Přiznání

Přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251886/bmid_after-2-priznani-2V7-251886.jpg 4 1688 281

After série

Musí se smířit s tím, že Hardin navždy zůstane... Hardinem. Že by se v něm až tak moc mýlila? Rozum i nejbližší okolí jí radí, aby se Hardina už navždy vzdala, nebyla by první, kterou ponížil a odkopl. Kvůli Hardinovi odstavila na vedlejší kolej všechno, na čem jí záleželo – školu, kamarády, matku, přítele... další zklamání by nezvládla. Měla by si zachovat zdravý rozum a nechat tuto kapitolu už být, dřív než se spálí ještě víc. To se ale lehko řekne, navíc při představě na vášnivé noci strávené v jeho náručí... Elektrizující dotyky... Nenasytné polibky... Hardin se před ní kaje. Ví, že se dopustil nejhorší chyby ve svém životě. Dokáže se ale opravdu změnit? Tessu čeká jedno z nejtěžších rozhodnutí. Pokračování světového bestselleru a literárního fenoménu AFTER – Polibek úspěšné autorky Anny Todd.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

After We Collided , 2014

viki77
10.12.2020 5 z 5

Kniha se mi líbí stejně jako první díl

Jani23
06.12.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

_Brunetka_
29.11.2020 odpad!

Někde jsem tu četla komentář, že kdyby tahle série měla jen dva díly, nic by se nestalo. Troufám si tvrdit, že kdyby tahle série neexistovala, nic by se nestalo. Naopak by nám všem bylo líp! Tohle byl ještě větší shit než jednička. Předem říkám, že tu ani zdaleka nedokážu popsat, co je na knize všechno špatně a dokud si to nepřečtete, tak to prostě nepochopíte, ale pokusím se vystihnout hlavní myšlenky. Upozorňuju taky na to, že kniha funguje jako spolehlivý zabiják mozkových buněk, spouštěč depresí, trhač vlasů a působí jako jakýsi dynamit na psychické zdraví člověka, váš život se bude dělit na dobu před After a po After. Máme tu opět naprosto nulový děj, ve kterém se v nekonečném kolotoči opakují hádky hlavních protagonistů, sexuální scénky a jejich dementní myšlenky a kňučení, kdy má jeden chuť radši mlátit hlavou do zdi. Celou dobu jsem se nudila a vážně mi tenhle příběh vysával duši. Stupidní námět se mi tu znovu ani nechce zmiňovat. Celé je to taky naprosto absurdní, nereálné a směšné. Některé dialogy, které tu najdete, neměly nikdy spatřit světlo světa a já být autorkou nevydržím sama se sebou. Největší bombou celé téhle katastrofy jsou ale Tessinka s Hardinem, protože na větší psychopaty podle mě ani nejde natrefit. Tessinka je úplně vymaštěná, naivní a lehce zmanipulovatelná pipinka bez špetky sebeúcty a Hardin je psychicky tak nevyrovnané hovado, že je zralý na okamžité přijetí do ústavu. Romantická linka tu pořád neexistuje a Anna Todd nechápe, že když si násada od koštěte a ten kartáč od něj řeknou tisíckrát, že se milují, stále to znamená stejné hov*o. S touhle sérií se nikdy nevyrovnám, nezpracuju to a taky už nebudu v duševní rovnováze jako předtím. Brečím za každý strom, který na tohle padl a jakkoliv se na tuhle knihu snažím zapomenout, nejde to – mám jednoduše doživotní trauma.

Anna 13
28.11.2020 4 z 5

AFTER... Série, která vás pohltí.
Není to literatura, která by si zasluhovala ceny. Není to příběh, který bychom měli stavět na piedestal. Místy je to zdlouhavé a opakující se. Často už vás nevytáčejí jen hrdinové, ale i sama autorka, která jim do cesty společnému štěstí staví neustále nějaké překážky.
Přes všechny výtky, které mám a které nedokážu ani popsat, je to příběh plný citů. Sem tam si prostě chceme přečíst něco vášnivého a spalujícího... Láska mezi Tessou a Hardinem taková je. Ti dva se milují až za hrob, ale nedokážou spolu být. Takže se pohybujeme v kruhu výčitek a odpustků, průšvihů a následného udobřování.
Spalující touha, neovladatelná zuřivost, nezvladatelná žárlivost, neutichající vášeň, horoucí láska, stupňující se bolest - toho všeho je v Afteru požehnaně.

