Aféra Tutanchamon

Aféra Tutanchamon https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5416/bmid_afera-tutanchamon-AiY-5416.jpg 4 30 6

Román o dramatických osudech hrobky egyptského faraona, objevené archeologem - amatérem v Údolí králů. Howard Carter, původně malíř zvířat, zasvětil celý svůj život coby egyptolog-samouk archeologickým výzkumům v Egyptě, v Údolí králů. Tam se mu, za podpory miliardáře a mecenáše lorda Carnarvona, podaří nalézt sarkofág faraona Tutanchamona, úžasný objev závratné krásy a neuvěřitelného bohatství. Autor výstižně popisuje dlouholetou a nelehkou Carterovu cestu k tomuto vyvrcholení, které mu však nakonec přineslo místo uznání pouze únavu a hořkost. Významný francouzský romanopisec a historik přibližuje čtenářům jeden z nejproslulejších archeologických objevů 20. století a jeho hrdinu způsobem sobě vlastním: zasvěceně, barvitě a čtivě.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Affaire Toutankhamon , 1992

malýčtenář
10.03.2022 5 z 5

Koho by neokouzlilo exotické prostředí a tajemný Egypt se svým tajemstvím. Výborně popsaná archeologická nelehká práce a s ní spojené problémy. Určitě každý zná Tutanchamona, ale co tomu předchází se mistrně dovídáme právě v této knize. Vřele doporučuji všem, koho zajímá starověký Egypt.

m_martina
07.03.2022 4 z 5

Dobrodružné knihy mám ráda a Egypt jsem navštívila opakovaně. Proto mě nemohla minout ani tato kniha, kterou jsem navzdory několika nezáživným pasážím přečetla jedním dechem. A Howarda Cartera obdivuji.

Janadvorackova
15.12.2020 4 z 5

Audio mi dalo zabrat díky skutečně nepovedenému předčítání pana Jiřího Kubeše. Bohužel byl to velmi mučivý zážitek.

Obsah už ale ne.
Příběh objevení nejznámější hrobky se mi líbil.
Popisuje Carterovy kroky, neúnavnost, přesvědčení a víru v sen, který měl. Byl to fakt nezmar, v jednu chvíli už málem skončil. Nejrůznější instituce i rádoby archeologové, překupníci, darebáci a různé "stíny," mu házeli (asi ne klacky, spíš písek) pod nohy. Ale on se z toho - malý archeologický vtip - "vyhrabal."

85098211
05.09.2017 4 z 5

Zajímavé téma, starý Egypt miluju - dokonce jsem kdysi dávno snila o profesi archeoložky :-). Ale kniha je trochu moc zdlouhavá, místy ztrácí na svižnosti a čtivosti, proto jí dávám o jednu hvězdičku méně.

princesse
25.06.2012 5 z 5

Kniha se mi líbila moc, určitě se k ní ještě vrátím.

Oter
03.10.2011 1 z 5

Teď mne asi nebudou mít rádi milovníci této knihy, ale mně se jednoduše nelíbila. Autor neustále odbíhá od tématu k vedlejším dějům a vše je takové těžkopádné. Věřím, že se najde hodně libí, kteří si dílo zamilují, ale já mezi ně rozhodně nepatřím.

Egypt faraoni Tutanchamon starověký Egypt

Christian Jacq