Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2344 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

Cherry1824
20.04.2021 5 z 5

Poprvé, kdy jsem opravdu vnitřně bojovala s hodnocením.
Kniha se pohybuje na tenkém ledě a vrávorá mezi 1 a 5 hvězdičkami.

Začnu negativy. Kniha je napsaná strašně jednoduchým stylem, v tomto případě je to až do očí bijící. Možná tu budu na křížku s překladem, nevím, originál jsem nečetla.
Vztah Hardina a Tessy je neuvěřitelně toxický. Srovnám-li s filmem, kde Hardin vyšel jako dobrák (nebudu lhát, ve filmové verzi mi jeho charakter sedl mnohem více), knižní Hardin je pěkný parchant. Tess je naivní, ufňukaná a sexem absolutně nepolíbená prvačka na vysoké (nevidím nic špatného na tom, když je žena nepolíbená i např. ve 25, ale tvářit se, že děti nosí čáp, je už dle mého dost přes čáru - dělá to ze čtenáře pitomce).
Žánrově mi to spadá více do NA (vysoká, sex, vulgarity, stáže, společné bydlení), nicméně naivita Tessy nahrává spíše YA (i jeptišky jsou snad více obeznámeny ohledně intimních věcí). Nedokážu si však představit, že After padne do ruček třináctileté holčiny. Nejde tu jen o vulgaritu, sex (obsahem na stejné úrovni jako 50 Odstínů šedi - což je erotická literatura pro dospělé ženy!!!), život vysokoškoláků - nepřijde mi, že by to byla vhodná literatura pro mladé dívky. Navíc pokud se upnou na vztah Hardina a Tessy - je tu problém. Holky 20+ (samozřejmě i některé mladší) si už uvědomují, že jejich vztah je mírně řečeno problematický a toxický a hlavní zápletka je pěkná sviňárna (ve filmu zjemněno - proto bych mladým dívkám spíše doporučila filmové zpracování, které je takové milé teen romance).

Teď ale k pozitivním věcem. Knihu jsem otevřela s pocitem, že mě čekají hodiny utrpení, očistce a naprostého zhnusení. Věděla jsem, že se jedná o Wattpadovou tvorbu, a že se autorka inspirovala svojí fanfikcí ohledně 50SoG a skupiny, jejíž jméno nejsem schopna ani napsat (nicméně veřejně se omlouvám těm, kteří je poslouchají). Až se téměř stydím za to, že se mi kniha líbila. Nejen to. Zamilovala jsem si ji!
Už dlouho se mi nestalo, že bych čekala celý den na to, až si zase k večeru sednu ke knížce. A i přesto, že se jedná o plácání (Tessa šla nahoru, sedla si tam, napila se tohoto), tak jsem ráda, že je kniha tak obsáhlá. Nemohla jsem se odtrhnout.
Erotické knihy mám ráda, tudíž mi sex v knize nevadil. Naopak jsem se dokázala do hrdinky mnohem více vžít, poněvadž jsem v podobném věku jako ona (většina erotických knih má hrdinky 24+, zaměstnané ženy atd...). Navíc jsem se s Tessou dokázala sžít i v jiných aspektech. Až jsem byla překvapená, kolik toho máme společného.
Žádné mistrovské dílo to není. Řekla bych dokonce, že se jedná o těžký podprůměr. Ale kniha mi prostě přišla po chuti a sedla mi.

Proto je hodnocení takové hořkosladké. Dát 1 hvězdičku je pro mě neuvěřitelný podraz, poněvadž kniha mě opravdu bavila a užívala jsem si ji. 5 hvězdiček ale zase nevyhovuje, co se týče kvality. 3 hvězdičky mi jako průměr také nesednou.
Tentokrát jsem byla dost ovlivněna subjektivním pohledem. Ale hádám, že prostě některé knihy, byť jsou špatné, dokáží vyvolat silné emoce. A o to mi především jde.
After Polibek se stalo mojí srdcovkou, ke které se zase ráda vrátím. :)

Kniholapka
19.04.2021 3 z 5

Myslím, že zde nebude moc čtenářů, kteří by neznali tuto knihu. Hardin a Tessa. To jsou hlavní postavy příběhu. V prvé řadě bych chtěla říct, že mně se kniha líbila. Asi budu jedna z mála, ale přece.

