Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2344 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

Annisem
20.07.2021 3 z 5

Kniha mě moc neoslovila.

Malíček
14.07.2021 2 z 5

Bohužel se musím připojit k ostatním zklamaným komentářům a recenzím na tuto knihu. Rozhodně jsem od ní očekávala mnohem víc, zvláště po zhlédnutí filmu. Děj se na můj vkus hrozně táhl, styl psaní mi asi vcelku sednul, ale příběh sám o sobě byl prostě nudný.

Hellothere
06.07.2021 2 z 5

*konkrétně 2 zlomená srdíčka*

Tohle pro mě bylo hrozné zklamání, které jsem ale svým způsobem očekávala a to hned z několika důvodů. Filmy se mi nelíbily, herečka co hraje Tessu je mi nesympatická - to mě bohužel ani během knihy nepustilo, protože její postava je vážně neskutečně otravná a pořád jsem tam tu herečku viděla - Hardin docela ušel, ale přišlo mi hrozně vtipné, že hrál malého Voldemorta v HP a teď hraje Hardina, prostě můj smysl pro humor - don't judge me, thanks. Často se mi stává, že knihy jsou lepší jak filmy a protože jsem nutně potřebovala přijít na to, co na tom lidi tolik obdivují (nepřišla jsem na to) rozhodla jsem se zkusit i knižní verzi. Bohužel to byl snad ještě větší propadák.

Bylo to jedno klišé za druhým, kniha vlastně nemá žádný hlubší děj ani zápletku (kromě konce) a jediné co se tam odehrává je hádka a následně usmiřovací sex. Pořád dokola. Já osobně nejsem ani za mák zastánce Wattpadu a chápu, že tohle je pravděpodobně můj osobní problém a není to problém knihy samotné, ale tady ta wattpadová naivita je a ničím se to nedá zakrýt.

Nejsem si jistá, jestli se pustím i do dalších dílů, ale zase to není jako u knihy Má lady Jane, kdy jsem kategoricky řekla ne druhému dílu. Takže si pokračování nechám otevřené a uvidím, jestli se k tomu dostanu. Možná až jednou budu mít náladu si na něco zanadávat, tak vím, že tohle je jistota.

CruelladeVil
06.07.2021 1 z 5

After aneb erotika pro děti a mládež?

Podle popisu knihy a mnoha doporučení jsem čekala něžnou romantiku s laskavou dívkou a drsným tvrďákem, který se nakonec ukáže jako citlivý a pozorný mladý muž.

Místo toho jsem dostala hrubou erotickou slátaninu. A Hardin? Problémový, vulgární, neomalený kluk se sklony k alkoholismu a agresivitě se mi opravdu nezamlouval.

Autorčin styl psaní byl navíc velmi jednoduchý. Kniha se vlastně dělila do tří neustále opakovaných částí: velmi dlouhá hádka, ještě delší sex na usmířenou a nakonec krátká část, kde by se dalo říct, že je mezi Hardinem a Tessou vše v pořádku.

Korunu tomu nasazuje žánr Pro děti a mládež. Kdybych tuhle knihu četla v tomto věku, asi bych měla velmi pokroucenou představu o tom, co je zdravý a dobrý vztah mezi partnery.

Co dodat? Asi jen to, že přidáním nahoty a sexu vaše kniha nebude lepší. Za mě opravdu ne.

Velký palec dolů posílá
CruelladeVil :)

Peslik
18.06.2021 3 z 5

Jste si jistí, že je to "Pro děti a mládež"? Já teda nevím.....
Asi 100 stran do konce jsem přemýšlela o čem to ještě bude, co se stane, že musí být pokračování....no je to takový výmaz hlavy, který se čte rychle, ale je vlastně stále o tom stejném.....hádky, usmiřování, sex...... . Po vlně thrillerů to bylo fajné rozptýlení :D :D

