Pouto

Pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308741/bmid_pouto-wsF-308741.jpg 4 1116 204

After série

Život Tessy a Hardina je plný překvapení. Jejich vztah je osudový, přestože neustále zkoušený další a další překážkou, které se jim staví do cesty. Šokující pravdy o obou rodinách, které vyplavaly na povrch, nasvědčují, že mezi milenci není velký rozdíl. Tessa už dávno není milá, naivní a poslušná dívka, kterou byla, když poznala Hardina, právě tak jako on už není nemilosrdný, mrzutý potížista, do kterého se bezhlavě zamilovala. Tessa má pro jeho výbušnou povahu pochopení a jako jediná dokáže utišit jeho rozbouřené emoce. Hardin Tessu potřebuje. Čím víc pravdy o jeho minulosti však vychází na světlo, tím víc se poddává démonům svojí minulosti a Tessu i ostatní blízké od sebe odhání. Tessa se už vzdává naděje, že ho dokáže zachránit. Jedině že by obětovala samu sebe. Stojí jí však láska za tak vysokou cenu? Tessa se odmítá vzdát bez boje. Za koho však ve skutečnosti bojuje? Za Hardina, anebo za sebe samu? Čtvrtá kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.... celý text

Literatura světová , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

After Ever Happy , 2015

Ivanka83
Ivanka83
10.09.2019 4 z 5

A je to :-)
Hezký. Celá série se mi líbila. Pěkně se to četlo.
Jen ke konci to bylo až moc rychlé. Ale podívat se o 20 let později bylo fajn :-)

Summer7
Summer7
10.09.2019 3 z 5

Tak dočtená celá série. Jak se prví dva díly četly úplně sami, tak poslední dva naopak, nemohla jsem se pořádně začíst, protože se tam opravdu opakuje pořád to samé. Vlastně už teď nevím, co se stalo v druhém díle a co ve třetím.. Oba dva mě pak už svým chováním slušně rozčilovaly.
No poslední díl jsem přečetla ze zvědavosti, byť happy end jsem samozřejmě očekávala. Začátek posledního dílu celkem drsný, opětně se ukázalo, že Tessa sebou nechá zametat a vběhne Hardinovi do náruče kdykoliv, ať jí udělal, co udělal (viz. Londýn). Naštěstí pak teda sebrala veškerou odvahu a začala žít sama a odešla.
Moc mi nesedělo, že z ničeho nic se hrdinové nevidí několik měsíců i let, když předtím bez sebe nevydrželi ani minutu. Přišlo mi, že autorka to chce mít už rychle za sebou a ukončené. Což je celkem škoda, vzhledem k tomu kolik mají předchozí díly. Špatně rozloženo, místo 3 knih s tolika stranami, kde je popsáno stále to samé v časovém rozmezí cca 1 rok se mohla více věnovat a rozpracovat poslední díl a popsat, co se dělo během těch ostatních let.
Více rozvinout, kam se kdo posunul apod.. no škoda.
Celou sérii nehodnotím tedy špatně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Byť se jedná o klasickou a ohranou zápletku bad guy a good girl, tady to nabírá úplně jiné obrátky. Akorát, že všichni víme, že ve skutečnosti takto toxický a komplikovaný vztah většinou nekončí happy endem a ten zlý kluk se málokdy změní a pohádka se nekoná.
Ale je to young adult, tak proč ne :-).
Jestli se k sérii někdy vrátím, tak asi jen k prvnímu dílu :)

luzajickova
luzajickova
10.09.2019 5 z 5

♥Hardin a Tessa♥
Autorku Annu Todd sem si strašně oblíbila a díky ní jsem začala číst knihy
Kniha se četla velice rychle a příjemně... Určitě někdy zase přečtu jelikož je to moje jedna z nejoblibenějších serii♥

Nikyna8
Nikyna8
08.09.2019 5 z 5

Dočteno,mohu s klidnou myslí říct, krásná série.
Někomu se líbí někomu ne.
Někdo zavrhne a někdo pochvalí. Myslím si, že je to i rozpoložení v jakém se člověk nachází.
Já za sebe mohu celou sérii doporučit.

DancerAnnBooks
DancerAnnBooks
29.08.2019 5 z 5

Tahle série mi přišla vážně dokonalá . Je mi sice strašně líto , že je to poslední díl , ale u dokonalého zakončení jsem se rozbrečela a to už hodně znamená , protože já u takových věcí , i když je to hodně smutné nebo prostě hezké , nebrečím . Kromě prvního dílu , který jsem četla trochu dřív než ostatní , jsem ty 3 díly přečetla do týdne . do téhle série jsem se vážně zamilovala , sic autorka mohla teen konec trochu prodloužit .(POZOR SPOILERY) Myslím tím třeba jak Tessa otěhotněla s 1. nebo i 2. dítětem a taky tam mohlo být více textu o jejich životě jako o rodině , ale i přes to se mi tento díl vážně hrozně líbil . Děkuju autorce za tak úžasnou knižní a brzo i filmovou sérii . Knize nemůžu dát jak jinak než 5/5 bodů .

dancav28
dancav28
22.08.2019 3 z 5

Tento díl byl pro mě asi nejslabší. Je fajn, že to autorka nějak zakončila, ale posledních 30 stránek jsem četla jen z principu. Konec byl uspěchaný.. Připadalo mi, že to autorka už chtěla mít za sebou.

RosMeggie
RosMeggie
18.08.2019 3 z 5

Já Vám nevím, na jednu stranu jsem vážně ráda, že děj měl nějaký pořádný konec, že jsme si nic nemuseli domýšlet a podobně.. ale, docela mě to zklamalo, popravdě celý tenhle díl.. Byl takový chaotický, pořád se tam skákalo v čase a moc jsme nezjistili, co se dělo mezitím.. Nějak mi to nepřišlo jako After, ale už nějaká jiná kniha o úplně jiných postavách.

