Afghánec

Afghánec https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1419/mid_afghanec-649d9948729da.jpg 4 455 50

Svět má za sebou newyorské a londýnské atentáty a západní bezpečnostní služby si nemohou dovolit opominout ani tu sebemenší stopu, která by jim mohla pomoci odhalit další plány teroristů. V počítači vysokého představitele Al-Kajdy, jenž unikl zatčení jen tak, že spáchal sebevraždu, jsou nalezeny dva podezřelé textové dokumenty. Objevuje se v nich výraz Al-Isra, který odkazuje k zázračnému zjevení ze života proroka Mohameda. Odborníci na Korán potvrzují, že pokud je Al-Isra název plánované teroristické akce, může jít o nepředstavitelně ničivý úder… Zpravodajští experti se však brzy ocitnou na mrtvém bodě, aniž by měli jakoukoli představu, co vlastně ze strany Al-Kajdy hrozí. V tu chvíli přichází ke slovu zdánlivě šílená myšlenka – pokusit se proniknout přímo mezi vůdce arabských teroristů. Tím, kdo má na sebe tento úkol vzít, je Mike Martin, plukovník SAS ve výslužbě. Mike opouští rozestavěný dům, kde chtěl v klidu prožít zbytek života, a vydává se na nejnebezpečnější misi svého života… Frederick Forsyth svým Afgháncem znovu dokazuje, že v něm má žánr špionážního románu opravdového mistra. I v této knize vychází z nejžhavější současnosti, a přesto se mu podařilo vytvořit zcela originální a napínavý příběh, jenž kromě naléhavého poselství o novodobých hrdinech boje se zlem přináší i pozoruhodnou zprávu o historických příčinách terorismu a vnitřních mechanismech fungování Al-Kajdy.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Afghan , 2006

tomvall
15.11.2014 4 z 5

Touto knihou mne Forsyth nezklamal, ale ani nenadchl. Jako obvykle děj vychází z reálných a aktuálních událostí a hlavní postavou je svázán s příběhem Boží pěsti. Tato mise plukovníka Martina je sice dle mne ve skutečnosti naprosto nereálná, ale jako románové čtení je docela zábavná. Jak už tu padlo, v ději se příliš spoléhá na náhody a všechno jde moc snadno, ale celkově lze knihu doporučit.

kavo
16.05.2014 5 z 5

Kniha plná napětí, jmen a akce. Do posledního okamžiku nevíte, jak děj skončí!

lusila
23.02.2014 2 z 5

Tak toto sa mi nečítalo dobre. Mala som pocit, že čítam reportáž a nie román.

valentýna
17.09.2013

Napínavé čtení.

derminator
28.05.2013 4 z 5

Hned od začátku knihy jsem si říkal tohle je nejlepší Forsythovka co jsem četl. Jenže pak se blížilo posledních patnáct stran knihy a už jsem to tak neviděl. Ano kniha je dobrá a zaslouží si obdiv ale ten konec je doslova zmrvený a hlavnímu hrdinovi je tam věnováno tak opravdu málo. Nu nic musím dát za ten konec 65%.

kattyV
18.02.2013 3 z 5

Ppodle mého asi nejslabší Forsythova kniha. Zápletka je nepravděpodobná, náhody až příliš náhodné. No, přečetla jsem to, protože mám Forsytha ráda, ale vracet se k tomu nebudu.

Dera
23.08.2012 3 z 5

Zde se už Forsyth vlastně opakuje. Prostě po přečtení tohoto románu mám pocit, že jeho poslední knihy jsou skoro totožné. Afghánec mě už neohromil, ale ani nezklamal.

mzajicek
01.08.2012 4 z 5

Myslím, že je to jedna z těch slabších Forsythových knih. Souhlasím zcela s Ječmínkem, že děj je občas příliš nuceně hnán do nepravděpodobných situací a popravdě i závěr mi přijde příliš "americky přímočarý". Ale pokud máte Forsytha rádi, určitě si knížku užijete. Na dovolenou třeba do Turecka pod slunečník dobrá volba.

Ječmínek
07.02.2012 3 z 5

Čtivé, akční, napínavé, téměř dokumentární. Ovšem ještě musím dodat: přitažené za vlasy (třeba ti dvojníci a nebo stíhačka, která se jako na potvoru zřítí přesně do bodu X). FF napsal dost lepších knih.

frederik
14.08.2011