Dizzy3
10.06.2021 5 z 5

KOKTEJL STMÍVÁNÍ A TEENAGE 50 ODSTÍNŮ ŠEDI....Ale!...vážně se nešlo odtrhnou! Jooo je to prostě romantika a je to místama vážně vtipný, i když to tak nevypadá, když na sebe obě hlavní postavy v podstatě v celé sérii jen ječí a střídají to se sexem a jo měli by se jít někam léčit oba, ale snad u žádné knížky jsem nedostala tolik infarktů jako doteď. Je pravda, že je předvídatelny, že se vždy něco šílenýho stane, ale mne pokaždé spadla brada, musela jsem knizku odlozit a rozdychat to, je to perfektne promyšlený, i když to působí jednoduše... zkrátka myslela jsem si, že to budu mít jako oddechovku před spaním, ale už dva dny nedělám skoro nic jiného než, že to tu hltám jak nejaká puberťačka do dvou do rána a jsem strašné nervozni jak to cele dopadne :D čeká me poslední díl ze série a jestli spolu nebudou, tak mě asi klepne :D

Juliette
08.06.2021 1 z 5

Tak toto by se dalo shrdnout velmi krátace. Prostě "50 odstínů" pro náctileté. Nevim, kdo mě štval více jestli hlavní hrdinka nebo hrdina....

kvetinkovedny
30.05.2021 odpad!

(SPOILER) 0*/5
Jaká je nejhorší kniha, co jste kdy četli?

Než jsem se pustila do After, byli na mém seznamu dva žhaví kandidáti na nejhorší YA knihu: DIMILY a Zaslíbená. A přestože jsem u After zvládla přečíst jenom půlku, těch 260 stránek mi stačilo k tomu, abych mohla s čistým svědomím prohlásit, že After je to nejhorší, co jsem kdy četla.

Pokud si chcete dosyta vychutnat mé utrpení a přečíst si ukázky z knihy, koukněte se do výběru After. Ale nyní již k mému hodnocení.

Jako obvykle začnu s pozitivy. V tomto případě tedy spíš pouze s jedním pozitivem: After je neskutečně čtivé. Žádné popisy, jen dialogy a drama. Díky tomu jsem se do čtení vůbec nemusela nutit, šlo to úplně samo. Ale že bych si to užívala, to opravdu říct nemohu.

Celý příběh se točí kolem dvou hlavních postav: Tessy a Hardina.

Tessa je taková ta slušná holka, co se raději učí než paří. Známe to, prostě vzorňačka. A když nastoupí na vysokou, stačí, aby ji Hardin jednou urazil (ano, protože od počátku byl prvotřídní sympaťák) a už byla jeho. Koho zajímá, že má nějakého kluka Noaha, co ji miluje. Jestli něco nesnáším, tak je to podvádění, a číst o těchto Tessiných eskapádách mě naprosto vytáčelo. Kdyby alespoň Noah byl debil a Hardin dobrej. Ale to ne.

Protože Hardin je ten nejhorší ze všech knižních fuckboyů. Omlouvám se za to označení, ale žádné jiné dostatečně nevystihuje Hardinovu podstatu. I já si občas ráda přečtu knihu o nějakých „bad boyích“, kteří ve skutečnosti nejsou tak špatní, jak by se mohlo zdát, nebo se změní (ač je to nerealistické). ALE. PROBOHA. Hardin všechny kolem sebe uráží, vzteká se, nadává, rozbíjí věci, pije (i když tvrdí, že ne) a je jednoduše neskutečně nEoDoLAteLnÝ! Není na něm jediná přitažlivá věc, tedy kromě toho, že očividně „má nějakou přehlubokou hloubku“.

No a o čem je celý příběh? O tom, jak Tessa s Hardinem po sobě lezou (sámo, že na ochranu ani nepomyslí, pohlavní nemoci, co je to?), pak se pohádají, on ji uráží, ona brečí a naříká, že ji Hardin nemiluje, ale alespoň že jí miluje te n Noah! Následně to Noah zjišťuje, naštve se, ale hned jí zase odpouští… a Tessa ho podvede téměř okamžitě znovu! A TOHLE JE OPAKUJE POŘÁD DOKOLA. A neuvěříte, jak Hardin a Tessa svému vztahu říkají… Láska. Ach, ano. To byl ten okamžik, kdy jsem tuhle knihu vyhodila z okna.

