Meč a tomahawk

Meč a tomahawk https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8203/bmid_mec-a-tomahawk-E5N-8203.jpg 4 195 15

Agent JFK série

Vikingové pod vedením Leífa Eríksona navštívili Ameriku ještě před rokem tisíc našeho letopočtu, ale pozdější vývoj euroatlantické civilizace to nijak neovlivnilo. Jsou však světy, kde Vikingové a Indiáni položili základy pozdějšího středověku a ovlivnili i průmyslovou revoluci. Ne každý je ochoten ponechat paralelní světy jejich přirozenému běhu. JFK na palubě válečného drakaru s mečem v jedné a sramasaxem v druhé ruce čelí čínské blokádě severoamerického kontinentu a biologicko-magickým zbraním nepřátelských záškodníků.... celý text

Poeta.kno
19.11.2022 3 z 5

Třetí díl opět podobný dvěma předchozím s rychlým koncem. Když už konečně víte, kdo je kdo, tak je konec knihy.

MichalPuchovsky
30.07.2019 4 z 5

Zábavná akčná jednohubka. Priamočiary dej, prepracované postavy, epická bitka indiánov s vikingami proti zmutovaným krvilačným indiáno-zvieratám. Čo viac človek od života chce.

Metla
22.10.2018 3 z 5

Agente Johne Františku Kováři, dokončil jste svou třetí misi, provedeme tedy krátké shrnutí. Tentokrát jste byl vržen do dlouhodobější akce bez parťáka, infiltroval jste se mezi skupinu Vikingů a měl jste za úkol dohlédnout na to, aby výprava uspěla - doplula k severoamerickému pobřeží a navázala přátelské vztahy s domorodci. Vaše cíle se snažili zhatit nepřátelští agenti, o kterých jste nám toho ovšem příliš neřekl. Přiznejme si, zápletka nic moc, více jste se soustředil na popis prostředí, zvyky vašich druhů ve zbrani, na jejich mentalitu, každodenní život, plavbu a samozřejmě souboje. Tentokrát jste nebyl takový neporazitelný superman, JFK, působil jste přirozeněji, lidštěji, nebyl jste ani tolik vtipný, více jste odhalil své nitro, zkrátka jste se nějak umírnil a zmoudřel. Někomu se možná nelíbilo, že vaše mise nebyla obvyklým ohňostrojem krvavé zábavy a černého humoru, já si však nestěžuji. Vaše hlášení bylo srozumitelnější, jaksi kvalitnější. Připouštím, nehltala jsem ho s kdovíjakým zaujetím a napětím, ani jsem se nenudila. A mimochodem, Johne, ty vaše úvody a závěry v agentuře jsou takové... umělé, rozpačitě kýčovité, tak trošku na prst do krku, chtělo by to na nich zapracovat.
No, agente, příjemně jste zabavil, byť dosud neuchvátil, ale jste stále pouhý nováček, jistě se budete zlepšovat, zrát jako víno. Čtvrté hvězdičce jste se přiblížil na dosah, hodně zdaru do příští akce!

NemmamSlov
07.05.2017 3 z 5

Myslienka nebola zla, vikingovia a John preplavaju ocean na novy kontinent aby naviazali vstahy s indianmi, ale aj v tomto svete sa John stretava s problemami. V tejti casti sa John snazi zistit co najviac o nakaze, ktora necakane nastala v tomto svete a este k tomu sa niekto pokusa sabotovat vikingsku vypravu. Ale aj tak mam pocit ze tato cast bola o dost slabsia ako 2. cast JFK.

Danduli
10.01.2017 4 z 5

Opět jsem si knihu užila. Od začátku knihy Vás příběh tak vtáhne, že prožíváte jaké je to plavit se po moři, jak unavení Vikingové musejí být při boji se živlem a plavbě na moři, jakou bojechtivost v sobě ukrývají, ale i radost s nadcházející bitvy a objevení pevniny. Četla jsem to jedním dechem a jsem ráda, že jsem se k této sérii dostala.

T800
17.11.2016 4 z 5

Správná jízda a zajímevé prostředí. Trochu se divím, že tento příběh má zde celkem nevalné hodnocení. Má to akci, tajemství a velmi povedené prostředí. Není to sice ten správný JFK, ale toto dobrodružství se mi líbilo.

Terva
16.06.2016 5 z 5

Equilibrii Ferrarius – Kováři Rovnováhy nás tentokráte zavedou do paralelního světa, kde se obávaní bojovní Vikingové setkávají s Indiáni. Něco vám to říká? To byl přeci až Kolumbus, ne?
V této dimenzi prostě ne a pěkně podle pravdy – Vikingové byli první na Americkém území.
Ale něco nebo spíš někdo se snaží tuto realitu pozměnit. A od toho je tady John Francis Kovář.

