Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2344 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

LadynaGarde
22.04.2019 5 z 5

Knížku jsem si objednala poté co jsem viděla upoutávku na film a zaujala mě. Moje první myšlenka byla, že je to vlastně něco jako "novodobý odstíny pro mladší" a s tím jsem do toho i šla ( i když už nejsem bohuzel věkově jako postavy v knížce Tessa popřípadě Hardin atd. Ale trošku starší). Po pár prvních stránkách jsem zjistila, že to je úplně jiný "kafe" než jsem si myslela, vlastně mě to chytlo o dost víc než celá trilogie Odstínů... Tessa naivní mladá holka, Hardin zlej divnej kluk u kteryho člověk nikdy neví co vypustí z úst. Jednou je uzasnej podruhé se chová tak, že kdyby to byl můj kluk tak už bych ho dávno poslala někam. Ale ta touha vědět co Hardin zase udělá byla silnější a to člověk prostě musí číst a číst jen co může :D. Kdybych mohla snad to přečtu v kuse, ale bohužel. Trvalo mi to tři dny. Film podle očekávání...uolne jiný ale vůbec ne špatný. Mám objednány druhý díl a určitě přečtu Všechny čtyři knihy

dancav28
22.04.2019 5 z 5

Kniha se četla rychle. Je to taková oddechovka, ale líbila se mi. Znám lepší knižní série na stejné téma, ale i tak se hned vrhám na druhý díl

Áža707
21.04.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, který je čtivý a svižný. Doopravdy oddechovka a běžný dívčí čtení, ale i přes to se mi velmi líbilo vykreslení postav. Tessa i po delší době stále naivní a její naprostý protiklad u kterého nevíme, co čekat. Závěr byl nečekaný a jsem ráda, že příběh není jen plný úspěchů a šťastného zamilovaného páru, kdy by se Hardin lusknutim prstů změnil na hodného člověka. Jak tomu v podobných knihách bývá.
(kniha přečtena během jednoho dne)

Teredo
20.04.2019 2 z 5

Jeptiška, co ani neví, co je onanie, sbalí největšího rebela na škole. Všichni se chovají jako psychopati včetně matky hlavní hrdinky a jejího přítele, co mamce donáší. Zhruba každou třetí stranu si řeknete, že to snad autorka nemyslí vážně. Přesto, že je to naprostá blbost a kniha mohla být minimálně o polovinu kratší, čte se docela dobře a svižně. Jedna z mála výjimek, kde je film lepší nez kniha.

Monini
20.04.2019 3 z 5

Moje malá osobní guilty pleasure :) Literárně úplné dno, hlavní hrdinka afektovaná neovladatelná ehm..husa? Hlavní hrdina násilnický náfuka. Ale čím to je, ze tu knížku stejně dočtete a chytnete sami sebe, že jim přes všechny debilní záseky fandíte... Joo byla jsem trochu vyděšená sama ze sebe. Za literární úroveň nula hvězd, ale za pocit opětovného návratu do mých sladkých -nácti let dávám tři hvězdy (a jdu se stydět do kouta).

Terrez93
20.04.2019 4 z 5

prijmna oddechovka..typicky holcici poctenicko, knizla utikala jako voda, bala jsem se tolika stranek, ale zbytecne.
jen hlavni hrdinka mi prisla na svuj vek, az moc naivni ;) konec me velice prekvapil, myslela jsem ze to bude typicky happyend ..uz se tesim na druhy dil ;)

keiko33
20.04.2019 5 z 5

Tuto seriu mam uz davno, no stale som to odkladala, pre nie priliz dobre hodnotenia. Ale po vzhliadnuti ukazky z filmu, som si povedala, ze tomu dam sancu. Ano je to klise, zly chlapec a dobre dievca (ako inak panna). To ze sa stale hadali kvoli blbostiam bolo v pohode, vzhladom na ich nizky vek, mi to az tak nevadilo, skor ma prekvapila ta cast prveho milovania. Tolko to odkladali a potom to bolo take rychle a este mal aj vypite. A to na koniec, aj ked ma prekvapil sa dal cakat, aj ked to bolo dost krute. Aj ked ma kniha vyse 500 stran a kludne mohla mat o par menej, citala sa rychle. Neustale chcete vediet, co bude dalej. Takze sa urcite pustim do pokracovania.