Jednoduše: Tohle bylo příšerný. NAPROSTO. PŘÍŠERNÝ. Nervy drásající shitpříběh. O naprosto, NAPROSTO toxickém vztahu dvou naprosto, NAPROSTO toxických lidí. Plný nelogičností. Citového teroru. Přenosu pohlavních chorob. Ale rozhodně ne o lásce. Nejhorší na tom všem bylo, že do svého stupidního dramatu zatáhli ještě chudáka Noaha, který z nějakého naprosto nepochopitelného důvodu Tessu pořád, bez ohledu na to, co udělala, miloval.

Pokud chcete knížku, u které budete trpět od začátku až do konce, tohle je ona. Jinak se tomuto odpadu vyhněte jak čert kříži. (I když v tomto případě After je ta pekelná záležitost.)

Vždycky jsem měla za to, že ničit knihy je zločin, ale AFTER reading this „book“ si nepřeju nic jiného, než aby všechny výtisky tohoto paskvilu skončily roztrhané v modrém kontejneru. (Aby se z toho papíru mohl vyrobit toaleťák, to je přece jasný.)

A moc vás prosím. Pokud je vám více jak 20 a pořád vám Hardin připadá neodolatelný a sexy, domluvte si schůzku s terapeutem. Myslím to vážně. Jednou mi poděkujete.

Kaya77911
21.05.2021 1 z 5

Tuhle recenzi jsem se rozhodla rozdělit na části, tak snad to bude dávat smysl...
1. Postavy. Máte tady hlavní hrdinku Tessu, která tu je prezentovaná jako hodná, nevinná a chytrá holka, ale ani jedno se k ní nehodí. 2 roky chodí s Noahem, ale když potkává nepříjemného a namyšleného Hardina není si vztahem jista. Tessa je prostě a jednoduše sobecká a úplně blbá (třeba když si pozve Noaha, pak odjede za Hardinem a Noaha nechá u sebe na koleji, zatímco spí s Hardinem? To je tak hnusný až se mi z toho chce zvracet). Další postava ke které se chci vyjádřit je výše zmíněný Hardin. On má nějaké problémy, ale místo aby je řešil jako normální člověk, je hnusný na Tessu (která se do něj kupodivu stejně zamilovala). Hardinův myšlenkový pochod bych přirovnala k myšlenkovému pochodu... já ani nevim... žížaly?
2. Romantická linka. To je jedna z nejhorších věcí na této knize! Věty tipu ,,chci být lepší kvůli tobě” nebo ,,nezasloužím si tě” nebo to, ze si Tessa a Hardin 10x na třech stránkách řeknou ,,miluju tě” mě vážně irituje! Toxických vztah tady radši moc rozvádět nebudu, ale řeknu vám to, že Tessa se s Hardinem co tři stránky hádá a pak to řeší sexem, který tu je popsán opravdu moc a... fujky (a to jsem si myslela, že po Nikdynoci mě už nic nepřekvapí).
3. A poslední sloh a styl vyprávění. Tohle byla asi jediná pozitivní věc na tomhle celém... něčem. Bylo to napsáno docela čtivě a kapitoly byly krátké. To ale nic nemění na obsahu, který byl naprosto o ničem a postrádal smysl nebo hloubku (tohle jsou pro tuto knihu evidentně sprostá slova).
Takže abych to nějak shrnula: klišé, toxické postavy a hloupý děj. Do dalších dílů se pustit neplánuju.

