Afrika kolem Tatry

Afrika kolem Tatry https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28563/afrika-kolem-tatry-28563.jpg 5 14 1

Další dlouho očekávaná reedice vybraných kapitol z legendárního cestopisu Afrika snů a skutečnosti, v nichž naši nejznámější cestovatelé radí všem zájemcům o africký kontinent, jak a k čemu se připravovat dopředu, co by měla obsahovat výstroj, jaké je tam čekají klimatické podmínky, jaké nástrahy, radosti i strasti. S Hanzelkou a Zikmundem tentokráte nahlédnete podrobně do jejich cestovatelské kuchyně. Knížka obsahuje i 16 stran původních fotografií na křídovém papíře. Druhé vydání.... celý text

haki34
11.10.2017 5 z 5

stručný výcuc technické stránky cestování z afrických kapitol, nechybí ani několik fotografií. Čte se rychle, zaujme čtenáře zejména doporučením a ozřejmením technické stránky dobrodružství - jak se připravit na cesty, co vzít s sebou, jak vše naskládat do Tatry. A jak Tatru opravovat v polních odmíínkách, co vše auto vydrželo, zvládlo....(ocení zejména technicky založení jedinci a milovníci aut...). Dále popis "vizualizace" zážitků - jaká fototechnikas sebou, jak fotit, jak skladovat filmy, jak vůbec ve světě je těžko shánět a ještě hůře vyvolávat...a co dělat když objekty zájmu nespolupracují :)
a taky se dozvíte, že nejlepším spacákem je občas i vyhřátý písek kolem Tatry a hvězdné nebe nad hlavou místo moskytiéry.... jednodechovka...a určitě pro všechny faoušky H a Z skoro povinné čtení.

Afrika Zikmund a Hanzelka, cestovatelé

Autoři knihy