KnihomolkaKatka
19.04.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem věděla z určité stránky, jak příběh dopadne, takže konec nepřekvapil. Není to to nejlepší, co jsem kdy četla, ale úplný průšvih Polibek také není. Do dalších dílů se ze zvědavosti časem určitě vrhnu.

TerezaMondeková
18.04.2019 3 z 5

Chvílemi to opravdu bylo jako na horské dráze "miluju tě, nesnáším tě, chci být s tebou, nenávidím tě, miluju tě, chci tě". Fakt nahoru a dolů. Ale zase jsem byla zvědavá, co dalšího se ještě stane. Čtete, myslíte si, že víte, jak to dopadne, ale na konci knihy si říkáte "Co? To jako vážně?". Myslím, že takový konec nikdo nečekal.
Hlavní hrdina... Mám ráda zlé kluky. Hardin byl zlý, sexy, krásný, drsný kluk, který měl navíc tetování, piercing a krásné zelené oči. Pro takové kluky mám slabost... hodně velkou slabost. Líbil se mi, ale na konci knihy bych mu nejradši dala pěstí do nosu. Takový podraz!
Hlavní hrdinka... ani nevím, jestli jsem si ji na začátku oblíbila. Přišla mi jako hodná holčička, která neví, co chce, co má dělat, co cítí... má dlouho přítele, který ji trochu nudí. Taková naivní a hloupá husička. Pak je tam Hardin, se kterým chce být, nechce být, chce, nechce... nakonec neví koho chce. Taková nemastná neslaná. Ale na konci knihy mi jí bylo líto.

Falda
17.04.2019 5 z 5

Již bych neměla patřit mezi čtenáře YA, ale musím říct, že kniha pobavila. Líbilo se mi nahlídnout zase do jiného světa. Hardin se mi velice líbil, jen Tessa mi občas přišla až příliš naivní a moc ubrečená.

Lucinka007
17.04.2019 4 z 5

Kniha mi místy připomínala 50 odstínů šedi a podobné knížky dnes hojně psané. Nemyslím podobná v míře sexuálních praktik (ať není někdo zklamán :-D ), ale v charakteristice postav. Chlapec s dívkou se ze začátku nenávidí a nakonec se z toho rozvine láska, chlapec je do určité míry nějak psychicky poznamenán (noční můry) a za pomoci dívky se z "toho" dostává.
Každopádně za mě super čtení. Bylo tam napětí a již zmíněná láska. Fráze
"Miluji tě " se tam sice nemusela vyskytovat na každé stránce 2x, ale i přesto mě knížka zaujala a určitě stojí za přečtení! Odvažuji se říct, že vás pohltí a nepustí. :-)

bara2004
17.04.2019 4 z 5

Upřímně, říkala jsem si, že to asi bude největší blbost, kterou kdy přečtu. Viděla jsem ukázky na film (stále jsem ho neviděla a nevím, jestli si ho nenechám raději ujít) a říkala jsem si, že jestli je kniha stejná, tak to potěš.. Ale na druhou stranu mi bylo líto to odsoudit tak rychle a zle. Sehnala jsem knihu a začala číst. Průběh čtení probíhal ve stylu - nuda, blbost,... Počkat ono to je docela dobrý..
Kniha ve finále prošla docela obstojně. Bavila mě, přečtenou jsem ji měla za den, ale některé postavy mě umí vytočit geniálně. Děj nestojí dlouho na místě a vše se příjemným tempem, alespoň tedy pro mě, vyvíjí.
Na tento typ příběhu nejsem moc zvyklá, moc je ani nemusím, ale After mě moc mile překvapila. Stojí to za to, zkusit to;).

salča
16.04.2019 4 z 5

Tohle bylo čtení na dvě odpoledne.Ikdyž je to mezi naivní Tessou a nevyzpytatelným Hardinem pořád dokola jako na horské dráze,je to čtivé a dál čekáte,co zase Hardin vyvede.Byla jsem zvědavá,co na posledních stranách vypluje na povrch,ale tento konec...no teda.I přes to všechno(nesnáším-miluji)mě to nalákalo na další díl.

Siwan
15.04.2019 5 z 5

Tak čekala jsem málo vzhledem k některým komentářům tady na databázi, ale byla jsem nadšená. Zhltla jsem to na jeden zátah - sorry, nemůžu psát komentář, jdu číst druhý díl. Tak asi tak :-))))

MaddisonAck
14.04.2019 odpad!

