Aforismy

Aforismy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22033/aforismy-22033.jpg 4 4 3

Motto: Aforismus je myšlenka, která je vtipná většinou jen do chvíle, než ji pochopíme. Tento aforismus o aforismu, který jsem použila jako motto, by měl předem připravit potenciálního čtenáře na to, co může očekávat od této knížky. Většina aforismů totiž vyrůstá z širšího kontextu a plně rezonuje teprve, je-li zasazena do kontextu podobných zkušeností. Tím se čtenář stává rovnoceným spoluhráčem, bez něhož by každá, i sebelepší myšlenka, zněla do prázdna. Když se to ale povede, vznikne mezi autorem a čtenářem jedinečné pouto porozumění. Tato moje první sbírka aforismů vznikla z poznámek, které zapisuji už téměř 30 let. Jsou v ní postřehy, které časem dospěly do aforistické podoby a snad i dospěly natolik, že mohou žít vlastním životem. Mně zbývá už jenom zpovzdálí sledovat, zda se jim povede najít své čtenáře, zda je pobaví, zaujmou, nebo je alespoň pobouří.... celý text

Lele61
18.04.2023 2 z 5

Něco je horší (toho je malinko více), něco zase lepší (toho je bohužel malinko méně). Žádné opravdové "pecky" jsem tam sice nenašel, ale není to úplný propadák.

ANATS
24.04.2017 3 z 5

Některé aforismy skutečně píše sám život. Při čtení se nad některými zamyslíte, nad některými pousmějete.
Doručuji přečíst.

"Láska je nejvyšší cit, avšak u mnoha lidí nesahá ani po pás. "

pavlinda
30.03.2016 4 z 5

Moc pěkné,stojí za přečtení.

humor aforismy

2005  70%Aforismy