Pouto

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324009/mid_pouto-9Gs-324009.jpg 4 1119 204

After série

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům svojí minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu?... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

After Ever Happy , 2015

Tess23
15.07.2020 4 z 5

Ačkoliv každým dalším dílem úroveň klesá a problémy mezi Tessou a Hardinem jsou podobné, kniha mě bavila. Hardinovo chování se mi občas zdálo nepochopitelné, nicméně po vysvětlování problémů z dětství jsem s ním soucítila. Netrpělivě jsem očekávala, jak bouřlivý vztah Tessy a Hardina dopadne.

Charmedka
12.07.2020 4 z 5

Tenhle díl byl opravdu plný emocí, bolesti, ale i lásky. Kromě té lásky, ale byla kniha plná právě i bolesti a autorka umí tak skvěle psát, že jsem to prožívala s hrdiny a kolikrát mi bylo až úzko a vlastně hodně smutno. Jsem nadšená, tohle byla teprve emocionální jízda.

Weezi64
08.07.2020 5 z 5

zase jsem si poplakala...

rosie.black
30.06.2020 3 z 5

Cela serie byla opravdu zajimava, ale rozhodne nelituji, i kdyz kniha ve mne vyvolala nespocet emoci a pocitu. Pokud bych se mela vyjadrit k samotnemu dilu After- POUTO, byla jsem uprimne prekvapena. Konec me pomerne rozhorcil, nemohla jsem se ztotoznit s predstavou Hardina a Tessy v tak vysokem veku. Mela jsem tuhle serii zafixovanou jako oddechovy pribeh o mladych lidech, kteri zkratka nevedi, co od zivota chteji. Ale pomysleni na to, ze uz jim je vic jak ctyricet mi k tehle knize zkratka nesedi.
Kazdopadne mi kniha mnoho dala, prestoze nekolikrat jsem si rikala, jestli ma vubec cenu to docitat. Nakonec ale spis zvitezila zvedavost :)

domihruzkova
30.06.2020 5 z 5

Nejlepší díl celé série! Klidně to mohlo ještě pokračovat další knihou, která by více do hloubky rozebírala události posledních 10 kapitol. Takhle to bylo docela useknuté, škoda.

happystar
28.06.2020 5 z 5

Parádní série, nechtěla jsem aby tato kniha skončila. S 1.a 3.dílem nejlepší. Už čtu "Před námi". Když jsem četla recenzi u 1.dilu, že slečna čte sérii opakovaně,nechápala jsem, ale teď už chápu!

Jaňula08
21.06.2020

Musím říct, že nemůžu uvěřit faktu, že to skončilo... napětí, láska, nenávist, sex,... všechno tohle a mnohem víc mě zaměstnalo v přepočtu na strašně krátkou dobu, protože jsem nemohla čekat na to, jak to všechno dopadne! K narozeninám jsem dostala prémiový, rozšiřující 5. díl, tak se na něho moc těším!

Petraj365
19.06.2020 4 z 5

Tato série je super. U tétk knihy mě jen moc nenadchnul ten konec. Bylo to divně poddané. Ty skoky v čase si myslím byly zbytečné. Úplně mi to rozhodilo pocit z posledního dílu, který se mi do té doby moc líbil. Stále jsem čekala jak se z toho dostanou a pak to bylo tak rozkouskovaný. Škoda, ale i tak super. Moc jsem si to užila

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Závěrečného dílu jsem se nemohla dočkat. Byla jsem neskutečně napjatá, jak to vlastně s Tessou a Hardinem dopadne. Na začátku jsem byla neskutečně naštvaná na Hardina, veškerý jeho vývoj z předchozích knížek byl v tahu, ale asi prostě potřeboval spadnout až na dno, aby se od něj mohl odrazit. Pak jsem zase byla naštvaná na Tessu, která se chovala, jak ledová královna, i přestože ji na Hardinovi záleželo. No a na závěr jsem byla naštvaná na autorku, protože ty časové skoky mi přišli strašně uspěchané a nedotažené. Myslím, že se s nimi dalo mnohem víc vyhrát. Celkově to podle mě byl nejslabší díl série, ale i přesto jsem se s ním nakonec smířila, protože celá série se stala mou srdcovkou.

