Pouto

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324009/mid_pouto-9Gs-324009.jpg 4 1119 204

After série

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům svojí minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu?... celý text

Literatura světová , Dívčí romány

Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

After Ever Happy , 2015

Elishka31
07.01.2019 2 z 5

Konečně dočten poslední díl série, kterou rozhodně podruhé číst nebudu. Celá série by se klidně vešla do dvou knih. Dost to autorka natahuje - zcela zbytečně - a snaží se děj udělat zajímavější, a přitom se do toho zamotává... K postavám se moc vyjadřovat nebudu, jelikož opět pokračuje jejich věčné dohady, jako v předchozích dílech. Ale pro mě plus, že Hardin se konečně rozhodl se sebou něco nakonec udělat a po tom, co tři díly pořád dokola omílá a slibuje, že se stane dobrým pro Tessu a změní se, tak konečně vidíme alespoň nějakou proměnu v jeho chování... Na druhou stranu Tessa se z mladé, hodné, chytré i když dost naivní dívky změní na emočně vyčerpanou holku, která už je vyčerpaná neustálými hádkami s Hardinem. Líbí se mi, že se snaží v jejich vztahu udělat nějaký odstup... Bohužel za mě dost velké zklamání konec :-/ Po čtyřech dílech, kdy se hádají a opět usmiřují a neustále si vyznávají lásku, jsou čekala velký happy end, svatbu, děti atd.... Nic takového obrovského se nekoná... Autorka závěr dost zkrátila, osekala, přeskakovala vždy po několika rocích do budoucnosti,... Velmi uspěchaný konec, který škodí celé sérii.

Gabriela456
06.01.2019 5 z 5

Krásní série. Všechny díly, byly napínavé až do konce.

tteerriinnaa
07.12.2018 5 z 5

I když to čtu asi už podesáte, kniha mě stále dostane

Lussi2345
04.12.2018 5 z 5

Mě tato série upoutala, takže mohu doporučit.

gnocchi
03.11.2018 4 z 5

Tak jdu zase jednou na komentář. Přečetla jsem všechny čtyři díly, ale místo wow musím napsat uf. Nechci říct, že by mě příběh nebavil, ale proč čtyři díly, stačily max dva. Ale každopádně přidávám v hodnocení hvězdičku za styl psaní. Jak už to tady někdo napsal, nemohla jsem se nějak od čtení odtrhnout. Takže první díl dobrý, druhý a třetí otravně dlouhý a čtvrtý díl tak nějak odfláknutý, myslím, že to už se nudila i autorka.
Za mě 4 hvězdičky.

AniDi
18.10.2018 2 z 5

Jedno velké zklamání, celou sérií probíhal boj mezi Tessou a Hardinem, čekala jsem, že v posledním díle dojde na happy end, který se konal ale tak urychleně, že mě to zklamalo. Alespoň v posledním díle jsem si chtěla přečíst, že jim to klape, jak žijí, co bude se svatbou atd. Jenže oni bojovali pořád a najednou jsou spolu. A Londan? Koho si to tedy vzal? Asi si znovu nepřečtu.

suzanne1997
08.10.2018 1 z 5

Podle mě asi nejhorší kniha z celé série, musím napsat, že než jsem vůbec začala díly komentovat, měla jsem potřebu přečíst celou sérii. Tahle část příběhu se tak špatně četla, jako málokterá kniha. V jednu chvíli sem autorka napálí hromadu emocí, dostane čtenáře do stavu, kdy není schopen přestat číst. A o chvíli později přeskočí celé roky. Jednu část natahuje, jakoby byla důležitější než druhá, přitom obě mají stejnou váhu. Snaží se vyjádřit až příliš mnoho věcí, myšlenek, ale nedotáhne ani jednu. Kniha skončila asi tak rychle, jako začala, tedy alespoň tenhle díl. Na druhou stranu, líbily se mi některé kapitoly, nuž nebylo jich mnoho, a pohled obou postav, jenže to je asi tak všechno. Tahle část a tím víc, že je závěrečná mne opravdu sklamala.

cukrovka
25.08.2018 4 z 5

Opět velmi čtivý díl. Hardin i Tessa se dostávají na úplné emoční dno. Naštěstí Hardin dokázal dozrát. Jen Tessa už neměla moc sil zkusit to s ním znova. Závěr mi přišel i přes epilog uspěchaný. A to že se nedozvíme koho si vzal Landon mě vadilo.

