Agatha Raisinová a otrávený koláč

Agatha Raisinová a otrávený koláč https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130707/bmid_agatha-raisinova-a-otraveny-kolac-cOR-130707.jpg 4 184 56

Agatha Raisinová série

Agatha Raisinová, úspěšná londýnská podnikatelka, se ze dne na den rozhodne skoncovat se svým dosavadním životem. Prodá nejen svou PR firmu, ale i londýnský byt a odstěhuje se do poklidné anglické vesničky Carsely, kde si chce užívat předčasný důchod. Jenže po krátkém čase si uvědomí, že Carsely je na ní až moc poklidné a že se jí nedaří navázat přátelské vztahy s místními. Rozhodne se proto zúčastnit tamější soutěže o nejlepší koláč, a to přestože za celý život tak nanejvýš ohřívala jídlo v mikrovlnce. Aby měla šanci vyhrát, koupí koláč v jednom z nejlepších londýnských lahůdkářství a hodlá ho vydávat za svůj výtvor. Jenže soutěž se nakonec nevyvine podle jejích představ, arbitr se na ni dívá skrz prsty a po ochutnání jejího koláče navíc zemře. Agatha je tedy najednou podezřelá z vraždy, a nadto musí přiznat, že podváděla. Aby mohla očistit své jméno, nezbývá jí nic jiného než sama vypátrat, kdo skutečně vraždil. zdroj: www.pitaval.cz... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Quiche of Death , 1992

woodward
woodward
18.02.2016 5 z 5

Je to zábavné, hezky napsané a je to detektivka zcela v souladu s nejlepší anglickou tradicí. I když "background" příběhu je nastavený poněkud nereálně - vysloužilá manažerka, chytrá, zralá ženská, ostrá jako břitva, která nemá s venkovem skoro žádnou zkušenost, se rozhodne odstěhovat na vesnici a diví se, že tam hned nezapadla. To moc nesedí. Ale ten kontrast - drsné děvče z města versus ospalý zapadákov - o který autorka usilovala, se v zásadě povedl. Takže si v knihovně půjčím další díly. Pět hvězd.

precisa
precisa
14.02.2016

Lehká, oddychová detektivka.

Ulala
Ulala
25.01.2016 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč - opět jsem objevila kouzelnou, pohodovou sérií detektivek. I když, z mého pohledu, si nejsem jistá zařazením knih M.C. Beaton o úspěšné PR podnikatelce Ahathě, která se rozhodla užívat předčasný důchod, do žánru zvaného detektivka. Těm, kdo máte rádi anglický venkov s řadou svérázných obyvatel a situací, vřele doporučuji. Oddechová četba, při které jen tak mimochodem zjistíte, že se ve vesnici stala vražda. Autorka se soustřeďuje spíše na popis anglického venkova a jeho obyvatel, zvyků a situací, které se k tomu pojí, než na samotnou vraždu. Popis domku, který vyjádřila jedna z postav knihy, když zjistila, že se Agatha chce stěhovat zpět do Londýna: „ Vy tohle opouštíte? V životě jsem neviděla nic krásnějšího. Je tak starý, tak solidní. Vyzařuje z něj mírumilovnost, víte jak to myslím?“, mně ujistila, že autorka s lehkou dávkou anglického humoru bude pokračovat v popisu zabydlování se Agathy v Cotswoldsu. A já se na to těším.

eiramka
eiramka
30.11.2015 3 z 5

Odpočinková detektivka - první díl Agathy Raisinové. Agatha se rozhodne odejít na odpočinek a po úspěšné kariéře v PR prodá firmu a odstěhuje se na venkov. Splní si tím svůj dětský sen, ale po počátečním nadšení se dostavují pochyby - jak si zvykne tato dosud tak aktivní žena na poklidné anglické vesnici? Naštěstí se objeví něco, co ji zcela zaujme - vražda.

Adi.h
Adi.h
22.10.2015 4 z 5

Pěkně, čtivě napsané. Hezké popisy prostředí. Celkově se mi to líbilo a určitě si přečtu další díly.

Kammia
Kammia
14.08.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Pro milovníky anglického prostředí a detektivek jak dělaná. Musím si přečíst i další pokračování.

iva.mikova
iva.mikova
11.07.2015 5 z 5

Něco jako Jane Marplová, zábavná letní detektivka.

Pavlusa007
Pavlusa007
13.04.2015 4 z 5

Pohodová a zábavná detektivka.

kristyna2349
kristyna2349
10.03.2015 5 z 5

Příjemná detektivka z anglického venkova s trochou anglického humoru, místy černého.

Evik30
Evik30
02.01.2015 4 z 5

Jako první jsem četla druhý díl této série (A.G. a zlý veterinář), takže jsem to teď měla trochu na přeskáčku. Ale jinak musím říct že jako oddechová detektivka mě tato kniha (i další z této série) velmi zaujala. Četla se rychle bez zbytečného klišé a anglický humor má taky něco do sebe.

lusila
lusila
23.02.2014 4 z 5

Milé, vtipné s trochou anglického humoru. Na popoludnie ku káve.

DajaF
DajaF
29.01.2014 3 z 5

Čekala jsem něco jiného, ale i tak to byla příjemná oddychovka

Nelly
Nelly
10.01.2014 1 z 5

Dost mne to zklamalo, jsem zvyklá na čtivější a hlavně napínavější čtení. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, takže další díly už číst nebudu.

skulenka
skulenka
31.10.2013 2 z 5

Odpočinková detektivka. První třetina knihy mě zaujala, poté se rozjel popis všedního života důchodkyně, na závěr se vyšetřuje vražda.Chybělo mi tam více napětí, zauzlení, vtipnosti, méně omáčky o životě Agathy a jednoduchosti.

Kaihomielisyys
Kaihomielisyys
10.03.2013 4 z 5

Milá detektivní oddechovka.

Verrrunka
Verrrunka
01.12.2012 3 z 5

Čekala jsem asi trochu svižnější téma a ještě větší angažovanost Agathy při vyšetřování. Byla to taková jednohubka k odpolední kávě, nic náročného. Jde o anglickou detektivku, takže tomu odpovídá i takový ten těžko popsatelný anglický styl, jestli víte, co tím myslím. Bylo to prostě málo osobní. Ale mám doma už půjčený další díl, takže ho smlsnu také.