Knihu mi ukázala kamarádka a popisovala, jak je skvělá. Dala jsem tedy na její doporučení a knihu si přečetla. Dějová linka je stále stejná. Naivní Tessa, která stále fňuká mi začala vadit už na začátku, mi nikdy nepřiroste k srdci. O Hardinovi ani nemluvím. A představa toho, že bych na to měla jít do kina mi dělá špatně. Padesát odstínů v mladší verzi? Souhlasím. Po zjištění, že autorka je vlastně tvůrce na wattpadu a původně je kniha o Harrym Stylesovi, jsem knihu už nikdy nechtěla vidět. Na wattpadu existují lepší FanFikce na Harryho Stylese než je After..

niky5132
14.04.2019 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem kdy četla

keselylenka
13.04.2019 5 z 5

Hlavní hrdinka mi pila krev, ale jinak jsem se na krátkou chvíli - přečtení mi zabralo 2 dny - vrátila o několik let zpět. Ocitla jsem se v jiném světě a rozhodně se těším až mě pohltí další díly.

LyraBlack
13.04.2019 odpad!

1. Nad některými těmi Hardinovými hláškami jsem fakt ironicky vybuchla smíchy, nebo jen nechápavě kroutila hlavou. A ty jeho změny nálad, o tom ani nemluvím.

2. Základní pravidlo romance knížek: Sex a zase jenom sex mění základem pro dobrou teen-romance knihu. Nikdy. Jsem tam občas nějaký ten Tessin cit proletí, ale rozhodně to nestačí.

3. Tímhle chci navázat na bod 2. Žárn “hate-love” opravdu nemůže psát každý, nebo minimálně ne ten, kdo neumí slovy vystihnout opravdové pocity skutečné nenávisti a lásky. Ona obecně ta láska je tam ukázána jako taková “snadná” věc. Nicméně, pokud opravdu člověk chce psát o pravé lásce, musí dát do knihy takové situace, kdy má možnost se ta opravdovost a síla lásky projevit. Například: Osoba riskující (nikoliv obětující) život pro dívku/chlapce, bez kterého by si nedokázala představit svůj život.
Příklad číslo 2: Tolerování, krytí nebo dokonce podílení se na trestých činech (třeba vraždě) se svojí drahou krimi polovičkou.

4. Závěrem bych to shrnula tak, že knížka za přečtení jakože stojí, ALE rozhodně bych na ní nečekala v knihovnickém pořadnickém listě, či si ji snad dokonce kupovala. Uděláte nejlíp, když si na uložto stáhnete PDF verzi.

A na úplný závěr jedna Hardinova perlička, ze které jsem opravdu protočila až do nebe: “Tesso...prosím...udělej se pro mě....”

Jo, toho sexu je tam fakt trochu moc....

mybookself
11.04.2019 5 z 5

Zamilovaná

lenka7679
11.04.2019 4 z 5

Sérii ohodnotím jako celek. Již to tu padlo, jednotlivé knihy samy o sobě nedávají smysl a určitě nedoporučuji číst jednu bez druhé.
Příběh je opravdu překombinovaný a v podstatě se v něm vyskytlo skoro vše, co mohlo a ještě více. Autorce nejde upřít velmi bohatá fantazie mučitele. Jinak si nedokáži vysvětlit, do jakých situací se hlavní hrdinové dostávali a jak neustále a bez přestání opakovali své chyby.
Vzhledem k tomu, že i přes to, že tu padlo spousta spoilerů, já děj vyzrazovat nechci. Nedělám to u žádné knihy a ani u této to dělat nebudu.
První díl byl uvedení do děje a celkové vykreslení situace. Už v první knize poznáte, jakým směrem se kniha bude ubíhat a opravdu nikde k žádnému velikému překvapení nedojde.
Tento žánr knihy beru jako přestávku mezi svým oblíbeným žánrem, když mám vše přečteno a nudím se. Vzhledem k tomu, že čtu opravdu rychle děje se tak dost často.
Opravdu jsem se i párkrát zasmála. I přes zjevné nedostatky jsou knihy psané čtivě a děj překvapivě ubíhá směle k cíli.
Jako nejslabší v celé sérii byl každopádně poslední díl série. Ten se mi chvílemi zdál až zbytečný. Celou knihu i se závěrem bych ohodnotila jako odfláknutou s cílem už to prostě nějak uzavřít. zbytečné natahování začátku a obrovská rychlost a sled událostí na konci.
Každopádně hodnotím celkový dojem a ten ve mně série zanechala.
Musím říct, že jsem i zvědavá na filmové zpracování...