Slůník
26.07.2018 2 z 5

Vzhledem k tomu, jak vypadaly předchozí díly, jako by poslední díl autorka odbyla úryvky z 10 dalších knih - alespoň ve druhé polovině :(

Lorej
03.06.2018 4 z 5

Fuuu...
Jsem na sebe docela pyšná, že jsem tento díl přečetla bez přeskakování a vynechávání. I když mě to častokrát pokoušelo.
Jakožto poslední část série mi kniha přišla naprosto zbytečná. Autorka se tu v podstatě snaží vařit z vody. A je to na tom vidět.
Konec mi přišel dost idilický a přízemní. Doufala jsem v něco víc, po tom, co všechno si Tessa s Hardinem prožili.
Celkově se mně celá série líbila, ale vracet se k ní asi nehodlám.

Kamik77
15.04.2018 3 z 5

Bohužel jsem přeskakovala, moc mě to nebavilo, ale né kvůli tomuhle dílu, ale proto, že série byla zbytečně natahovaná - stále se opakovalo jo, ne, ale jo, ale ne, a tak já nevím, ale vím, ty víš a možná i my víme, hlavně já vím, že se ke knihám už nevrátím. 3* za celou sérii.

Ažula
31.03.2018 5 z 5

(včetně spoilerů)
Před tímto dílem mě jedna osoba varovala: "PUF! A takhle se ti zničehonic zboří celej život."
Měla pravdu. Můj život skončil. A proč? Především protože sakra nevím, kdo si toho Landona vzal! Landon, postava, kterou miluju celým srdcem od začátku do konce. Člověk milý, hodný, obětavý, chytrý, skromný.... Mohla bych pokračovat celý den. Nikdy jsem na něj nebyla naštvaná. Vždy jsem s ním soucítila. (Hned jsem ale zjistila, že existují i dvě knížky čistě o Landonovi, takže hurá na ně!)
A druhý důvod.... Ten konec! V tomhle jsem autorku nepochopila. Celé čtyři díly jsou o tom, jak Tessa s Hardinem bez sebe nevydrží ani týden a ona je odloučí na několik let??? Omlouvám se, ale tohle mi trochu nedávalo smysl. Ale budiž, je to její knížka.
Ale abych to celé shrnula. Autorka píše neskutečně čtivě (a já pořád nechápu, jak to dělá) i když se v knížce v podstatě nic neděje. Příběh mám ráda, ale mezi moje nejoblíbenější knížky to zase nepatří. Každopádně se mi u této knížky měnila nálada stejně jako hrdinům. V jednu chvílí jsem se smála a o pár vteřin jsem měla chuť házet věcmi. (důvod, proč všichni věděli, že jsem ji četla)
Rozhodně čtení nelituji. Knížka mě moc bavila.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

jluky
04.03.2018 3 z 5

Dočítala som celú sériu, ale priznávam, že som sa čudovala sama sebe, že som to nevzdala, pretože ma to - sebadeštruktívne správanie dvoch mladých ľudí /, ktorých vzťah sa odvíjal ako na húsenkovej dráhe - "kolom dokola" to isté, až sa mi to zdalo miestami monotónne a bizarné , často som niektoré erotické scény už preskakovala /-rozčuľovalo......

malazluta
02.03.2018 1 z 5

K této sérii se již nevrátím. Všechny postavy ( a to úplně všechny ) mi přišli bizarní a děj mě vůbec neoslovil. Asi už začínám být alergická na formát typu: chovám se jako hajzl a čím jsem horší, tím víc mě miluješ... abych se přes toto přenesla, tak mi musí být aspoň jedna z postav sympatická, tady se to bohužel nestalo.

Klarkaa
25.02.2018 5 z 5

Boží, každý díl do jednoho!

AnnaNes
13.02.2018 5 z 5

I tento díl se mi líbil, vlastně se mi moc líbila celá série. Jen mě zklamalo, že celý obsah byl zase o hádkách a šťastný konec byl nacpán do pár kapitol, upřednostnila bych to naopak, jak kdyby autorka nemohla napsat delší knihu, tak to prostě utla a bylo. I tak jsem si čtení užila, hlavně díky Hardinovi, kterého jsem si zamilovala ještě víc.

