodivu se mi to i líbilo, ale ten konec je nějaký useknutý!
Nemám ráda vynucování si pozornosti tímto způsobem, aby si čtenář musel shánět další díl.

Šáfa_vole
21.07.2023 5 z 5

Kdo by řekl že díky obsahu takové malé knížečky strávím dalších pár měsíců čtením jejích jedenatřiceti pokračování? Já ne. A i tak jsem to udělal. Lituju akorát toho, že jsem si po knize číslo 31 řekl dost a šel zase o dům dál. Třeba někdy!

martin9072
05.02.2023 4 z 5

Příjemná šestáková brakovka (což rozhodně nemyslím zle, právě naopak). Příběh běžící dychtivě kupředu jako projektil, který právě opustil hlaveň. Tuhle skoček, támhle dějový zvrat, všecho hezky přímočaré, pochopitelné. Knížka si nehraje na žádné brutální duchovno a svůj cíl pobavit splní s přehledem. Co víc si přát? Možná aby byla delší. Svět agenta JFK si mě každopádně získal.

jprst
09.01.2023 3 z 5

Přečetl jsem, ale žádné nadšení se nedostavilo. Chyba je ale ve mně,tohle jsem zkusil spíše ze zvědavosti a jen jsem se přesvědčil, že tenhle druh literatury pro mne není, ačkoliv jinak mám žánr sci-fi docela rád.

Ajinka126
16.12.2022 4 z 5

Do série mám zpoždění jen asi 17 let. Nic velkýho. A celkově jsem byla přijemně překvapená.
Byly tu momenty, které bych raději vynechala. Ta přehnaná sexualizace žen u českých autorů je snad lekcí číslo jedna v tutoriálu "jak psát...". Ne, není třeba. Sex i krása opačného pohlaví se dá napsat jinak, než "ten zadeček...".
Na úvod do JFK světa to bylo povedené. JFK se mi v podání Žmbocha a Procházky líbil. Těším se na další díly.

rafan65
04.10.2022 4 z 5

Taková česká verze ala John Sinclair. Jako odpočinkové čtení dobré. Jsem docela zvědavý na další knihu co bude následovat.

Poeta.kno
29.09.2022 3 z 5

Průměrné sci-fi, které nenadchne a ani neodradí. Závěr je trochu matoucí a přijde mi urychlený, ale jinak se dál pustím do dalších dílů.

duben
18.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Příjemná oddechovka, nejvíc se mi líbilo popisování osobních Tatra vozů a Česká koruna, jako nejpevnější měna na světě :)

Sitth
10.08.2021 3 z 5

Když si chcete odpočinout od klasické fantasy či sci-fi a přečíst si nějakou oddechovku. Nu proč ne.... Sice závěr byl trošičku pro mě matoucí, ano přiznávám, že ač je to u tohoto druhu k nevíře, tak scéna s vyskakujícími Deux ex machina na poslední kokosové výpravě byla pro mě trošičku složitá.... :D
Zde velmi snížím stupnici hodnocení, ale u této "vážné" kategorie to tak prostě musí být a dávám 4/6

carbici
04.01.2021 4 z 5

Není to náročná literatura, ale jeden neotevře Pašeráka, když touží po Goethovi :) Každopádně rychlý a úderný úvod do série. Víme, kdo je kdo, kdo s kým a proti komu... teda tak zhruba, většinou, chvílemi

kaffa
27.11.2020 5 z 5

důstojný, byť trochu kraťoučký, začátek série :-) zatím sem z ní četla jen několik vybraných knížek, ale po začátku sem sáhla až teprve teď, jízda může začít ;-)

Jarka_rybář
04.10.2020 4 z 5

Výtečná oddechovka. Je super, že existuje taková české série.

marcel8328
22.08.2020 5 z 5

Pro mě super oddechovka jako ostatní díly ????

toni-az
14.12.2019 4 z 5

Čekal jsem nějaké obyčejné béčko a ono celkem neobyčejné béčko. Na tozsah knihy se toho tam děje strašně moc, místy jsem se v ději skoro ztrácel.

Děj příjemně ubíhá, má hlavu i patu a dobré téma. Pravda, žádné nové zajímavé myšlenky, ovšem kvalitně napsáno. Jsem zvědav, jak bude kvalita pokračovat v dalších dílech.

MichalPuchovsky
30.11.2019 3 z 5

Pašerák sa číta s ľahkosťou a kniha hýri zaujímavými nápadmi. Dobre sa jej darí v stručnosti naznačiť základné obrysy "mytológie" knižného cyklu a mňa rozhodne namotivovala siahnuť po ďalších pokračovaniach. Na druhú stranu som čítal od Žambocha aj lepšie texty podobnej dĺžky. Za mňa by to chcelo ešte viacej drsnejšej akcie. Akoby mi tam chýbal ešte jeden krôčik k úprimne priznanej béčkovosti.

Tms636
21.11.2019 3 z 5

Žamboch s Procházkou, what else?

Artep5244
18.11.2019 2 z 5

Po knize jsem sáhla na základě doporučení mého kamaráda, který dílo vykreslil v těch nejlepších barvách. Bohužel musím konstatovat, že jsem byla zklamaná. V příběhu jsem se trošku zamotávala a celkově jsem očekávala lepší a propracovanější příběh. Do dalších dílů se s největší pravděpodobností nepustím.

azertaaz
24.02.2019 5 z 5

Prví díl byl super. Musí se to brát jako oddechovka, nic náročného. Ale jako oddechovka to nemá žádnou chybu. Brzy se vrhnu i na zbytek série.

Metla
22.10.2018 3 z 5

Do roku 2009 jsem fenomén "JFK" registrovala jen okrajově, až množící se komentáře, naznačující občasnou přítomnost kvalitních perel v této sérii, mě přiměly věnovat četbě "českého Marka Stonea" něco ze svého času. Úvodní díl přinesl trochu zábavy a plnou náruč rozpaků. Pánům Žambochovi a Procházkovi vyklíčil v hlavách jakýsi nápad, jehož schéma v "Pašerákovi" pouze hrubě nahodili. Jedná se samozřejmě o čistě odpočinkové, akční čtivo, děj i zápletka jsou zkratkovité, někdy až chaotické, atraktivní prostředí alternativního Československa by sneslo rozpracovat detailněji, psychologie hlavního hrdiny je mělká jak psí loužička, u vedlejších postav ani to ne.
Nejednat se o rozjezd dnes již oblíbené (pro někoho kultovní) série, jako samostatná knížka by "Pašerák" neobstál a ohodnotila bych ho stěží průměrem. Připouštím, zvědavost na další díly, na přístup a nápady ostatních autorů, byla probuzena, M.Ž. a JWP tedy splnili "misi" uspokojivě. Za obrovskou odvahu (spíše naprostý nedostatek soudnosti) považuji ochotu vydavatele pustit "Pašeráka" na veřejnost v tak odpudivém grafickém kabátku a troufám si tvrdit, že nebýt profláknutých jmen otců zakladatelů, skončila by knížečka na smetišti dějin, bez šance na pokračování. Což by pravděpodobně byla škoda, uvidíme. Zatím tři mdlé, do budoucna s nadějí poblikávající hvězdičky.