Ona vyrůstá s příliš ochranitelskou matkou, je naivní a vidí svět lepším než mnohdy je. On je zprvu tajemný až arogantní hrdina, který má v sobě spoustu démonů a vlastně neví, co si se sebou počít. A pak přijde střet. Samozřejmě, že je to bude táhnout k sobě. Bude tam spoustu hádek, zábavy a extrémní hladina emocí.

Rozhodně je to romantika spíše pro ne moc náročné čtenáře. Ale na oddech ideální. Tessu jsem litovala, když její matka začala kolem sebe kopat, protože vše nebylo po jejím. Její matka mi sympatická nebyla.

Ale víte co? I když je to předvídatelné, i když to asi není top strop romantika. Má v sobě něco ze současné doby. V současnosti se totiž podobné sázky domlouvají často, vše se nahrává a tajnosti máme všichni.

Ze začátku jsem hodně porovnávala s filmem a docela jsem se divila, jak se liší. Každopádně po čase jsem se soustředila víc na knihu (i když k postavám jsem si dala obličeje z filmu).

Shrnutě řečeno, ano je to průměr, ano není to pro náročné čtenáře, ale pokud si chceme nasadit růžové brýle a vidět svět trochu naivně a romanticky, je to k tomu stvořené.

Lucyk01
18.04.2021 2 z 5

V poslední době jsem se setkala se špatnými recenzemi na knihu a nevěřila tomu. Ale po posledním týdnu, co tu knihu čtu, jsem si na to udělala svůj názor. A hodně jsem to srovnávala s filmem, protože mě zajímalo, jak to filmaři zpracovali a upravili.

Kniha mě dost zklamala, ale nevím, jestli proto, že jsem měla velké očekávání. Od začátku mi byl nesympatický Hardin. Tessa ze začátku byla v pohodě. Ale po pár stránkách, kdy se začali sbližovat, tak mi byla nesympatická. Ale ty emoce a názory se měnily během celé knihy. Teď mám smíšené pocity. A její matka?? Tu přímo nesnáším. Dobře, Tessa se k ní moc nechovala dobře, ale to nemá právo někoho odsuzovat za to, jak vypadá. Hodně ve filmu toho vynechali, což mě mrzí. Lépe ztvárnili hlavní postavy, protože v knize jsou úplně jiné. Hlavně jejich charakter. Někdy jsem měla pocit, že chci Tessu i Hardina zabít nebo aspoň jim dát facku, jak se tam chovali.

Mělo to i děj, to se musím uznat. Ale furt se hádali kvůli malichernosti, blbosti. A pak měli s*x. Prostě s*x na usmířenou, mi to tam připadalo. Jsem zvědavá, jak to půjde dál. Na jednu stranu mi bylo líto Hardina, ale na druhou stranu mi připomínal mého bývalého, takže se mi vybavovali věci z toho vztahu. A hlavně ty ohrané hlášky. Ahhh!!

Líbí se mi obálka a jak jsou rozvrženy kapitoly. Pár postav tam mám ráda, ale nepatří k nim hlavní postavy. Možná se to změní časem, ale víc se mi líbí film.️

Já se neřadíme ani k těm čtenářům, kteří After milují nebo nenávidí. Rozhodnu se až přečtu celou sérii. Ale zatím na mě to neudělalo žádný dojem. Nic moc. Za tenhle díl dávám podprůměrné hodnocení. Jen 2⭐.