Klesňa
16.05.2021 1 z 5

Tak tuhle knihu jsem dostal ve výzvě #vybermiknihu, kterou jsem si ironicky vymyslel já. Tušil jsem, že budete zákeřní a dostanu něco, co bych v životě nečetl. Tohle ale byla velká podpásovka! Obecně mi tenhle žánr nevadí. Četl jsem třeba Muffin a čaj a když je kniha napsaná dobře, zvládnu i příběh o zamilovaném páru. Sám takové knihy nevyhledávám, ale nemám nic proti nikomu, kdo to rád má. ALE TOHLE??? Kdyby to nebyla výzva, tak určitě nedočtu. Tímto chci moc poděkovat holkám @dnes.ctu a @danca_rada_cte , které zorganizovaly společné čtení a všem, kteří se do něho zapojili. Díky tomu jsem u toho vydržel. Jediné co mě na knize totiž bavilo, byly komentáře holek, které nejednou chtěly skočit z okna, prostřelit si hlavu, nebo jinak ukončit trápení z této knihy. Za mě je to opravdu brak (a proklínejte mě jak chcete). Celý příběh jde popsat asi třemi větami. Toxický vztah, kde se holka nechová na svůj věk. Každá hádka končí sexuálními hrátkami. Hardin je hajzl a Tess opravdu slepě zamilovaná (já bych spíš jednoduše řekl, že je blbá). Nechápu, jak tento příběh může být tak dlouhý a že to někoho baví číst. Neustále se tam opakuje vzorec: hádka, usmíření a sex. A to je vlastně všechno! Vždycky, když se jejich rty spojily a Tess ucítila chvění po celém těle, rval jsem si vlasy, protože jsem věděl, že mám před sebou dalších pár stránek o sexu (zase!!!). Kromě jednoduchosti příběhu mě taky zarazilo, že je tahle slabší verze 50 odstínu určená pro mládež. I když podle mě ví asi o sexu víc, než sama VYSOKOŠKOLAČKA Tess. Přemýšlel jsem nad tím, proč je vlastně tahle kniha oblíbená. Napadlo mě jen srovnání s fanoušky fotbalu. Ti jsou taky vždycky nejchytřejší a ví, co kdo udělal blbě. Podobně asi baví holky číst o tom, jak je jedna holka slepá, aby se pak mohly pochválit a říct si, že ony by to v životě neudělaly. Už jen to, že kniha vznikla jako fanfikce na Harryho z One Direction by mělo být varováním! Je to jako číst si tajné touhy „paní spisovatelky“, která je podle mého někde na úrovni Tess. Za mě určitě NE!!! Je to horší jak Bravo poradna!!!! IG: @klesnacte

Keka
07.05.2021

Knihu jsem četla minulé léto a moc jsem si jí užila. Už se těším na další zfilmování filmu, ale trošku mně mrzí, že tam toho je hrozně málo. Vím že se do toho filmu všechny informace nevejdou, ale když někdo nečetl knihu tak nepozná rozdíl. Jinak ty postavy mi hrozně sedli

Lejčís
07.05.2021 1 z 5

Knihu jsem si přečetla, protože film mě moc nevzal a bylo mi řečeno, že kniha je lepší.. no.. dle mého názoru je kniha horší :) Tessa mi přišla jako strašně naivní ufňukaná slečna, která prožije ve 20ti první zklamání v lásce a hned je dospělá a ví naprosto vše o životě.. a Hardin? To jako vážně? Jestli tohle je fanfikce na Harryho Stylese, tak to teda chudák Harry Styles, který asi může být rád, že ve skutečnosti je na kluky... a to, co na konci provede Tesse - myslím, že každá normální holka by ho kopla do zadku, ale tato série má překvapivě 5 dílů, takže je všem jasné, že to Tessa neudělá, což mi přijde fakt hodně nereálné a totálně mimo mísu. Ale budiž, vše bych přehlédla, kdyby kniha nebyla celá jen o tom, jak se hlavní hrdinové pohádají a usmíří, znovu pohádají a znovu usmíří a tak stále dokola. Asi si dokážete představit, jak to jejich usmiřování ve většině případů probíhá, což je převážně právě ten důvod, proč knihu puberťačky (možná i puberťáci) tak zbožňují. My starší už však oceníme spíše propracovanější erotiku, když už se tedy jedná o new adult a ne young adult :) za mě dobrý na takové to puberťácké odreagování, i když osobně bych to nedoporučila, nicméně každá kniha má své čtenáře :)