Pokud bych měla zhodnotit celou sérii, tak bych ji asi příliš nedoporučila, možná jen těm, kteří už vážně neví, co si přečíst a mají spoustu času. Nejde o to, že by After bylo vyloženě špatné, ale pořád se tam opakují stejné situace, které se vyřeší stejným způsobem a už při čtení druhé knihy Vám to začne lézt na nervy..

Jsem ráda, že jsem si přečetla Hardinův a Tessin příběh, ale ke knize se asi už nikdy nevrátím.

S láskou,
Rose

silvinek
silvinek
15.08.2019 4 z 5

U celé série jsem se několikrát přistihla, že jsem některé části jen proletěla očima, když se neustále opakovalo to samé. Tessa i Hardin mi dost často svým chováním lezli na nervy, zbytečně si všechno komplikovali sami. I přesto jsem si ale užívala pasáže, kde se nehádali. Nejvíc mě bavila druhá polovina posledního dílu, která byla ale zbytečně uspěchaná a je podle mě škoda, že autorka raději nezkrátila předchozí díly a víc nerozvedla život Tessy a Hardina po napsání jeho první knihy.

ElaMi
ElaMi
13.08.2019 3 z 5

Keď som dočítala poslednú stránku, myslela som si, že sa rozplačem... od radosti, že som to konečne dočítala. Tento posledný diel za mňa bol určite najlepší, ale celá séria bola o tom istom ako sa hádali, rozchádzali a zase schádzali a strašne sa to ťahalo. Niekedy mi postavy vážne liezli na nervy.

genikuxik
genikuxik
08.08.2019 3 z 5

Viděla jsem film a ten nebyl špatný, tak jsem si řekla, že zkusím knížky...přečetla jsem všechny a katastrofa...1-3. díl se pořad opakovalo to samé - hádky - usmíření - opuštění - přilezení zpět. Pořad dokola...Poslední díl mi přišel nejlepší, protože tam už se konečně něco dělo. Ale tato série u mě zůstane zapomenuta a rozhodně ji nikomu nedoporučím.

lily_maleckova
lily_maleckova
05.08.2019 5 z 5

Skvělý závěr celé série! Sice skončila tak, jak jsme asi všichni čekali, ale moc se mi to líbilo. Doporučuju :)

Verunka926
Verunka926
28.07.2019 5 z 5

Za mě nejlepší díl...I přesto, že konec byl "trochu" uspěchaný, se mi knížka moc líbila.

petraj30
petraj30
22.07.2019 2 z 5

V předchozích knihách spisovatelka popisovala téměř každou vteřinu a do posledních 60 stránek této knihy nacpala 18 let, někde bych stránky ubrala a na konci hodně přidala, jak to dopadlo s ostatními, jsem se taky nedozvěděla

kklepkaa
kklepkaa
21.07.2019 1 z 5

Tak tahle série je definitivně moje guilty pleasure. Nejde jí dočíst, aby se vám nedostala pod kůži.

Většinu času to sice bylo utrpení, ale i tak má člověk opravdu pocit, že s postavami i dýchá. Závěr byl jednim slovem divnej. Skáče se v ději po rocích. A neni to úplně to, co po tom všem čekáte... Trochu to vypadá, že autorka už pospíchala, aby to měla z krku. Po tom nespočtu stránek nějak nechápu proč (myšleno předchozí díly). Tohle bylo minimálně na 1 hvězdu dolu.

A trochu to vypadá, že autorka si připravila půdu pro Londonův příběh. Jinak totiž nechápu, co ten konec měl znamenat. Uvidíme.

Taky se tu dá objevit dost blbostí, ale na druhou stranu se tu dá najít i, a to chybí spoustě knih podobného ražení, určitá reálnost a to platí pro celou sérii. A rozhodně se mi tahle série líbila víc, než celý 50 Shades...

Knihomolka97
Knihomolka97
16.07.2019 5 z 5

Sérii jsem četla už před nějakým časem a naprosto jsem se do ní zamilovala. První díl je rozhodně nejlepší a tento poslední pro mě asi nejslabší, ale přesto krásný.
Hardin a Tessa je moje oblíbená knižní dvojice. Teď už i filmová. :-)

Googies
Googies
11.07.2019 5 z 5

Vubec mi nevadilo, ze to nakonci bylo tak rychle. Aspon to jen shrnula. A mela jsem co delat, aby mi neukapla slza.

pavla9879
pavla9879
08.07.2019 3 z 5

Mrzí mě poměrně dost uspěchaný konec, jinak se mi celá série moc líbila. I když musím přiznat, že mi v tohle díle Tessa lezla vážně na nervy :D

Ninde
Ninde
02.07.2019 4 z 5

Dávám o jednu hvězdu méně :) za uspěchaný konec.
Jinak se kniha se četla dobře, ale nejlepší stejně byl první a druhý díl.

Niky91
Niky91
30.06.2019 3 z 5

Tato sága měla předurčeno, jak skončí. Průměrné zakončení.

llllucka
llllucka
30.06.2019 3 z 5

Série začala výborně, další díly už jsou jen o tom, jak se neustále rozcházejí a zase dávají dohromady. Tessa je slaboch, Hardin je hazlik. Kdyby to autorka napsala do 2 knih, účel by to splnilo. Poslední díl jsem přečetla, abych si to uzavřela, ale kdyby ne, nic by se nestalo. Škoda, že autorka potenciál z prvního dílu nevyužila.