Petra024
28.05.2020 4 z 5

Určitě obsahuje SPOILER!!
Další příběh Hessy. Tento díl byl dobrý tak do 3/4 než přišel konec ten mě zklamal byl zakončen divně. Konec rozdýchávám ještě teď byla jsem zmatená z toho a ještě jsem. Začalo to už u kapitoly 75. poslední větou a najedou byla kapitola 76. kde už bylo o dva roky později. Kniha byla vtipná i smutná. Také se mi líbilo že se z Hardina stal „Poloviční gentleman“ uklidnil se a nebyl tak výbušný. Co bylo pro mě šok bylo to že se Hardin a Tessa neviděli dva roky což mi přijde neuvěřitelný. Zrovna na Hardina. Také mi přišlo divné, že Hardin nebyl na Tessy oslavě nebo že si Tessa nechala udělat tetování a Hardin si vzal zase piercing. Mám spoustu otázek, který mi leží v hlavě a nedokážu si to vysvětlit. První, druhý, třetí i 3/4 čtvrtého dílu byly skvělý ale ten konec!? Mě to přijde že autorka nevěděla, jak má knihu zakončit. Mám ráda tuhle sérii a jsem zvědavá na 5.díl který mi už leží v knihovně a doufám že mě nezklame jako tento díl. Doporučuji těm co milují tuhle sérii aby si to přečetly ale připravte se na konec.

Vendula0808
12.05.2020 3 z 5

Pekne se mi cetla.. "Holcici cteni " :)

TessV
10.05.2020 5 z 5

Za mě byla tato knížka naprostá BOMBA!
Do 3/4 knihy jsem byla nadšená, hltala jsem každou stránku a nevěděla jsem, co bude na té další...ale ten konec!?! Ten jsem musela rozdýchávat ještě pár hodin po dočtení! Byla jsem zmatená, naštvaná, překvapená a šťastná i smutná zároveň. Mě kniha úplně pohltila...takže jestli chcete něco co Vás dostane, podle mě je tohle to pravé.

Blueberry.hd
05.05.2020 2 z 5

U této série mám ošklivý pocit, že čím víc dílů, tím horší. Nelíbí se mi, že od půlky třetího dílu pochybujete o všem, co jste dosud věděli.
Mrzí mě to, ale utla bych to v polovině druhého.

AnnieR.
05.05.2020 5 z 5

"Jenom protože že tě nemůže milovat jak chceš, to neznamená, že tě nemiluje vším co má." - L. Payne

Tuto knižní sérii jsem dostala k Vánocům. Hurá. After není úžasná knížka, má spoustu chyb a spoustu nedostatků, ale nikdy mi snad tak kniha nepřirostla k srdci. Je spousta lepších knih, příběhů, ale ani nevím proč, na Hardina s Tessou nemohu zapomenout. Tahle pitomá knižní série byla furt dokola, pořád to samé - láska jak trám, hádky, sex, láska jak trám,... V každém díle jsem četla o tom samém, ale bylo to tak čtivě napsané, že mě to neotrávilo. Tessa byla najivka a Hardin zmetek. Kdyby se ke mě někdo takhle choval, hned bych ho poslala do nepatřičných míst. Ona měla boží trpělivost a tajně doufala, že se Hardin změní a on se doopravdy změnil... v posledních kapitolách... Dopadlo to podle mého očekávání.

Kdybych měla srovnat knihu a film (první díl) tak je to snad úplně něco jiného než jsem četla. A to bylo fajn. Díky rozdílnosti jsem měla hned dvě díla. Ale obě věci jsou tam, někde kde se nachází srdce, úplně na stejném místě.

Děkuji Anne, za toto dílko a těším se na - Před námi, těším se, až se dozvím... něco více o životě Hardina, ale to už je na jiný komentář.

„Vždycky mě taháš za nervy! Neustále se se mnou hádáš! Chodíš na rande se Zenem, to mám na mysli, kurva! Myslíš, že se mi tohle líbí? Myslíš, že se mi líbí, když nade mnou máš plnou kontrolu? Nesnáším, jak se mi dostáváš pod kůži, nesnáším to, jak na tebe nemůžu přestat myslet!" - Hardin Scott

Taky to nesnáším. -A.

