Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2344 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

misahnus
21.10.2022 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě naprosto pohltila. velmi dobře se četla. Děj byl napínavý ikdyž předvídatelný. Nedovedu si představit, že to čte 12ti letá dívka, ale pro mě naprostá dokonalost. Nedokázala jsem od toho odejít. Četla jsem to jedním dechem. Začala jsem to číst za základě filmu, ale kniha byla 1000x lepší.

zandu
04.10.2022

Po zhlédnutí filmu, který byl taková oddechovka, jsem si řekla, že zkusím i knižní verzi. Jsem asi v půlce tohoto prvniho dílu a přestává mě to bavit. To je pořád dokola to samé. Ano, jsem mimo cílovku, ale občas si ráda přečtu něco jednoduchého. Ale toto... to je trochu moc. Jeho chování k ní je docela otřesné. A ještě horší je asi to, že ona si to nechá líbit. Takového partnera bych asi žádné holce nepřála. Nevím, zda dočtu, mám celou sérii, ale spíše to vidím tak, že zůstanu u filmů. To je rychlejší a v tomto případě asi i zábavnější.
Nicméně věřím, že své nadšené čtenáře tato série má a myslím, že kdyby mi bylo osmnáct, tak bych ji hltala.

michaela5515
23.08.2022

(SPOILER) Nejsem cílovka, určitě ně věkově. Ale tenhle příběh jsem četla ještě na platformě Wattpad v době, kdy nebyl celý dopřeložený do češtiny. K filmům mám velké výhrady ohledně všeho. Ale ty knihy.. Ano, Hardin je tak trochu labilní mentál, ale Tessu miluje. Problém je, že s láskou neumí nakládat. Tessa ho chce opravit, ale nedochází jí, že to nepůjde ze dne na den. A tak se milují a zároveň spolu bojují. Ale myslím, že je to velice čistá forma lásky. Já jejich knižní příběh fakt miluju.

LucySnape
23.07.2022 3 z 5

Po těžkém pracovním dni, jsem si ráda oddychla u řádků této knihy. Děj není nijak složitý, ale na to, že nemám ráda předvídatelné knížky, mě nakonec knížka zaujala a vtáhla do děje.
Knížka není pro každého, ale najde si své obdivovatele.

Romalu
11.07.2022

Tady nejspíš nejsem cílovka, takže nehodnotím. Sáhla jsem po tom spíše ze zajímavosti, když je to tak obrovský hit. Spíše ale ponechám dceři. Nicméně určitě to holky naučí nebát se tlustých knih a to je dobře.

Michaela1234
10.06.2022 3 z 5

Mě se to i líbilo. Ale nejsem si jistá s tím proč je to tak dlouhé. Celá série. Sami rozchod a zase sblížení. Hodnotím celou sérii celkem kladně. Děj se mi líbil jen už jsem se musela nutit to dočíst. Ale zajímal mě konec. Na mě kdyby paní spisovatelka vynechala 100 stran nic by se nedělo v každém díle, některé části tam byli opravdu zbytečné.

Cacolinka
04.05.2022 1 z 5

(SPOILER) Tak za prvé: nejsem cílová skupina této knihy a jsem asi ráda, protože kdybych byla, tak by mi to asi udělalo zmatek v hlavě (děkuji paní Jane Austenové, že jsem mohla číst její knihy a mít nerealistické představy...:-D). Opravdu není v pořádku, když se k vám, vámi milovaný člověk, chová jako hovado. A to opakovaně...To opravdu není v pořádku. Z takového vztahu, co nejrychleji pryč.
Bohužel už bylo stejné téma dříve zpracováno lépe.

Veruru1981
22.04.2022 5 z 5

Tak to eroticky napeti mezi hlavni hrdinkou Tessou a 'jejim' Hardinem by se dalo doslova krajet. Nerekla bych, ze je to z kategorie young adult, na to je tam az moc explicitnich scen. Videla jsem nejdriv film a chtela vedet, jak to bylo v knize. Kniha rozhodne lepsi nez film, kde je rada scen zkracena, cetla se sama. Byt je konec smutny, nastesti mam v ruce druhy dil a kocham se pribehem tohoto toxickeho vztahu dal. Za me rozhodne jedna z nejlepsich knih v kategorii erotica romance.

KodalSa
18.03.2022 2 z 5

Podle mě to bylo takové divné. Naivní, bylo tam hodně takových klasických klišé a přitom erotické scény už mi přišly trochu za hranou. Jako, u jiného typu knížky by mi nevadily vůbec, ale tohle byl takový divný zmatek. Do dalších dílů se už nepustím. Ale napsané to je hezky, abych zas jenom nenadávala.

Kajuš94
15.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Daleko lepší než film, opět se mi vyplatilo nejdříve zkouknout a pak přečíst. Opačně bych film vypnula v momentě kdy je vidět že je Steph na holky a nebo u jezera. Nicméně kniha je opravdu skvělá. Je čtivá, neodložíte ji z ruky dokud nedočtete a pak hned musíte pokračovat další knihou. Mezi Tess a Hardinem je toho dost vyhrocené, není se čemu divit, když Hardin je sociopat a Tess má komplex Matky Terezy. Ale.. Jak vás to vtáhne, už vás nepustí.

