Afrika snů a skutečnosti 2

Afrika snů a skutečnosti 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28491/bmid_afrika-snu-a-skutecnosti-2-yyw-28491.jpg 5 57 7

2. svazek cestopisu líčí svízelnou cestu od Rudého moře Habeší a Somálskem k Indickému oceánu, odtud Kenyí ke Kilimandžaru, po rovníku k pramenům Nilu, belgickým Kongem na jih do Rhodesie. Popsány jsou pestré zážitky při cestě nesjízdným terénem, nečekaná setkání s divokou zvěří, výbuch středoafrické sopky. I tu si autoři pečlivě všímají především britského koloniálního systému, který záměrně udržuje obyvatelstvo v nevědomosti a porobě, aby je mohl tím nestoudněji vykořisťovat. 160 s. obr. příl., 32 s. barev. obr. příl., 1 barevná mapa 3. vydání... celý text

vvikingg
01.01.2023 4 z 5

H+Z pokračují v další cestě po návštěva Habeše ( dnes Etiopie) do Tanganiky (dnes Tanzánie) a uskuteční zde 28.1.1948 jako první Češi výstup na Kilimandžáro 5895 m. Svůj výstup zachytili i na filmový pás.

hoesch
12.02.2020 5 z 5

Jakýkoliv díl z trilogie si zaslouží plný počet hvězdiček

Havrnka
24.12.2019 3 z 5

Díky výzvě jsem se opět dostala k přečtení Afriky snů a skutečností 2. Jako holka jsem ji četla spolu s prvním i třetím dílem. Znova jsem obdivovala popisovanou přírodu, příhody cestovatelů i jejich odvahu takovou cestu absolvovat.

hoopoo
05.03.2019

Pokračování cestování Afrikou se naštěstí trochu více zajímalo o přírodu, takže krom již standardního vyprávění o trampotách kolem vozu cestovatelé lezli na Kilimdžáro, sledovali nově se rodící sopku či pozorovali Vikoriiny vodopády.
Ale i tak tam bylo hodně narážek na vykořisťování afrických zemí jejími evropskými kolonizátory, tentokrát to nejvíce slízla Belgie, Anglie, trochu taky Itálie a USA.
V době vydání knihy to opravdu muselo být velmi poutavé čtení o cizích zemích, kam se většina našich obyvatel nikdy nedostane.

AniLes
04.01.2017 4 z 5

Často se v ní opakují kapitoly s prvního dílu. Jinak hezké počteníčko.

Makoves
22.07.2016 5 z 5

Skvělé vyprávění, skvělí cestovatelé. Jen mi přišlo úsměvné to docela časté rýpání do U.S.A.

Skip
25.02.2014 5 z 5