Amy05
15.04.2021 1 z 5

1,5⭐️/5⭐️
Uff... tak tohle bude zajímavá recenze. Na začátku bych chtěla zmínit, že naprosto chápu, když se někomu tato knížka líbí a jsem ráda, že si tato literatura nešla své čtenáře, ale za mě toto prostě ne. Jako klasicky začneme s postavami, hlavní postavy, o nich bych se tady mohla rozepsat na čtyři stránky, ale ve zkratce. Samozřejmě, že Tessa musela být nejvíc nezkušená a hlavně NEVINNÁ(tohle slovo moje kamarádka ve spojitosti s After naprosto nenávidí, ahoj Nino) a nešlo by to jinak než že všechno co děla poprvé(myslím erotické věci), tak to děla úplně nejlíp na světě. Tessa je strašně naivní husička, myslím, že jste pochopili, že Tessu fakt ráda nemám a proto nemám potřebu více se zde o ní rozepisovat. Hardin... bad boy s temnou minulostí, který si myslí, že si nezaslouží lásku, že už jste to někde slyšeli? Hlavní hrdina velké části young adult romantiky. Myšlení Hardina fakt nechápu, jeho myšlení bylo tak na úrovni 5letého dítěte. Dejte tyto dva dohromady a vznikne vám nejvíc TOXIC VZTAH EVER. Děj nebyl nějak složitý a nic mě nepřekvapilo, malé + má u mě knížka za to, že věc co se stala na konci knížky se normálně děje ve většině romantik uprostřed(možná to teď nedává smysl, ale ti co četli chápou). Tak a jako poslední věc o které bych se tady chtěla zmínit jsou sexuální scénky, jo to bylo něco, mnohonásobné popisy sexuálního aktu jsem fakt nedávala a nevěděla jsem jestli se mám smát nebo brečet a scény s jezerem... aneb Tessy první sexuální zkušenost, tak o té radši pomlčím. Jediná výhoda této knížky je její čtivost, četla se vážně rychle a díky této vlastnosti ode mě knížka získala také hodnocení, jaké dostala. Podtrženo - sečteno za mě vám tuto knížku doporučit nemůže, tak maximálně pokud se chcete zasmát a nevadí vám věci které jsem popisovala v recenzi.

miiiiiinka
14.04.2021 odpad!

Opravdu nechápu, jak může být takový příběh tak moc oblíbený a aktuální hodnocení 78% mi přijde neskutečně přemrštěné. Kniha zobrazuje nezdravý, toxický vztah a neustálé hádky a následné usmíření se zde opakují tak často, až je to trapné. Opravdu mě mrzí, jestli mladší čtenářky mají něco takového jako vzor. Není to zdravé, není to romantické a upřímně jsem si k hlavním postavám ke konci vytvořila až averzi, což se mi moc často nestává.

Katerina589
06.04.2021 1 z 5

Tuhle knížku jsem četla už před nějakou dobou a to kvůli tomu, že měl vyjít druhý film. Skončila jsem u druhého dílu a dál nečetla. Opravdu se to pořád točilo kolem toho samého a hlavní postavy byly jedny z nejhorších, o kterých jsem kdy četla. Jednu hvězdičku dávám za tu čtivost, ale ke knížkám se už nikdy nevrátím.

Veve721
03.04.2021 4 z 5

Někdy prostě víte, že knížka, kterou právě čtete, za váš čas nestojí. Že je zle napsaná, předvídatelná a naprosto neoriginální. Jste si vědomi toho, že by se vám neměla líbit. Jenže ona se vám líbí.