Cítíte, co cítí hrdinové. Do příběhu jste vyloženě zažraní a nechcete se ho vzdát.
I když jsem si uvědomovala, jak je to už někdy přehnané a zvraty se kupí jeden na druhý, přesto jsem si tu jízdu prostě užívala.
Nechtěla bych se řadit k fanynkám tohoto fenoménu, protože po celou dobu čtení obou dílů jsem používala své kritické myšlení. Nepropadala jsem bezhlavě příběhu, který je chvilkami opravdu naivní a ubírá se až do nesmyslných směrů...
I když k tomu mám výtky a nebudu na knihy vzpomínat v nějakém zamilovaném oparu, přesto dokážu pochopit svět, který sérii After tak srdečně přijal. Ony ty knihy jsou nesmírně čtivé, plné nečekaných zvratů a situací, které čtenáře nenapadnou. A jsou také plné momentů, které chce prožívat každá dívka.

Druhý díl mi změnil pohled na vztah Tessy a Hardina. Nemyslela jsem si, že by se k sobě mohli vrátit, odpuštění jsem v jejich případě považovala za nemožné a ponižující.
Touto knihou jsem však pochopila, že je to příběh dívky, která se zamilovala do kluka, který rozhodně nezapadá do toho ideálu, o kterém snila. Celý její příběh je o souboji srdce a rozumu. O tom, že si nemůžeme vybrat koho milujeme, ale když už milujeme, musíme ho milovat i s tím nejhorším, co ten člověk v sobě má. Musíme přijmout jeho hříchy... Protože, ať už je Hardin jakýkoliv, jenom láska ho může zachránit. Pokud by Tessa nevydržela, co by se z něho stalo? A jak by ona mohla žít dál?

Film bude jen slabý odvar toho, co prožijete na stránkách této knihy. I když jsem ho neviděla, tohle tvrdím s jistotou.
Anna Todd není nijak zvlášť dobrá spisovatelka, ale je to výjimečná vypravěčka.
A já vím, že do dalších dílů Afteru vpluji znovu... I když teď potřebuji oddech. Musím toho potetovaného kluka nechat nějaký čas jen mezi deskami knih.

Teď se mi zdá, že je After nikdy nekončící emocionální smršť. Ale není věčná. Z tohoto příběhu každá z nás vyroste...

Alnima
06.11.2020 3 z 5

První díl se mi líbil nejvíce. Pokud by tato série měla jen dva díly, asi by se nic nestalo.

Ann98
28.10.2020 4 z 5

Oproti prvnímu dílu je tento díl o něco slabší. Po velmi otevřeném konci prvního dílu, jsem se nemohla dočkat, až sáhnu po dílu druhém, jelikož jsem byla zvědavá, jak se vše nadále bude vyvíjet a zda Tessa Hardinovi odpustí tu strašlivě ohavnou věc, kterou jí provedl. Co se týče samotného děje, dost se opakuje - Hardin něco provede, Tessa je nešťastná, někdo ji utěšuje, Tessa Hardinovi odpustí. Naopak oceňuji, že je kniha psána z pohledu obou hlavních hrdinů + obohacena o úryvky z mé oblíbené knihy. Nejvíce mě na knize mrzí a nemůžu to překousnout, že se hlavní hrdinové stali někým jiným. Chování Tessy mě neskutečně vytáčelo a z Hardina se stal "ufňukánek". Ani jeden problémy neřešili jako dospělí, a že jich mezi sebou neměli zrovna málo.

Během čtení jsem měla různé teorie, jak by to mohlo končit, ale byla jsem velmi mile překvapena. Nicméně musím si dát chvíli oddech, než se pustím do dalšího dílu.

ja.knihomolka__
25.10.2020 4 z 5

4⭐️/5⭐️
První díl se mi moc líbil, i když se tam řeší pořád to samé dokola. Tady to samozřejmě nebylo jiné, ale i tak to v sobě má něco, co ě nutí číst dál a hrozně mě to baví.

Stylem, jakým autorka píše je neuvěřitelný, protože vy čtete a jste na straně 200 a po chvíli jste na straně 350. :Dd

Vždycky se bojím, jakou další blbosť Hardin udělá, aby Tessu zradil - (samozřejmě toho pak lituje, ale nechápu ho) a jsem zvědavá, jak se Hessa a jejich vztah bude dál vyvíjet.

Navíc, poslední slovo v knize je totální zvrat, takže jsem napnutá do dalšího dílu!

seethelight
10.10.2020

(SPOILER) Holky, slečny, dívky!
Já vím, že je to volnočasová četba a tak, ale
- v půlce knihy Hardin řekne Tesse, aby si pořídila prášky a ona prostě kývne. Takhle to v realitě nefunguje. Ve skutečnosti si měla Tessa dát čas na rozmyšlenou. A Hardin na ní nikdy nemá právo tlačit.

