Armády nesmrtelných

Armády nesmrtelných https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8204/agent-jfk-armady-nesmrtelnych-8204.jpg 4 184 18

Agent JFK série

Rabbi Löw, stvořitel Golema, je jeden z nejmocnějších mágů světa. I jemu však přijde vhod zásah Agentury provedený doslova v poslední chvíli. Čaroděj je sice zachráněn a přenesen do švýcarského technologického ústředí E.F., ale jednu věc se zachránit nepodařilo: zázračný šém oživující neživou hmotu a probouzející tak síly, nad kterými zůstává smrtelníkům rozum stát… A právě na šém už čekají tisíce terakotových válečníků v hrobce Prvního císaře čínské říše. Je těžké, možná nemožné zničit odpoutaná monstra – hliněné armády postupují Evropou a obléhají Prahu. JFK se svými přáteli opět musí vynaložit veškeré úsilí a důvtip, aby udrželi rovnováhu paralelních světů. A ochránili náš vlastní, ten, který si musíme zasloužit.... celý text

Poeta.kno
11.01.2023 3 z 5

Číst o Rudolfu II v době Vánoc, kdy z televize na mne kouká Jan Werich jako Rudolf II, dost ovlivnilo představu postav a světa z knihy ... jo a ještě něco : tento příběh není zase až tak olbřímí :D

MichalPuchovsky
30.07.2019 3 z 5

Taká kulhánkovsky ladená konina, v ktorej sa bojuje proti nezničiteľnej hlinenej armáde. Kto tu hľadá racionálnu logiku, tak ju nenájde. Záverečná bitka bola parádna a rozuzlenie šikovne vymyslené.

adlattt
26.12.2018 5 z 5

V rámci JFK jedna z nejlepších :)

Metla
23.10.2018 2 z 5

"Skřííípy skřííííp!" Slyšte mé zuby, obrušující sklovinu.
Nakoukneme do Prahy za vlády Rudolfa II., jedním z hlavních hrdinů je tentokrát sám tvůrce golema Rabbi Löw, klon Gandalfa Šedého. V záblescích mocné magie pak pobíhají a hláškují ve snaze ochránit svět před "nezdolnou" armádou terakotových válečníků agenti John Francis Kovář, komtesa de Villefort a kyborg Boorman. Tempo je konstantně zběsilé, na logiku se nehledí, psychologie postav se omezuje jen na vzájemné špičkování, smršť vtipů kolísá od povedených odkazů na současnou společnost až po puberťáckou trapnost. Bohužel nechybí ani mé "oblíbené" citoslovce pro demonstrování různých výbuchů a jiného kraválu. Celý tento díl mi přišel jako parodie. Možná jsem tentokrát po sérii sáhla v nevhodné náladě, každopádně mi hromada hlášek ublinknutá do natrávené pseudozápletky nestačila ke spokojenosti. Na skutečně kvalitní, výjimečný příběh ze světa JFK tedy stále marně čekám a zvolna mi dochází trpělivost.

NemmamSlov
07.05.2017 4 z 5

Jednoznacne mozem povedat, ze spolupraca pana Zambocha a pana Prochazku nie je na skodu. Aj tento krat nam tu pripravila tato dvojka strhujuci pribeh vo fantasy svete, kde v spolupraci s Rabbi Lowom sa snazi JFK zastavit X-Hawkovu terakotovu armadu. Pribeh je chytlavy a nechybaju mu humorne a napinave sceny. Tato cast je jedna z tych lahko citatelnych. Tato cast si zasluzi 4*.

T800
21.11.2016 3 z 5

Skoro klasická Wolkrovolovina. Samá hláška, která se neshoduje s dějem, nesrozumitelné části a málo sexu. Zajímavé pojetí pražského Golema se však povedlo a atmosféra staré Prahy je krásná. Nula od nuly pojde a tak jen za ***.

Terva
20.06.2016 3 z 5

Rabbi Jehuda Löw ben Bezalel nepatřil k oněm desítkám pokoutných šarlatánů, léčitelů či samozvaných černokněžníků, kteří se snažili uchytit na výplatní listině císařova dvora.
Byl to opravdový a největší čaroděj, jaký kdy žil v tomto světě.

John Francis Kovář se na počátku tohoto příběhu ocitá v Praze za vlády Rudolfa II.
A setká se s tímto mistrem magie.

Jenže pak se to nějak celé posere a třetina příběhu (knihy o 115 stránkách) se dostane do fáze, které moc nerozumím. Jedna část je plná „přirovnávacích“ hlášek, těch, které zrovna od Jiřího W. Procházky nemusím a druhá část je až moc technická, které zase tak moc nerozumím a nerozumí jí možná ani samotní spisovatelé. A přibylo více sprostých slov.
Víte, je to Sci-fi a Fantasy a pokud mi pan Procházka dokáže do jednoho odstavce propašovat takové blbosti jako je „černí bojovníci zmizeli, jako když mávne modrým petrklíčem“ nebo „hlava mu rudla rychleji než zapadající slunce“ - slyšíte to?!?! To že je Fantasy?!?! Fantasy znamená, že si čtenář svá přirovnání vytáhne ze svého mozku a udělá si samostatnou představu „mizení“ nebo „rudé hlavy“. Pokud mi tu bude spisovatel předhazovat nesmyslná přirovnání, už nebudu mít šanci si utvářet své fantasy, kvůli kterému to čtu.
Procházka se s toho snaží udělat nějakou podivnou naučnou komedii – strašně to škodí příběhu.
Jinak je ale příběh opět povedený. Perfektní svět staré Prahy, mluva a prostředí a staré ulice a atd.
Navíc je tu zformovaný naprosto šílený záporák a určitě se s ním ještě John Francis Kovář a jeho Equilibrii Ferrrius setká.