Naivní nevinná panna Tessa se zamiluje do potetovaného namachrovaného blbečka, který s ní celou knížku jen zametá. Klasické klišé. První díl série je vlastně 500 stran hádek, usmiřování, sexu a dalších hádek. Oba hlavní hrdinové jsou naprosto na facku a jejich vztah je absurdní. Souhlasím s tím, co vytýkají mnozí - není vhodné, aby si teenagerky braly za příklad něco tak toxického, jako vztah Tessy a Hardina. Oba chorobné žárlí, nevěří si (z dobrých důvodu), ošmatlávají se s jinými, nadávají si a psychicky se sebou manipulují. I když Hardin v tomhle vede, ani Tessa není bez viny s jejím permanentním vyhrožováním rozchodem či předhazováním jména bývalého. Tohle prostě není romance, o které byste měli v nocích snít...

Přestože jsou hlavní hrdinové neskuteční idioti, zápletka je plochá, sexuální scény trapné a konec předvídatelný, nedokážu dát horší hodnocení. Vím, že by se mi kniha neměla líbit, jenže já ji přeletěla jedním dechem. Přišlo mi, jako bych četla svůj deník z doby, kdy mi bylo 16. Bavilo mě prožívat s Tessou její trapná soukromá dramata a líbilo se mi, jak uvěřitelně autorka dokázala vystihnout pocity hormony zmítané puberťačky. Je mi úplně fuk, jestli jde o Wattpad či fanfikci na zpěváka, který mě nikdy nezajímal. Hodnotím pouze svůj dojem ze čtení. A ač nedoporučuji knihu vám ani vašim dětem, mně se líbila. Další díl si určitě přečtu. Jen doufám, že ve vývoji charakteru dojde k drobnému posunu...

SknihouVrukách
02.04.2021 1 z 5

Z tejto knihy mám veľmi silný negatívny čitateľský zážitok. V dnešnej recenzií by som vám rada povedala všetky dôvody, prečo nemám rada After.

Začnem postavami. Správanie priam každej postavy v tejto knihe je toxické. Tessa je tá najviac naivná, hlúpa hlavná hrdinka, ktorú som kedy videla a Hardin je jeden hnusný manipulátor a ešte má aj nasilnicke sklony. Potom tú máme ďalšiu toxickú postavu a to je Tessina matka, ktorá si myslí, že môže stále mať nad jej dcérou kontrolu. Neskutočne ma vytáčala Noah mi tiež prišiel čudný a nesympatický. Jediná normálna postava je tu Landon a vcelku aj jeho rodina. Predstavte si dve postavy ako Tessa a Hardin a čo vám vznikne ? Najviac toxický vzťah. Títo dvaja spolu nemajú určite dobrý vzťah, ale zase na druhej strane sú pekný príklad toho ako to nemá vo vzťahu nikdy vyzerať. “Veľmi sa mi páčilo", ako si Hardin celú dobu myslel, že Tessa je jeho majetok. Nesmiem zabudnúť, že kniha je One Direction fanfiction. Neviem, ale ja som tam nevidela žiadnu podobu. Príde mi nechutné, že Harry Styles mal 17/18, keď autorka o ňom napísala tento príbeh. Ona mala myslím 25.????

