Afor!?my, aneb, Lazare, pojď ven!

Afor!?my, aneb, Lazare, pojď ven! https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172802/afor-my-aneb-lazare--172802.gif 5 2 1

Afor!?my série

Duch Svatý vane, kam chce – bez ohledu na to, jak velký průvan někdo dělá. - Bůh měl sedm dní na stvoření světa – a stihl si přitom ještě odpočinout. - Svět je plný nezaměstnaných andělů s přistřiženými křídly. Neproste Boha o odpověď, pokud jste nepoděkovali za otázku. - Víra působí, že člověk může být šťastný i bez věcí a zbožný i beze slov. Neodpuštěná křivda křiví charakter. Pokud jsi anděl, neboj se létat – a pokud nejsi, neboj se chodit pěšky. Dnešní lidé mají větší úctu ke svému diáři než k desateru.... celý text

Starmoon
Starmoon
15.09.2023 5 z 5

Kosorin má vzácny dar povedať jednou vetou to, čo mnohí nedokážu ani celou knihou. Mnohé jeho myšlienky ma v dobrom "prefackali", poučili, pobavili... Niektoré vo mne vyslovene vyvolali husiu kožu.

Jasné, našli sa aj aforizmy, ktoré boli slabšie, ale chápem, že nie každá myšlienka musí byť pre každého.

Som rada, že som si túto knihu zadovážila a časom určite skúsim zohnať aj ďalšie autorove diela. To je totiž typ kníh, ku ktorým sa vie a chce človek vrátiť aj po čase.

Pár ukážok:

"Veľká viera dôkazy nehľadá, ale prináša."

"Nič nemáme iba pre seba - a seba najmenej."

"Neproste Boha za odpoveď, kým ste nepoďakovali za otázku."

"Proti stratám sa dá poistiť neustálym hľadaním."

"Nikdy ľudia neupadajú do nešťastia tak často, ako keď sa rozhodnú byť šťastní."

"Niekedy sme tak samostatní, že výsledkom je samota."

"Keď mrzne, dokážeme chodiť po vode aj bez viery."