- o pár stránek dál přemýšlí Tessa: “Říká, ze se mnou chce být napořád, tak proč mu tak vadí se oženit? Takže budeme navždy jenom milenci?” V dnešní době už vynechání svatby nedělá z lidí věčný milence. Nechtít svatbu je absolutně ok. Naopak neochota se dohodnout není okej.

A teď POZOR. Je to romantická knížka, já to chápu. Ale velmi často se ti dva hádají, protože má Hardin problém, s kým (jakým klukem) se Tessa vídá nebo kterýho potká. Takhle ve skutečnosti, v opravdovým životě, začíná manipulace a koření domácí násilí. Kluk, co má problém, když jdeme s kamarádem na oběd, není fajn kluk. Kdyby byli Tessa a Hardin skuteční lidé a Tessa se omluvila, že byla s kamarádem na obědě, vzdala by se něčeho moc, moc důležitýho.

Přeju všem zábavné čtení a těm mladším čtenářkám ještě zdravý nadhled :) !!

Kýťule
07.10.2020 5 z 5

I když bych to nečekala u tohoto žánru, tak druhá kniha v sérii je přeci jen o něco lepší a zajímavější než kniha první. Opět napínavá zápletka, ale hlavně ten konec?! Už se těším až se začtu do třetí knihy. Mám velká očekávání :)

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Další super díl. Za mě opět doporučuji.

Ivet_V
01.10.2020 4 z 5

První díl se mi líbil víc. První polovina se mi hodně líbila, ale od druhé třetiny se to táhlo a pořád opakovalo. Moc se mi, ale líbilo jak se tam objevují citáty z klasik.

temna.vila
01.10.2020 3 z 5

Pokračování série After mě sice nezklamalo, ale přiznávám, že děj trochu ztratil jiskru prvního dílu a jako čtenář jsem dokázala přesně odhadnout, kterým směrem se děj bude ubíhat. Opět hodnotím knihu jako milou, leč poměrně naivní dívčí záležitost.

hadenka
29.09.2020

Serie si mě získala :),za mě supr.

KateTheBlogger
28.09.2020 3 z 5

Knížce se nedá upřít její čtivost. Nicméně stále v ní vidím podobnost s Padesáti odstiny a Stmíváním (Seattle je zkrátka velmi oblíbené město mladých dívek). Vzorná holka potká kluka drsňáka, zamilují se do sebe, i když by spolu být neměli,... nic nového, ale i přesto jdu pokračovat ve čtení a těším se na třetí díl.

brigita550
18.09.2020 4 z 5

Kniha je úžasná, velmi čtivá a plná radostných i bolestivých emocí. Uznávám že to není žádné velké literární dílo, ale mám ji neskutečně ráda. Zamilovala jsem se do stylu psaní, místa, postav... V prvním díle jsem velmi fandila Tesse. Dá se říct, že byla mou oblíbenou postavou. Nevím co mě k tomu přimělo, ale po přečtení druhého dílu se přikláním více k Hardinovi.

Nonča
16.09.2020 5 z 5

Velmi čtivá oddechovka, alias 50odstínů pro náctileté

Amifa
06.09.2020 5 z 5

Druhy dil se mi libil mnohem vic nez prvni.

Pitraska
04.09.2020 4 z 5

O kapánek lepší než první díl. Opět je zde spoustu emocí a nálad. Hlavní hrdinka je stále neustále uřvaná, ale o něco méně než v prvním díle. Líbí se mi, že kniha je v tomto díle psaná z obou pohledů hlavních hrdinů. Musím také uznat, že jsem se i několikrát v tomto díle pořádně zasmála, co jsem moc ráda uvítala.

avalonek
29.08.2020 3 z 5

Jj,takhle se vydělává.Zbytecne natáhne knihu,aby to bylo na dlouho.Jako nevím.Je to jen o tom,jak se rozcházejí,a udobřují a díky tomu je to tak dlouhé a když už nebyl nápad,tak na konci knihy do toho vložíme jejího ztraceného otce,takže zbytečně dlouhé,dvě knihy by celkem stačili.Prečtu si to celé,ale celkem už čtu jen dialogy.

VéjaTarabová
25.08.2020

Příběh je pořád to samé. Jenom se hádají, a pak se zase udobří. Na druhou stranu je to díky krátkým kapitolám velmi čtivé.