Agatha Raisinová a výletníci z Dembley

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193288/bmid_agatha-raisinova-a-vyletnici-z-demb-Q9R-193288.jpg 4 135 33

Agatha Raisinová série

Po půlroce stráveném v Londýně se Agatha Raisinová vrací do své milované cotswoldské vesničky a do sousedské blízkosti fešného Jamese Laceyho. Zdá se ale, že Jamese jejich opětovné shledání nechává chladným. Agathu tak brzy pohltí její druhá vášeň: vyšetřování zločinů. V opuštěném poli je nalezena mrtvá žena – Jessica Tartincková, předsedkyně klubu turistů, která doháněla majitele pozemků k nepříčetnosti tím, že trvala na právu výletníků procházet přes jejich půdu. Teď je na Agatě, aby zahájila pátrání...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Walkers of Dembley , 2012

Marejka
Marejka
28.11.2018 5 z 5

Prostě pohodovka. Nic pro náročného čtenáře, ale pobavilo, potěšilo, nezklamalo....

Toffee
Toffee
26.11.2018 3 z 5

Jednohubka. Jen tak, čistě pro pobavení. Funguje bezchybně.

Pavlnka
Pavlnka
05.11.2018 4 z 5

Opět moc pěkná oddechovka přečtená za jeden den. Docela mě zajímá, jak to bude pokračovat s manželem :-D.

TaLu
TaLu
29.04.2018 4 z 5

Opět příjemný příběh, taková milá jednohubka na jedno odpoledne, jak jsem si již u Agathy zvykla.
Postavy prodělávají určitý vývoj, někdy mi přijde, že se mění až moc ( předsedkyně ženského spolku, atraktivní soused, bývalý spolupracovník), jen Agatha zůstává poměrně beze změny. Doufám, že to její postavě nebude časem škodit. A také pevně věřím, že se nezmění manželka faráře, to by se mi asi nelíbilo, pokud by se z ní vyklubal nějaký ten utajený zabiják. :o)

Jogobella
Jogobella
09.01.2018 4 z 5

Velmi příjemná oddychovka :-)

Nelly
Nelly
15.11.2017 2 z 5

Oddechovka - nenásilná detektivní jednohubka s "jedubabou" Agathou. Asi přelousknu i další díl, jsem zvědavá, jak se to vyvine mezi hlavními hrdiny.

kapr
kapr
01.06.2017 3 z 5

Předpokládal jsem, (podle ostatních asi 3 knih této série, které jsem před časem četl,) že bude hodnocení asi opět za 3, ale tentokrát mne autorka docela příjemně překvapila, já dávám cca 65%.
Neurazí, potěší, zasmějete se, na detektivku spíše slabší, ale neodříkal bych se.
Mimochodem, nic proti potřeštěným hrdinkám.

playada
playada
21.02.2017 1 z 5

Hlavní hrdinka je docela potřeštěná...

eiramka
eiramka
29.01.2017 1 z 5

Definitivně jsem se rozhodla, že Agátu nesnáším - a s ní i další postavy Raisinové - snažila jsem se, opravdu. Ale je to nepříjemná osoba, se kterou bych se nemohla kamarádit, ani pracovat - takže s touhle hrdinkou se touto knihou loučím - dost bylo Agáty :)

Damato
Damato
02.06.2016 5 z 5

Baví mě to a to až tak, že jsem knihu nosila v kabelce a cestou do práce jsem stála v narvaném ranním autobuse a četla na stojáka, je to fakt taková legrační detektivka, kdy je člověk " napjat" jak to dopadne, ale přitom je to odlehčenou Agathou a Jamesem, prostě za mě oddychovka, ale ne oblbovačka - správný čtení - a ten konec, no valila jsem oči a Agathe jsem držela palce.

woodward
woodward
02.04.2016 5 z 5

Ve čtvrtém díle Agatha poprvé operuje mimo svoji domovskou obec - koneckonců, bylo načase. Další vražda v tom zapadákově, to už by probudilo ze spánku i statistický úřad. Tentokrát se do toho pustí i s Jamesem Laceym a seržant Wong je kupodivu ani nenabádá, aby se od vraždy drželi dál. A když se příběh završí a vrah je odhalen /pozor spoiler!/ začne se neprodleně splétat předivo dalšího zločinu. Série o Agátě Raisinové fakt není velká literatura, dokonce ani nijak mimořádný počin v daném žánru - ale baví mě to!

Ulala
Ulala
31.01.2016 5 z 5

Ve čtvrtém případu Agathy se autorka zaměřila více na Agathu a Jamese jako na soukromá očka. Více mi vyhovovaly první dva díly, ale i výletníci z Dembley mají něco do sebe. Kniha se čte sama a vývoj vztahu hlavních protagonistů ukazuje na zajímavou zápletku dalšího dílu.

Verrrunka
Verrrunka
10.02.2015 3 z 5

Asi zas taková klasika :) Čtivé, místy zábavné, dokonce i napínavé. Jednoduchá detektivka, u které si člověk spíš odpočine, žádná velká brutalita. Jen bych si prostě dokázala odpustit ten "milostný" příběh mezi Agathou a Jamesem. Ale bez toho by byla knížka asi ještě kratší. :) Nicméně, další díl si zase ráda přečtu.