Dej tejto knihy bol extrémne nezáživný. Naše dve úžasné hlavne postavy sa stále iba hádali. Celú knihu som čakala, kedy náš najlepší Hardin Tesse dá facku alebo niečo podobné. Normálny človek by si to samozrejme vydiskutoval, ale nie oni všetky ich problémy riešili sexom. Prišlo mi, že ich vzťah ani o ničom inom nebol. Opisy týchto scén boli samozrejme "veľmi kvalitne " napísané a boli skoro v každej kapitole. Romantika to teda určite nebola a romantická linka za mňa nula bodov. Úplne zbytočne to má 600 stran a keby to malo max.350 strán tak by to bolo omnoho lepšie. Žiadne prekvapivé zvraty tu nenájdete a celú knihu budete čakať, či sa tam niečo okrem ich hádok stane. Spoiler : Nestane. Ešte mi aj prišla že autorka normalizuje psychické týranie zo strany mužov. Myslíte, že to malo aspoň nejakú pointu ? Samozrejme, že nie. Stále som mala pocit, ako keby autorka hovorila, že je to vlastne v poriadku.
Keď sa na konci kniha mierne zlepšila tak prišiel koniec a s ním aj ten najviac klišé zvrat, kde sa mi potvrdilo aká je Tessa hlúpa, spolu aj s ostatnými postávami. Možno maximálne Molly preukázala nejakú inteligenciu. Trošku ma to navnadilo na druhý diel, pretože reálne by ma zaujímalo ako sa toto vyvinie. Normálne to vám bolo také klišé, že ma to až začalo zaujímať.????
Jedine plus tejto knihy je to, že to bolo čtivé Keby sa to čítala pomaly tak neviem, či by som sa na koniec dostala. Po tom celom hype som sklamaná, ale viac ako z knihy som sklamaná z toho, že tento príbeh je považovaný za jednu z najlepších romantických knih a mladým dievčatám vpodstate hovorí, že správanie chlapcov podobné Hardinovi je vlastne v poriadku. 1,5/5✨
Knižku som čítala vrámci knižnej štafety od @andys_bookish_imagination ????

Purple7
30.03.2021 5 z 5

Kdykoliv jindy bych to hodnotila 1-2* za snahu a nějaké společné rysy s mými milovanými Cruel Intentions. Jenže momentálně se mi tento příběh trefil do nálady takovým způsobem, že jsem knihu zhltla jako malinu, odmávla nějaké ty mouchy a hodnotím plným počtem. Žádné veledílo to není, naprosto nevhodné pro děti a mládež a i jako dívčí román je to hodně silné označení. Naprosto chápu to úplně protichůdné hodnocení a souhlasím s obojím. Co se ale upřít nedá, čte se to samo o sobě dobře.
Film jsem viděla první, takže jsem měla jakousi představu, která se během čtení knihy nenaplnila. Film vs. kniha = romantika vs. erotika (no, prakticky vzato porno). Takže tak k tomu i přistupovat.

fromywindows
24.03.2021 2 z 5

Je toho tak hodně, že ani nevím kde a jak
začít :D Předem upozorňuju že budu kapku vulgární.
Tahle kniha je jedno velké klišé. Jednoduše mapuje milostný život Tessy která je na koleji. Je to o tom jednom a samém hádka, sex, láska..
Nechápu že se Anna Todd ani trochu nestydí psát o takových věcech tak otevřeně, ještě k tomu že to má být kniha pro děti a mládež. Tahle kniha by se měla vyřadit z Young Adult. Při pomyšlení že tuhle knihu čtou jedenáctileté nebo dvanáctileté holky se mi dělá špatně. Bylo tam tolik sexuálních, intimních a hlavně nechutných scén, že jsem si někdy myslela že čtu Padesát odstínů šedi.
Při čtení těch scén jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet, ( ovšem že jsem se smála ), protože ty scény byly někdy ne že jen ohavně nechutné, ale taky TRAPNÉ. Ale musím nechat, že kniha byla moc čtivá, stránky mi utikaly pod rukama :)
Autorka Anna Todd učí dnešní děti s prominutím jak někomu vykouřit, vyprstit nebo jak někomu nasadit kondom. Ale aspoň tam je i morální ponaučení nikdy se nechávat jak naivní Tessa.
Jestli takhle vážně nějak vypadá život vysokoškolačky v Americe, tak já potom nevím.