NikolMuras
06.01.2018

No, co na to říct.. knihu jsem dočetla dnes ve dvě ráno.
Konec byl pro mě naprosto předvídatelný, ale je pravda, že byly momenty, u kterých jsem si řekla wow.
Jak se tady některé slečny rozčilovaly, že nebylo uvedeno jméno Landonovy nevěsty.. vždyť to bylo skoro jasné.. vrátili se k sobě, zažili toho spolu mnoho. Pořád nic?
Tuto sérii bych ovšem hodnotila velmi kladně. Asi nejvíc mě zasáhlo to, že hned v prvním díle jako by autorka popisovala mé nedávné zážitky. Co mi ale na druhou stranu vadilo byl ten uspěchaný konec. Když si vezmeme, kolik stránek měly předešlé díly.. kolik pasáží mi přišlo zbytečných a u čtení této knížky mi přišlo, jako kdybych nasedla do rychlíku.
Závěrečné hodnocení této celé série 3,5*, tato kniha za 4*

Nikča583
25.12.2017 4 z 5

Skoro nikdy nebývám kritická ke knížkám, ale tady si nemůžu pomoct..Celá série After pro mě byla něco neuvěřitelného, od první věty prvního dílu jsem věděla, jak mě tato série bude bavit. A taky bavila, strašně moc. Místy jsem až nemohla dýchat, jak jsem příběh prožívala spolu s hlavními hrdiny. První tři díly, jsem přečetla během chvilky, až tak mě ten příběh pohltil a nemohla jsem se dočkat na díl poslední. To jsem ale netušila, jak si autorka s příběhem poradí.

Vždycky jsem milovala Hardina, kdo by ho nemiloval? Krásný, potetovaný kluk, který je hajzlík, ale pro svou lásku udělá cokoliv. Všechno, co dělal a jak se choval mi dávalo smysl. Ale na druhou stranu Tessa? Byla to pro mě bojovnice. Prostě správná hlavní hrdinka, která miluje tak moc, až jí to ubližuje (Ale její chování v posledním díle?). Všechno tohle mi sedělo a milovala jsem to, i když mi to někdy lezlo pěkně na nervy. Nebudu se ani zmiňovat o neustálých rozchodech, u kterých jsem někdy taky pěnila. Vždycky stejný vzorec: Hardin něco udělá, Tessa řekne, že už je konec a během několika dnů se dají zase dohromady...achjo..Ale všechno tohle jsem přehlížela a když se nad tím zamyslím, ani mi to tak moc nevadilo, prostě to k tomuhle příběhu pasovalo.

A konečně se dostávám k poslednímu dílu...Na začátku je Hardin na dně a spisovatelka používá už zmiňovaný vzorec. Potom si na dno sahá i samotná Tessa a Hardin se opět snaží všechno urovnat. Samozřejmě Tessa říká, jak je jejich vztah jenom o ubližování, i přesto se Hardina drží zuby nehty. (V této knize mi Tessa lezla nehorázně na nervy. Hardina jsem začala milovat ještě víc než jsem milovala). Hromada stránek tohoto tématu než si Tessa konečně uvědomí, co jejich vztah znamená. A potom odjede? Vidí se za pár měsíců a Tessa vidí jak strašně moc se Hardin změnil. Pořád nechápu důvod jejího útěku. Ale ta stavba za dva roky? Omlouvám se, ale tohle je, jak už jsem četla, přitažené za vlasy. A vůbec fakt, že si najednou Tessa uvědomí, jak Hardina strašně miluje až na této svatbě? Tohle bylo tak strašně zlý..A už vůbec se mi nelíbilo, že jsme si ani nezasloužili znát jméno jeho manželky. Vždyť by to zabralo jeden malý odstavec. Vadilo mi oslovení "Landonova manželka". Chybělo mi vysvětlení ohledně jejich svatby. Tolik tam toho nebylo a to mě strašně moc mrzí. Tohle nám Anna mohla dopřát..

Mnozí z vás se mnou určitě nebudou souhlasit, ale bylo tam toho tolik, co mě štvalo. I přesto dávám této knize 4*, hlavně za změnu Hardina. Celou sérii hodnotím jako 10*, protože to opravdu strašně miluju. Nebýt posledního dílu, miluju to ještě víc. Jestli váháte, jestli si sérii přečíst, tak vám říkám, že není nad čím váhat. Tohle si prostě přečíst musíte.

ivedoo
03.12.2017 5 z 5

Nejlepší romantická série, co jsem zatím četla, obě hlavní postavy se mě svou verzí příběhů dotkly, obě jsou výrazné osobnosti. After je nezapomenutelná. Krásné zakončení série!