Lucynell
06.05.2021 5 z 5

Poté co jsem viděla film, jsem dostala tuto knížku a vůbec nezklamala. Je nabitá emocemi od začátku až do konce a kam se na ní hrabe film. Krásný romatický příběh s nečekaným koncem pro ty jež příběh neznají. Vřele doporučuji všem romantickým duším.

neubam02
04.05.2021 5 z 5

První díl je z celé série asi nejlepší. Konec přinese šok a slzy snad každému, kdo knihu čte. Doporučuji všem, kteří chtějí zažít romantiku a pořádnou dávku emocí!

3322
04.05.2021 1 z 5

Tutu knihu doprovázelo velký halo. Myslím to vážně moje kamarádky které nikdy moc nečetli tak tuhle knihu vážně miluji. Básnili o Hardinovi „Překrásný kluk s temnou minulostí se zlatým srdcem." A já chtěla vědět co je na této knize tak úžasného. Je to něco vážně čtivého? Nebo je to ta osudová láska Tessy a Hardina? Je to takový skvost?
No musím se přiznat s knížkou mám podivný vztah.
Je to čtivé a zároveň jízda emocí, ale zároveň mě zaráží proč tam proboha není varovaní. V knížce najdete vážně toxický vztah které dívky asi miluji? Neberte mě špatně já jsem milovník hate to love romantiky, ale after prosím ne. Co se týče postav Tessa taková Mary Sue- která je jiná než ostatní protože čte, naivní nevinná dívka . A nesmí chybět bad boy Harry ehm Hardin. Pardon. Který mě jako postava bavil. Mužů s čistým srdcem říct že se kniha čte rychle. A teď se dostávám k bodu kdy jsem si řekla měla tato kniha zůstat na wattpadu. Za mě i ano. No zkratka protože sebe mám moc ráda. Si přečtu i další díl.

vendy6619
03.05.2021 odpad!

Jedno velký ne!

Ginny123
01.05.2021 5 z 5

MILUJU TO!
Tohle byla úplná emocionální jízda.
Chvílemi jsem se culila od ucha k uchu, chvíleme se nervózně klepala a chvílemi jsem i brečela.
Už od první chvíle, co se Tessa s Hardinem potkali jsem je spolu milovala a nemohla jsem se dočkat, až se dají dohromady. Na knihách miluju romantickou linku, a té tady bylo až až - takže pro mě ideální. Jiný hlubší děj od knihy nečekejte.
Co mi na knize vadilo bylo trochu přehnané chování postav v určitých situacích. A to nejen hlavních, ale i vedlejších. Chovaly se přehnaně přátelsky, pak zase přehnaně nepřátelsky. Taky Tessino zaměstnání mi přišlo docela nereálné, ale chápu, že bylo potřeba pro děj.
U Tessy se mi opravdu nelíbilo, jak se rozešla se svým klukem, jako kdyby pro ni nic neznamenal, a to spolu chodili několik let!
Ale i tak jsem hltala stránku za stránkou a nemohla se odtrhnout. A ten konec?! Celé jsem to hrozně obrečela..