K postavám Tessa mi nesedla už od začátku. Jak už jsem jednou zmínila, chovala se strašně naivně, všechno zbytečně hrotila, byla zbytečně majetnická a žarlivá. Na těch prvních strankách kdy se s Hardinem první vyspali a potom pohádali, se Tessa zase cpala na Noahem. To není jediná věc kterou jsem na ni nesnášela.
Hardin byl nedostupný, naladový a perverzní. Vážně frajer když ukázal svým kamarádům zakrvacenou deku a použity kondom na důkaz toho spal s pannou. Nechápu. Ty ostatní postavy byli v pohodě. Nejvíc jsem si oblíbila asi Zeda, ani nevím proč:)

Jako první jsem viděla film a zamilovala jsem si ho, to o knize nemůžu říct, to je poprvé co se líbil víc film než kniha. Nedivím se proč je film úplně odlišný od knihy, kdo četl tak ví. Na film jsem se dívala několikrát, ale někdy jsem měla pocit že se na to dívám jen kvůli Hardinovi/Hero. Takže první filmový díl byl super :) ale ty další dva díly mi připadají že už nemají žádný děj a jsou jen o sexu tak jako v knize.

Přemýšlím o tom jestli si přečtu ještě další díly. Vzhledem k tomu že jednička skončila docela napinavě, tak možná ano. Ale viděla jsem film, takže vím o čem to bude.

Knihu doporučuju někomu staršímu kdo by chtěl zavzpomínat na staré divoké časy:D nebo jestli máte v oblibě tyhle tipy knížek. I když já jsem sama v tom teen věku.
Knihy čtu víckrát za sebou, ale už vím že After polibek číst víckrát vážně nebudu:D
Na film se určitě podívejte, třeba klidně jen kvůli Herovi :D
Takže asi tak

petulepe
22.03.2021 5 z 5

romantika

ImGinny
22.03.2021 odpad!

Co udělá dvanáctiletá holka, když uvidí velice dobře hodnocenou knihu se štítkem "literatura pro děti a mládež"?
Tušíte správně... Přečte si ji.
A já týhle holky, co to udělá, fakt lituju.

Můžete mi někdo vysvětlit, kdo sakra tuhle knihu vydal? Nemám nic proti knihám z Wattpadu, ale tohle už bylo příliš. Fakt příliš.

Lituju, že jsem si knihu nekoupila v paperbacku. Velice ráda bych totiž koukala, jak kniha hoří někde... Na hranici.

Tak si to shrneme: Nelogická kniha, hlavní hrdina rádoby badboy, ale vlastně úplnej kretén.
Naivní holka, co si nechala všechno líbit. No, s tou jsem zas tak velkej problém neměla.

A teď: co se tam děje? Vlastně nic. Hádky, sexuální scény, "udobřování", zrady, a všechno tohle si vynásobte pětkrát, protože se to všechno točí dokolečka.

A ten konečnej zvrat! No prostě klišoidní nádhera.

Nechápu, kdo tohle může hodnotit dobře, protože tahle kniha je jedna velká katastrofa.

0/5*

barb_B
18.03.2021 odpad!

Knihu jsem odložila. Nešlo to...

Kajunaa
16.03.2021

(SPOILER) After je můj oblíbený film.
Nečekala jsem, že budu mít jinou představu než tu, co mám z filmu.
Mladá dívka Tessa přijde na střední školu, kde jí přidělili na pokoj k feťačce.
,,Fetka” Molly má mnoho přátel a mezi ně patří i hezoun Hardin. Hardin je pohledný kluk, který miluje různé romány, pije alkohol a dost randí...
S přáteli se ale vsadil. Vsadil se, že dokáže dost oblbnout Tessu, aby se do něj zamilovala. A pak se s ní rozejde.
Po nějaké době se do Tessy šíleně zamiloval. Sehnal byt a sestěhovali se k sobě. Pak to začalo být horší - začali se hádat. Tak šli od sebe, ani spolu nemluvili. Jen si pak uvědomil že jí miluje.. Když Tessa zjistila pravdu, tak..

Knížka se mi moc líbila. Líbilo se mi, že autor uvedl pocity osob, které v knize vystupují.