V tomto světě řečený Jonhe.

Dostává se tak do výpravy Vikingů aby vše uvedl do původní časové linie.
A všechno začalo tak dobře.
Úplně jsem tuto výpravu prožíval, ochutnal jsem slanou vodu, bolest z meče, mořskou nemoc, hlad, objevování nových kontinentů a ostrovů, i setkání s indiány.
Vše je opět nádherně napsáno a ta atmosféra na vás úplně útočí.

Malá ochutnávka:
„Tohle je jak ze staré legendy“, zamumlal Sigfüsson
„Jo, tomu říkám hrdinská smrt“ souhlasil někdo jiný.
„Ale kdo o nás bude zpívat, když umřeme všichni?“

Je vidět, že „porovnávací“ humor Jiřího W. Procházky tu ustoupil klasickému ironickému a černému humoru mistra Žambocha a příběh tudíž není zlehčován. Čtenář si tu úžasnou atmosféru vychutná bez nesmyslných přirovnávání. Bez přirovnávání, které tak pokazily předešlou knihu s názvem Není krve bez ohně.

Nemají pivo, ani špatné pivo.
Ano i sem propašoval Miroslav Žamboch zmíňku o pivu. Taky, co by to bylo za Vikingy, kdyby neměli pivo. Ale je tu i situace, kdy to pivo opravdu není. A jak se to mohlo stát? ….........Přečtěte si sami.
Doporučuji: Fajn dovolená, slunce, šumění moře a romantika. :-) i bez piva.

CITÁT - Touha napít se piva člověka často přenese přes největší úskalí osudu. Když žádné pivo nebudeme mít, nebude se nám chtít tolik žít.

fmash
27.11.2015 4 z 5

Opět zřejmě Žamboch velí, děj je "seriózní" a dle mého se blíží slušným kvalitám původních conanovských příběhů. Nikdo si na nic nehraje a všichni dělají, co mají, totiž plaví se, válčí a chovají temné myšlenky. Nepitval bych se tolik v obecně známých informacích o vikinské éře, a tím spíš bych méně idealizoval jejich společenské zvyklosti.

marek1278
02.07.2015 4 z 5

JFK tentokrát s Vikingy při výpravě za objevením Kanady - zajímavý a čtivý příběh. Prostřední pasáž trochu slabší, ale stále moc dobré čtení, už se těším na další díl.

Yarwen
15.06.2014 3 z 5

Agent Kovář se tentokrát stává členem výpravy Vikingů, plavících se z Evropy do severní Ameriky, s úkolem zajistit úspěšné navázání kontaktů s tamějšími indiány.
Dle mého soudu zatím nelepší díl JFK, byť ani zde se autoři nevyvarovali nešvarů z minulých dílů: způsob fungování přenosu mezi paralelními světy, jeho pravidla nebo možnosti nejsou nikde popsány, proto se zde často objeví "novinka", díky níž autoři příběh ohnou tam, kde chtějí. Ano, pomáhá to překvapivým obratům, vůči čtenářům to ale není zcela férové. Nehledě na to se v knize i tak objevují další logické kiksy, které realitu pohřbívají ještě hlouběji. Tak jako tak je příběh vcelku vydařený a vyzdvihuje dílko nad průměr.

LuciusWlk
24.12.2013 3 z 5

Třetí kniha o agentu JFK je opět o kousek lepší. Možná hraje roli fakt, že poslední dobou upřednostňují fantasy a tady jí je o kapku víc. Nicméně, většinu příběhu se nic neděje a děj je připravovaný pro další závěrečnou bitvu. U obsáhlejší knihy, kde je děj podrobnější to není na škodu. Tady to chtělo víc zajímavějších okamžiků.

Fuksinka
28.11.2013 4 z 5

V podstatě skvělá detektivka s Vikingy, Indiány a cool mutanty.

kokosek
25.09.2013 4 z 5

Opět změna, a znovu hlouběj do minulosti. Vlastně pardon, do paralelního světa. A opět to JFK pěkně schytá. A stále se nic pořádně nedozví. Spíš naopak, vše se tak nějak divně zamotává.
A já jdu na další díl, neb jsem stále víc a víc zvědav jak budou Johna zase mučit :-)
A troch vlastně taky vstupuji do paralelního světa (tedy do své minulosti), kde se vracím ke čtení sci-fi. Jo a můžu říct, že to byli dobré časy. Těžko říct, jestli si to John myslí taky.

Aliii
14.03.2013 4 z 5

Třetí knížka JFK se mi líbila víc než druhá, chystám se na další díly :-)

OldaB
05.02.2012 5 z 5

Typická žambochovina se skvělými nápady. Detektivní nádech tomu padne jako ulitý.

Autoři knihy

Miroslav Žamboch
česká, 1972

Kniha Meč a tomahawk je v