Pralinka1910
27.04.2020 4 z 5

Během čtení předcházejících dílu jsem nevěděla zda budu patřit mezi čtenáře, kteří knihu chválí nebo mezi ty, co ji zatracuji. Poslední díl to rozhodl-vztah obou hlavních hrdinu konečně uzrál a dospěl - dávám palec nahoru.

LadyAlena
19.04.2020 4 z 5

nejlepší díl celé série

Ee_v_ee
07.04.2020

Neco uz mam z tohoto zanru nactene, ale za me, tohle byl ten nejvetsi brak ze vsech. Chtela jsem to zabalit uz v pulce prvniho dilu, ale to bych nebyla ja, abych to nedocetla. Na knihu z Hardinova pohledu uz nemam. Tohle bylo od zacatku do konce hrozne. Dva dospeli lide na urovni pubertaku a to ty pubose jeste urazim. U prvniho dilu cely jeden semestr rozvlekly na 600 stran. Pri cteni mate pocit, ze ubehla silena doba, ale ve skutecnosti jsou to jen 2 dny, kdy se hlavni hrdinove staci 7x pohadat, 3x se rozejit, 4x si to odpustit, 13x si to rozdat a jeste se mezitim tak 3x podvest. Clovek doufa, ze to alespon zachrani ten sex, ale vzruseni asi takove, jako pri poslechu Babisova projevu. Posledni kniha zklamala asi nejvic. Totalne odflaklych 330 stran (coz je zhruba o polovinu kratsi nez predchozi dily). Bylo to, jako by se autorce uz nechtelo nic psat, ale aby ukojila ctenare, nacpala na poslednich 5 stranek 22 let spolecneho zivota hlavnich hrdinu. Naprosty opak predchozich zdlouhavych rozvleklych knih. Vec ze ktere se dalo tolik vytriskat a vydala by jeste na jednu knihu... I kdyz na druhou stranu, dikybohu za to, jinak bych to cetla jeste ted a ta agonie by trvala jeste dele. Tohle se cele opravdu nepovedlo.

knihomolka78
07.04.2020 2 z 5

Zakončení této série se mi vůbec nelíbilo. Kniha byla sice výrazně kratší, než předchozí díly, ale i tak byla docela zdlouhavá a to, co by čtenáře opravdu zajímalo (jejich vztah, který byl v předchozích dílech řešen dost dopodrobna), bylo naopak dost zkrácené. Nelíbilo se mi, jak se na konci knihy děj několikrát posouval po několika v letech. Závěr se dle mého názoru vůbec nepovedl. Chybělo tam napětí.

Nicolka77
27.03.2020 5 z 5

Mě to zase tak moc bavilo, nebylo tu ani tolik hádek a usmirovami formou sexu. Hlavně se tu ukazovalo jak se Hardin kvůli Tesse dokáže změnit. To se mi hodně líbilo.
Jediný co, Tak konec knihy byl dost predvidatelny..(myslím tím, když se tam objevovali věci, za 2 roky atd..) To mě asi ani nepřekvapilo, spíše jsem to čekala.
Jinak mě celá série knih velmi bavila! :)

Lutzinka
17.03.2020

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Tak jo...ten příběh měl potenciál - nevinná naivní šprtka se zamiluje do démonama poznamenanýho hajzla a jejich láska změní svět...Vypadalo to jako klasická romanťárna, což naznačoval i film, kterej byl mimochodem povedenej.
Knížka se četla sama, ale proboha,!!! Opakovat 4 díly pořád dokola stejnou zápletku - hádka, rvačka, sex, omluvy, další šance - to bylo vážně moc...nechápejte mě špatně...já Tesse a Hardinovi fandila od začátku, ale to, co konečně přišlo na konci Pouta mělo přijít na konci Polibku...
Tohle bylo psycho...takhle to prostě fakt být nemá...
Máte potkat JEHO, máte se NESNÁŠET, má vás to ZMĚNIT, má to změnit JEHO, máte dělat KRAVINY, má vám dojít TRPĚLIVOST, má přijít ROZCHOD, pak si máte dokázat, že se MILUJETE, a pak si máte ODPUSTIT...to má být LÁSKA...
Tady byla za lásku považovaná nemoc, neustálý šlapání po vlastní hrdosti, absence rozumu a neustálý ubližování..
Takže tak...