Ronnieve
16.03.2021 5 z 5

Tak abych se přiznala. After znám ještě z dob kdy vycházel na wattpad. Jako skalní fanoušek 1D jsem to tenkrát neskutečně hltala (jednalo se o fanfikci na člena skupiny Harryho Stylese) po nějaké době mě ale přestalo bavit čekat na nové kapitoly. Po letech jsem si na After vzpomněla a zjistila jsem, že má 5 dílů. Ihned jsem je musela mít. Po přečtení recenzí jsem se začala obávat zda se mi to bude tak líbit jako se mi to líbilo ve 13. A musím říct, že ano. Jsem nadšená. První díl jsem přečetla za 2 dny a ihned jdu na druhý. Je to mnohem lepší než film. Stále ve mě asi přetrvává taková ta naivní a romantická puberťačka která takové knihy úplně milovala :D

majavcelicka
10.03.2021 2 z 5

Teda huf... Četlo se to velice dobře, ale už skoro od začátku jsem Hardina jako postavu neměla ráda a tak to i zůstalo do konce knihy. A nějak nechápu, jak s ním mohla tak dlouho setrvávat (asi měl čarovnýho "ptáka" :-) ) Chápala bych kdyby se jednalo o pár, který už má za sebou delší dobu vztahu, tak že je problém se od někoho odpoutat. Ale od člověka, kterého skoro ani neznám a ještě se ke mě chová hrubě? Fakt jsem to nechápala. Do skoro posledních stránek jsem byla přesvědčená, že další díl nebudu číst, ale ten konec mě nahlodal. Ale zase si říkám, co tak úchvatného tam bude, nejspíš bude po dlouhých útrapách happy end a ani nevím, zda chci číst....

jaja10
08.03.2021 3 z 5

Omg, fakt nevím jak hodnotit. Na jednu stranu bych ráda dala 5* na druhou tak 0. Jak uvádí v komentáři monika1995 - opravdu je toto představa 18-ti až 24 leté mládeže na univerzitě? Spíš mi to připadalo jak problémy třicetiletých, ale tam bych předpokládala, že už budou mít nějaký rozum. Ale četlo se to dobře. I když jsem občas málem vyletěla z kůže....

illca2
07.03.2021 3 z 5

Taaak a co teď? Kniha vs film.. Ooo pardon.. Za mě kniha nee, ale film- Topka. Všechny díly After dočteny. Jen člověk opravdu váha, co je lepší...asi je na každém co ho osloví.

monika1995
07.03.2021

Tak čtu třetí díl a popravdě přemýšlím,jestli autorka není psychicky narušená.Protoze jestli je toto představa života vysokoškoláků v USA, tak potěší koště. Nechutné týrání partnerky je opravdu nemožné, ani ve zlým snu si nedovedu představit dívku,která by toto vydržela. Neustále podvody, hádky a co nechápu vůbec,je že jsou při tom všem,tak skvělý studenti a odpromují. Jestli se toto hustí do dnešní mládeže,tak budou mít na psychiatrii o práci postaráno.Pardon, že jsem tak upřímná,ale asi to ani nedočtu....i když vím,jak to dopadne

Kikityna19
06.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Tessa - naivka.. totální ..
Hardin - pokérovaný drsňák, který má trauma z dětství.
Jenže trauma z dětství máme všichni, co si budeme..ale i přesto, že kniha je o toxic vztahu, ale tak mega toxic až to není hezký, stejně každá svým způsobem Hardina milujeme, přesně proto jaký je.. After je můj epický příběh, který jsem přečetla jedním dechem (musíme ale brát v potaz, že jsem znuděná máma na mateřský, která chce od tohoto typu knih nějaký to vzrůšo - a to se povedlo). Projely mnou všechny možný emoce...naštvání, napětí, zhrození, vzrušení i odsuzování.. A myslím si, že přesně tohle v nás má dobrá kniha vyvolávat.. a tohle je pro mě prostě dobrá kniha..

P.S. První film je fakt velkej propadák, ale druhý díl filmu se dá snést díky vtipnosti a dvojsmyslům o který tam není nouze.