Cress
29.04.2021 1 z 5

Asi začnu s hlavní hrdinkou Tessou. No jak to říct nějak slušně? Byla to prostě kráva. Všechny soudila, pořád fňukala a taky její chování k Noahovi?! O tom radši ani nemluvím. V jeden moment komentovala, s kolika kluky jedna holka spala. Možná se mýlím, ale podle mě není Tesse nic do toho, s kým ta holka spala. A je jedno, jestli to byl jeden kluk nebo i celá škola. Na druhou stranu to chápu, protože ta její matka je hrozná a nemůžete se divit, že se z Tessy nakonec stalo tohle.
Druhá hlavní postava byl Hardin. Ten byl na začátku fajn. Nebo... bavit bych se s ním úplně nechtěla, byl to hajzl, ale nikdy se netvářil, že není. Měl dobré hlášky a bavil mě. To se bohužel po asi 20% knihy změnilo. Potom už to nebyl ten zábavnej hajzlík, ale jenom debil.
Občas se v knize autorka pokoušela i o vtipy. No a moc se jí to nedařilo. Nezasmála jsem se ani jednou. Teda ne u vtipů. Naopak co mě rozesmálo hodně byly spicy scény, které nebyly už vůbec dobré. Bylo jich hodně, což mi nevadilo, já si to ráda přečtu. Ale buď se cítíte jako úchyl nebo máte záchvat smíchu. Tyhle reakce by u vás spicy scény vyvolávat neměly. A ta omáčka okolo taky nic moc. Abych knize jen nekřivdila, tak musím přiznat, že se občas objevil i nějaký cute moment, který jsem si i trochu užila.
Stejně nepochopím, proč si někdo myslel, že kniha o tom, jak se dva lidi neustále hádají, usmiřují, pak dělají nějaké techtle mechtle a tohle se opakuje každých 20 stran, je dobrý nápad. A 600 stran je už fakt moc. Co už vůbec nepochopím, proč jsou další díly? Po tom konci by Tessa a Hardin měli mít společnou maximálně přednášku ve škole a možná i to je moc. Každopádně by rozhodně neměli mít nějakej vztah, protože ten jejich je to, co najdete, když si vyhledáte toxic relationship.
A jedna dobrá věc nakonec, četlo se to rychle.

Emčaaaq
29.04.2021

Tuto knihu opravdu doporucuju. Ta knížka je moje srdcovka. Prostě příběh Tessy a Hardina je legendární.

MamaKnihomolka
26.04.2021 3 z 5

Konečně jsem se díky společnému čtení odhodlala k přečtení prvního dílu známého After, který se mi dlouho povaloval v knihovně. Na začátek musím říct, že jsem věděla o co se bude jednat. Viděla jsem oba filmy, které mě nenadchly, ale ani neurazily.
Krátké kapitoly byly skvělé. Nedokážu si představit kdyby byly dlouhé jak týden– to bych se hodně trápila. A teď k postavám.
Tess nejnaivnější a nejhloupější postava, jakou svět viděl. Věčně a ze všeho vyčerpaná a ničím a skoro nikým nepolíbená slušňačka. Hardin mi nevadil – znala jsem podobné osobnosti jako je on - nevědí co se svým životem, nemají směr, jsou sami a nesvěřují se. Právě proto se mi líbil. Je to hodně složitá osobnost. Zlatá filmová podoba Hardina ( i když znám mnohen hezčí) , ale pořád lepší než knižní Hardin.
Příběh je vystřižený jak z bravíčka. Pomalá romantika s mnoha tajemstvími. Některé části nebo scény mi vůbec nevadily, při některých ( kord na začátku) bych si tloukla hlavou o zeď, protože prostě Tessa.
Nevím jako komu bych knihu doporučila. Pro dospělé to není, kvůli jednoduchosti a naivitě hlavní hrdinky což je vážně nuda. Ale ani pro dvanáctileté slečny protože tam je i erotika. Tak NA nebo YA?
Líbila se mi i kapitola z pohledu Hardina. Jeho osobnost mě bavila a fascinovala a když jsem se dozvěděla, že v druhém dílu je i jeho pohled, popřemýšlím i o druhém.
Líbilo se mi, že je tam o hodně víc než ve filmu- jinak by mě to asi hodně nudilo. Nemůžu říct jako hodně lidí, že je to úplný odpad. Spíš slabší průměr něco jako Navždycky nebo Strmý pád. Jelikož v knize toho bylo mnohem víc než ve filmu si možná někdy přečtu i další díly.