Africký příběh lásky

Africký příběh lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144998/bmid_africky-pribeh-lasky-2AR-144998.png 4 118 32

Strhující příběh z exotického prostředí popisuje životní osudy Daphne Sheldrickové. Narodila se v Keni, vyrůstala obklopená překrásnou přírodou a není divu, že si tento svět zamilovala. Péči o zvířata, především o osiřelá mláďata, zasvětila celý život. V jedinečné autobiografii líčí své bohaté zážitky, studium, první lásku a zasnoubení, popisuje boje hnutí Mau Mau proti bílým osadníkům. S manželem, správcem národního parku Tsavo, se jí podařilo odchovat a vrátit do přírody mnoho ohrožených druhů, dodnes se stará o úspěšný sloní sirotčinec, jediné zařízení svého druhu v Keni.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

The African Love Story , 2012

Ben Nevis
06.10.2016 4 z 5

Hezké počteníčko bez zbytečného patosu, i když nad Afrikou by člověk zaplakal. Autorka popisuje různé těžkosti života v Keni. Ona a její blízcí tam udělali pro zvířata kus práce, i když leckdy se zdálo, že se namáhají marně. Dozvěděla jsem se více o slonech a doufám, že se tato majestátní zvířata v přírodě udrží. Škoda, že se ze Somálců a podobných nedá louhovat nějaké afrodiziakum pro Asiaty. ;-)

gossipavlina
11.08.2016 5 z 5

Název knihy je vážně zavádějící, budí dojem, že se jedná o červenou knihovnu. Ale není to tak. Je to příběh o lásce, ale o lásce k Africe, k přírodě, ke zvířatům. Já jsem byla okouzlena a hned bych se do Keni rozjela, abych mohla zažít alespoň část toho co Daphne. I když život v tamních poměrech určitě tak idylický není, jak se na první pohled může zdát.
Knížky tohoto žánru jsou pro mě jako pohlazení, dojímají mě až k slzám. Po přečtení už kolikáté o slonech se z nich postupem času stávají má nejoblíbenější zvířata. Přes svoji velikost a hřmotnost jsou velice citliví a emotivní.
Styl jako takový je trochu krkolomný, ale to mně vůbec nevadilo. Daphne není spisovatelka povoláním. Jen se s námi chtěla podělit o své zážitky a přiblížit nám život, který žila jinak. A já jí za to moc děkuji a i za vše, co dělá pro záchranu opuštěných zvířat!

EnneP
19.11.2015 5 z 5

Je to krásná kniha, četla se téměř sama. Je to životopisný příběh ženy, která popisuje jaké měla dětství, dospívání a dospělost. Co vše zažila, co prožili její rodiče a prarodiče, co udělala se svým manželem i po jeho smrti. Celý život prožila v Keni mezi zvířaty, ale nejblíže měla ke slonům. O slony se stala od jejich útlého věku po dobu, kdy byli schopni se vrátit mezi volně žijící. V parku Tsavo, kde žila, zřídili sirotčinec pro osiřelá mláďata různého druhu, ale hlavně pro slony. To vše za života Davida Sheldricka, po jeho smrti založila nadaci s jeho jménem..

Knihu doporučuji těm, kdo mají rádi životopisné příběhy..

krtek6
12.10.2015 5 z 5

Ta kniha mne doslova dostala. Nádherně napsaná, skvěle popisuje radosti i strasti spojené s péčí o zvířátka. Hluboce se klaním lidem, kteří dokáží celý život obětovat záchraně divokých zvířat. Na jednu stranu krásná práce, ale i velmi náročná a někdy i hodně smutná, když se vám nepodaří zachránit zvíře, i když děláte maximum. Doporučuji všem lidem, kteří mají rádi přírodu.

Toupeira
22.09.2015 5 z 5

Nádherná Kniha! Opravdový milostný příběh v tom nejkrásnějším slova smyslu.
Mluvíme-li o lásce, je škoda tento pojem směřovat pouze vůči milované osobě. Autorka této knihy prožívá lásku objímající nejen nejen člověka - spřízněnou duši, ale celý kraj, přírodu a zvířata se slony v čele, obětavou a nekonečnou práci pro jejich dobro, snahu jim pomoci v nouzi. Obdivuji Daphnino velké srdce, vytrvalost u beznadějných případů, její sílu udělat vždy vše, co bylo v jejich silách...

Kabi
08.09.2015

Pěkná knížka, nejde úplně o příběh lásky. Hodně popisovaná krajina a péče o slony a jiná zvířata.

hana.hanigerova
06.07.2014 5 z 5

Velice příjemné počtení! Především se mi líbí, že jde o příběh ze života. A navíc se možná podívám do Keni, po této knížce jsem naprosto natěšená! :-)

alnahu
30.06.2014 5 z 5

Africký příběh lásky –není milostný román , ale vypráví nám v něm Daphne Sheldricková svůj příběh ze života v Africkém safari. Kde se se svou rodinou stará o odchov osiřelých slonů a dalších zvířat, které pak navrátili do volné přírody. Kniha je doplněna obrázky z jejich života.

Sydonie
17.05.2014 5 z 5

Autorčina celoživotní oddanost zvířatům i její osobní životní příběh (který je šikovně včleněn do příběhu tak, aby nenarušoval hlavní téma knihy a nedělal z ní milostný román) mě uchvátily. Kromě literárního dojmu v člověku zanechá i uvědomění si vážné situace kolem lovu divokých zvířat. Tuto knihu určitě doporučuji.

danka13
15.03.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, je o lásce, hodně o přírodě a zvířatech, a hlavně o životě tak, jak my jej neznáme.

mkarajda
18.12.2013 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, ale určitě by mezi čtenáři vyvolala i spoustu diskuzí. Při čtení jsem myslela na to, jak oni jeden ustálený stav ničí proto, aby jiný vytvořili. Autorka píše, jak díky tomu, že sloni zničili porost, se objevila spousta nových druhů zvířat, ale nepíše už o tom, které se díky tomu zas vytratily.

Newt
18.02.2013 5 z 5

Dávám plný počet!!! Nehodnotím však..... dle běžných měřítek.... Tady nejde ani tak o literární dílo.... toto je příběh života.... pokud máte opravdu rádi přírodu.... tak vás tato kniha jistě nezklame!