Mezi tím, mistr pera, pan Žamboch, opět propašoval do příběhu PIVO.
Golem a Rabbi Jehuda Löw ben Bezalel prostě patří k sobě, ale když se do toho vloží JFK, začíná to být teprve ta správná sranda.

Malá ochutnávka:
Golem se na dešti nemůže rozpustit, byl pálený a glazurovaný. Zrovna jako jsou džbánky na pivo.
Takový „Golemový“ džbánek bych si dal líbit, řekl Kovář. Nejen, že by se nerozbil, ale sám by došel pro pivo a cestou by ještě zlikvidoval útoky žížnivců. Pak by běžel z hospody a doma by se šikovně uklidil do ledničky.........a bylo by vystaráno.

Není to špatné, ale není to zrovna ono. Krásný námět i čas, ale jakoby se spisovatelé toho sami lekli a to prostředí prostě nedokázali zcela využít.

Naopak se do příběhu poprvé dostala romantika.

Slunce svítilo, moře se vlnilo, větřík pofukoval a paralelní světy se tu a tam prolínaly. Jejich existence závisela jen na několika lidech.... a dál by to byl spoiler.

SVŮJ SVĚT SI MUSÍTE ZASLOUŽIT

fmash
27.11.2015 3 z 5

Střídačka autorů (nebo se hodně pletu, když myslím, že to Procházka si z toho dělá srandu), kniha je tak nacpaná pubertálními hláškami a absurdním humorem, až to bolí. Zbytečně se to dějově komplikuje a nesázel bych tak na nepřekročitelnost hranice dobrého vkusu (jelikož neexistuje pouze zdánlivě) v žánru rodokapsu. Párkrát mě ty frky opravdu pobavily, ale vzhledem k jejich množství jde o procenta v rámci statistické chyby. Trojhvězda na hraně.

marek1278
09.10.2015 4 z 5

Čtvrtý díl JFK se podle mého hodně povedl - svižné čtení, hromada akce a výborné hlášky. Těším se na další pokračování

Yarwen
12.12.2014 1 z 5

Další - již čtvrtý - příběh JFK se odehrává v rudolfinské Praze, dozvídáme se, že největší čaroděj paralelních světů je rabi Löw a přes Čínu a Istanbul se probíjí terakotová armáda, která si to v Čechách rozdá s golemy.
Zatím nejslabší díl, který hlavně zpočátku stojí na hraně mezi špatnou knihou a brakem. Autoři doposavad nejevili snahu nějak vysvětlit techniku přenosů mezi paralelními světy, nyní se o to pokusili v rozhovoru mezi rabínem, Bytewskou a JFK - byly to takové fyzikální nesmysly, až mi z toho bylo trapně za oba pisatele. Lepší by bylo jít cestou, kterou naznačil Kocour z Červeného trpaslíka při vysvětlování časoprostorové díry ("Kouzelné okno? Aha, proč jste to neřekli hned?":)...

notburga
21.09.2014 5 z 5

První díl z celé série, který si ode mě vysloužil pět hvězdiček a není poslední :)

LuciusWlk
23.12.2013 3 z 5

Nápad dobrý, příběh má svižné tempo, ale pořád mi nějak nesedí humor JFK, který musí být všudypřítomný a často pateticky otravný.

Fuksinka
28.11.2013 4 z 5

Zatím nejlepší díl. Tam, kde je Kovář a Villefortová není nouze o skvělé hlášky a X-Hawk je tak skvělý záporák, že bych si ho snad vzala i domů. Spojení rabbiho Löwa a terakotové armády je tak šílené, že bych nejraději dala 5*, ale stále čekám na lepší díl a věřím, že bude.
" Kurva, rabbi, nedělejte ze mě takovou sprosťačku!"

proužek
17.11.2013 5 z 5

Taky bylo dobré, když Boorman byl v kapitánské kabině a povídal si s autopilotem. :-)

kokosek
09.10.2013 4 z 5

Znovu dobrá sci-fi, jen se to už trošku opakuje. Takže dáme menší přestávku a zkusím zase něco jiného.
Ale přeci jen - pásová výroba v rudolfinské době - to bylo hodně dobré.

X3ON
07.09.2013 5 z 5

Paradni dil, z pocatku jsem se malicko ztracel, ale casem uz to bylo okey a konec byl peckovni ;)

Ronin Roujin
24.06.2013 2 z 5

Klasická knížka ze série JFK, dobrá a někdy i napínavá oddechová zábava

OldaB
05.02.2012 3 z 5

Děj občas trochu skřípe a hlavně ubylo skvělých hlášek, škoda.

Autoři knihy

Miroslav Žamboch