Alča25
07.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Asi nejsem ta správná cílová skupina pro tenhle druh literatury, ale čtivost se tomu rozhodně upřít nedá.
Ovšem žít v takhle nezdravém až toxickém vztahu bych rozhodně nechtěla. Je až skoro neuvěřitelné, že v dnešní době je na tom někdo jako Tessa a chování Hardina mi přijde až moc přes čáru. Ze zvědavosti, jak to s nimi dopadne, ale budu v sérii pokračovat.

0001260
07.03.2022 2 z 5

Úmorné.

Kristy.Seb
03.03.2022 4 z 5

Někdy je odlišnost výhoda. Je dobré, když má člověk před sebou nějaké výzvy.

Ty šílené výkyvy názoru mě dost vytáčení. Docela se mi líbilo, že se Tess dokázala konečně vyloupnout z té nálepky naivky, ale když přijde láska...

Michelleee
18.02.2022 5 z 5

Celou sérii jsem dostala od přítele a jsem moc spokojená. Tessa a Hardin jsou super dvojka.

lokonla
16.02.2022 1 z 5

Před knihami jsem viděla všechny filmy, které jsou venku a jednička ještě jde, ale dvojka a trojka byly ve střižně hozeny do náhodného generátoru scén, to mi nikdo nevysvětlí.
Každopádně jsem nechtěla autorku kritizovat skrze filmy, protože to přeci jen není úplně její práce na 100% a tak jsem se rozhodla si na knihy udělat názor sama.
Že to je psané velmi jednoduchých jazykem, to celkem chápu, je to pro mladší čtenáře. Příběh je ale jinak děsný, strašně mi vadí, jak se neustále hádají a usmiřují, je to prostě pořád to samé dokola a po desáté už mě to fakt teda nebavilo. Hlavní zápletka taky není úplně top.
Co musím ale vypíchnout, je víceméně realisticky podaný pohled na intimitu v páru a sex. Líbí se mi, že je to velmi opatrné, něžné, jdou na to pomalu a když už k sexu dojde není to úplně procházka růžovou zahradou. Když už nic, tak alespoň z tohohle si něco ty děcka vezmou.
Překvapil mě konec, který je úplně jiný než ve filmu.

Alisce
07.02.2022

Upřímně absolutně nevím jaké hodnocení bych měla knize dát. Autorka píše vážně čtivě a baví mě to, ale vztah ústřední dvojice je tak toxický, že mě až děsí cílová skupina. Částečně rozumím chování hlavní hrdinky, protože jsem podobná v tom, že mě přitahuje tohle ,,hajzlovství" a byla bych přesně taková, že bych 100x odpustila a omlouvala chování dotyčného. Ale pojďme si říct, že aby tohle měly holky za nějaký vysněný romantický příběh, není dobrý. Pak ženy omlouvají narušený chování chlapa tím, že to dělá, protože je miluje. Asi zlatý Fifty Shades. Ale jako přečtu si další. :D Jsem zvědavá jak to bude směřovat dál.

Papimami
23.01.2022 5 z 5

Já takové "cajdaky" v téhle době plné negativních zpráv mám ráda. Někdo kouká na pohádky někdo je raději čte.

hellena1523
15.12.2021 3 z 5

Tak to byla hodně nevyrovnana kniha. Příběh byl vhodný pro děti a mládež, ale ty sexuální scény mi pro pubertacky přišly trochu moc.
Tessa je naivní, až otravná a Hardin sobecky fracek.
Nějak mi chybělo lepší vykreslení postav, jejich charakterů a motivací.
Příběh je povrchní a plný klišé. Hádka, omluva a usmíření / sex jak už zde bylo výstižně napsáno...
Lepší hodnocení dávám jen proto, ze mi ústřední dvojice (hodně) vzdáleně připomíná mě a mou první velkou lásku...

princesse
29.11.2021 4 z 5

Cílovka již dááááávno nejsem, ale knihomol rozhodně, takže čtu spoustu věcí a spoustu žánrů a nyní nastalo období i tohoto žánru. Takže se omlouvám té správné cílové skupině, ale opravdu mi některé pasáže lezly na nervy. Ale na druhou stranu si určitě pamatuji co a jak (nyní pro mě záhadně) jsem řešila různé věci a situace a navíc jiné dospívání a dozrávání u nás a zcela jiné v USA. Srovnání čerpám z různých knih z tohoto prostředí, které mám již za sebou ... Čtivost se určitě tomuto prvnímu dílu série nedá upřít, to rozhodně ne, přečtu si ráda celou sérii a věřím, že čtivé budou všechny díly a určitě jsem zvědavá jak to mezi těmi dvěma vlastně dopadne. Nebudu předvídat, ale ráda si na děj počkám.

Sixao
24.11.2021 5 z 5

Tessa & Hardin, já je prostě žeru. Už je to delší doba, kdy jsem celou sérii přelouskala téměř bez přestávek. Nad podrobnostmi děje se nebudu nějak hlouběji zamýšlet. Zajímala mě hlavně ústřední dvojice. Ona tak nevinná a on jakože zkažený a tak sexy :) Magneticky přitažlivé vzájemné jiskření a chemie. První lásky, první doteky..., divoké hádky, dramatické usmiřování. Knihy jsou navíc zfilmované a výběr představitelů překonal mé představy. Hero Fiennes Tiffin je ztělesněním drsňáka s citlivou duší v tom správném poměru. Josephine ho skvěle doplňuje. Prostě sladká dvojička, nad kterou se zasní nejedna čtenářka resp. divačka.